واکنش ها به جنجال گنگستر شهر آمل و اخراج معلم قائمشهری

به گزارش مجله عطر یاس، کاربران به اقدام معلم و آموزش و پرورش درپی انتشار ویدیوی گنگستر شهر آمل در مدرسه واکنش نشان دادند.

واکنش ها به جنجال گنگستر شهر آمل و اخراج معلم قائمشهری

به گزارش خبرآنلاین، انتشار ویدیوی همخوانی دانش آموزان یک مدرسه با قطعه گنگستر شهر آمل با حضور معلم حواشی زیادی ایجاد کرد، این ویدیو اواسط هفته گذشته در فضای مجازی منتشر شد، اما بعد از آن مسئولان آموزش و پرورش استان مازندران بلافاصله به آن واکنش دادند. حسین کمالی، مدیر کل آموزش و پرورش مازندران گفت: این فیلم کوتاه روز گذشته چهارشنبه در فضای مجازی به سرعت منتشر شد و پس از آن اداره کل آموزش و پرورش مازندران پیگیری موضوع را در دستور کار قرار داد. براساس تصمیم و رای این شورا، در حال حاضر مدیر مدرسه تذکر کتبی داده شد و برخورد های اداری دیگر نیز صورت خواهد گرفت. بعلاوه این شورا بر عدم صلاحیت معلم مربوطه و قطع همکاری با وی رای داد و ایشان از روز یکشنبه هفته آینده اجازه حضور و تدریس در مدرسه را ندارد. بعلاوه به احتمال مجوز فعالیت این مدرسه نیز لغو گردد..

اما کار به اینجا ختم نشد و یوسف نوری وزیر آموزش و پرورش در واکنش به انتشار این ویدیو به رسانه ها گفت: برای مدارس غیردولتی و مراکز غیردولتی یک شورایی به نام شورای نظارت بر مراکز و مدارس غیردولتی داریم که در این شورا در این باره تصمیم گیری خواهد شد و در اولین جلسه شورا در رابطه با موضوع معلم قائمشهری تصمیم گیری خواهیم کرد و این موضوع آنالیز خواهد شد..

اما این انتها کار نبود، بعد از رسانه ای شدن خبر اخراج معلم زن، باشگاه فرهنگی ورزشی نساجی مازندران اظهار داشت این معلم را به استخدام خود درخواهد آورد، روابط عمومی این باشگاه نوشت: ضمن تبریک عید مبعث، باشگاه نساجی در راستای وظایف و مسیٔولیت های اجتماعی، سرکار خانم صفرزاده، آموزگار قایٔمشهری که اخیراً به دلایلی مورد بی مهری قرار گرفته را به استخدام باشگاه در می آورد تا از توانایی او در امور فرهنگی بهره ببرد. باشگاه نساجی متعلق به مردم قایٔمشهر، مازندران و همه نقاط ایران است و وظیفه حمایت از مردم ایران را روی دوش خود می بیند و تا حد توان برای دستیابی به این هدف کوشش خود را ادامه خواهد داد.

با این وجود سیر اتفاقات پیرامون انتشار این ویدیو از نظر مخاطبان پنهان نماند، اقدام معلم و بعلاوه اقدام آموزش وپرورش میان کاربران ما مخالفان و موافقان زیادی داشت. مثلاً یک کاربر نوشت: جلو شادی رانگیرید که ممکن است به خشونت منجر گردد.، اما کاربر دیگری در پاسخ به آن نوشت که: شادی به چه قیمتی؟ نقش تربیتی معلم کجاس و اینکه متأسفانه استخدام های با بند پ باعث ایجاد این چنین مشکلاتی میگردد.

مخاطب دیگری نوشته که بحث جلوگیری از شادی نیست اینجا چیزی که مهمه نقش تربیتی معلم هست چرا یک معلم باید به خودش اجازه بده که موسیقی ای با اینگونه محتوا رو برای دانش آموزانش پخش کنه، اما کاربری که خودش را علیرضا معرفی نموده در بخشی از کامنت خود برای خبرآنلاین نوشته که لطفا بجای اخراج و توپ و تشر، از گزینه های بهتری مثل گفتگوی مسالمت آمیز استفاده گردد، مطمئنا تاثیر بهتری خواهد داشت.

یک مخاطب با توجه به نوع موسیقی پخش شده نوشته بهتر از اهنگ هایی است که بچه ها را به خشونت تشویق میکند.

یکی از کاربران با طرح پرسشی و مقایسه انتشار این ویدیو با اخبار مربوط به مسمومیت دانش آموزان در قم نوشته که برای مسمومیت سریالی قم کی اخراج شده؟ یا کاربر دیگری با نظری تقریباً مشابه در این باره نوشته: اونایی که اختلاس میکنن چرا اخراج نمی کنید؟

سبحان هم با انتشار نظر مشابهی نوشته: حق یک معلم این نیست که به خاطر شاد کردن بچه ها یا یک اشتباه نه به آن صورت بزرگ اخراج بشه پس زود احساسی تصمیم نگیرید. کاربر دیگری با نوشتن نظر مشابهی گفته که یک تذکر و توصیه می کردید و تمام. اخراج یعنی از انور بوم افتادن

محسن با مورد توجه قرار دادن موسیقی پخش شده در اظهار نظری نوشته: وقتی که موسیقی سنتی اصیل ایران زمین مظلوم و غریب واقع گردد انتظاری بیش از این نیست.

شانا در حمایت از معلم قائمشهری نوشته: آخه ما حق نداریم شادی کنیم چه اشکالی داره آخه آهنگ رو تو کلاس پخش نمایند شما که زحمتی نکشیدید معلوم نیست این معلم چقدر زحمت کشیده تا معلم شده

علیرضا هم نوشته که اخراج معلم نتیجه عکس می دهد و دانش آموزان در آینده حس خوبی پیدا نمی نمایند.

منبع: فرارو
انتشار: 29 بهمن 1401 بروزرسانی: 29 بهمن 1401 گردآورنده: etre-yas.ir شناسه مطلب: 2099

به "واکنش ها به جنجال گنگستر شهر آمل و اخراج معلم قائمشهری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش ها به جنجال گنگستر شهر آمل و اخراج معلم قائمشهری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید