کرزی: قبل از حمله آمریکا تروریسم و افراط گرایی در افغانستان نبود

به گزارش مجله عطر یاس، رئیس جمهور سابق افغانستان با ناکام خواندن حضور نظامیان خارجی تاکید نمود که قبل از حمله آمریکا به افغانستان تروریسم و افراط گرایی وجود نداشت.

کرزی: قبل از حمله آمریکا تروریسم و افراط گرایی در افغانستان نبود

به گزارش دفتر منطقه ای خبرنگاران، حامد کرزی رئیس جمهور افغانستان با انتقاد از نقش منفی آمریکا در افغانستان به هندو گفت که پیش از حمله آمریکا به افغانستان تروریسم و افراط گرایی در افغانستان وجود نداشت.

وی اضافه کرد که آمریکا بارها از زمان حمله به افغانستان ماموریت خود را مبارزه با افراط گرایی و برقراری ثبات در این کشور خوانده بود اما اگر به شرایط نگاهی بیندازید بوضوح می بینید که در این ماموریت شکست خورده است.

کرزی بعلاوه توضیح داد که گروه تروریستی داعش در حین حضور نیروهای آمریکایی و ناتو در افغانستان، برخلاف ماموریت اعلام شده آن ها، ظهور کرد.

رئیس جمهور سابق در تشریح شرایط کنونی افغانستان گفت: این شرایط ناموفق در افغانستان دو طرف دارد ، یکی سوء رفتار و سیاست های آمریکا در افغانستان بود و دیگری طوری که آن ها با همسایه ما پاکستان رفتار کردند.

وی اظهارداشت: آن ها از پاکستان به علت حمایت از مخالفان مسلح دولت افغانستان شکایت می کردند اما با این حال به پیشتیبانی از اسلام آباد ادامه می دادند؛ ما از این تناقض در رفتار رنج می بریم.

حامد کرزی پیش تر هم گفته بود که نظامیان آمریکایی و ناتو 20 سال پیش با این هدف تعیین به افغانستان آمدند که با افراط گرایی مبارزه نمایند و برای این کشور ثبات بیاورند، اما امروز افراط گرایی در بالاترین سطح خود قرار گرفته است و آن ها در هر دو هدف خود ناکام شده اند.

رئیس جمهور سابق افغانستان که در اواخر زعامت 13 ساله خود روابط پرتنشی با آمریکا داشت، ضمن تاکید بر خروج نیروهای خارجی از افغانستان گفت که میراث حضور 20 ساله آن ها در افغانستان یک رسوایی کامل و فاجعه است.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 6 مرداد 1400 بروزرسانی: 6 مرداد 1400 گردآورنده: etre-yas.ir شناسه مطلب: 1615

به "کرزی: قبل از حمله آمریکا تروریسم و افراط گرایی در افغانستان نبود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرزی: قبل از حمله آمریکا تروریسم و افراط گرایی در افغانستان نبود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید