هفته دهم کورس اسبدوانی تابستانه بندرترکمن برگزار گردید

به گزارش مجله عطر یاس، در هفته دهم رقابت های کورس اسبدوانی تابستانه بندرترکمن بعدازظهر آدینه 37 راس اسب از نژادهای ترکمن و دوخون در 6 دور هزار متری در مجموعه سوارکاری این شهرستان با یکدیگر به رقابت پرداختند که در سرانجام 77 میلیون و 525 هزار تومان جایزه نقدی به صاحبان اسب های اول تا سوم کورس های 6 گانه اهدا شد.

هفته دهم کورس اسبدوانی تابستانه بندرترکمن برگزار گردید

در دور اول اسب های ترکمن سه ساله در کلاس پنج به مسافت هزار متر با یکدیگر به رقابت پرداختند که آق اویلی بشگرد با اسب گلرخ نیر زودتر از خط انتها گذشت و نیما اونق با اسب پویان مختومقلی و طاهر گوگ نژاد با اسب شهاب رئیسی به ترتیب دوم و سوم شدند.

رقابت دور دوم میان اسب های دوخون سه ساله در هندیکپ کلاس 6 به مسافت هزار متر بود که قربان محمد اودک با اسب امپراطور بندر عنوان اول را به دست آورد و بهرام بینایی با اسب انفجار و آق اویلی بشگرد با اسب بهپا به ترتیب مقام های دوم و سوم را کسب کردند.

در دور سوم اسب های دوخون سه ساله در هندیکپ کلاس پنج به مسافت هزار متر با یکدیگر رقابت کردند که عیدمحمد غراوی با اسب گل آی نور پیروز به کسب مقام اول شد و محمدامین توماج با اسب میلوا و عبدالحلیم قبادی با اسب دراگل به ترتیب مقام های دوم و سوم را به دست آوردند.

رقابت در دور چهارم میان اسب های دوخون دو ساله در کلاس برنده به مسافت هزار متر شکل گرفت که امیر مختومی با اسب کینگ لین زودتر از خط انتها عبور کرد و محمدامین توماج با اسب هانده و مبین قلرعطا با اسب ویهان بابا به ترتیب دوم و سوم شدند.

در دور پنجم اسب های دوخون دو ساله در کلاس میدن به مسافت هزار متر با یکدیگر رقابت کردند که آق اویلی بشگرد با اسب تاوانور نخستین نفر از خط انتها عبور کرد و مهران عطا با اسب بلک اسپیدی و کمال دلیجه عطا با اسب آل بیوتی نفرات دوم و سوم از خط انتها گذشتند.

در دور ششم و انتهای اسب های دوخون دو ساله در کلاس میدن با یکدیگر به رقابت پرداختند که عبدالحلیم قبادی با اسب آل بندر پیروز به کسب عنوان نخست شد و آق اویلی بشگرد با اسب میراب و محمدامین توماج با اسب پاتوسی به ترتیب دوم و سوم شدند.

آق اویلی بشگرد بهترین چابکسوار هفته

در انتها هفته دهم رقابت های کورس اسبدوانی تابستانه بندرترکمن، آق اویلی بشگرد با کسب دو مقام نخست، یک مقام دوم و یک مقام سوم بهترین چابکسوار هفته لقب گرفت، عبدالحلیم قبادی پیروز به کسب یک مقام نخست و یک مقام سوم شد و عیدمحمد غراوی، امیر مختومی و قربان محمد اودک هر کدام یک مقام نخست به دست آوردند.

گفتنی است؛ هفته یازدهم رقابت های کورس اسبدوانی تابستانه بندرترکمن آدینه هشتم شهریور در مجموعه سوارکاری این شهرستان برگزار خواهد شد.

مسابقات کورس اسبدوانی در استان گلستان هر ساله در شهرستان های گنبدکاووس، آق قلا و بندرترکمن برگزار می گردد و علاقمندان بسیار زیادی را به مجموعه های سوارکاری این سه شهرستان می کشاند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 5 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: etre-yas.ir شناسه مطلب: 225

به "هفته دهم کورس اسبدوانی تابستانه بندرترکمن برگزار گردید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هفته دهم کورس اسبدوانی تابستانه بندرترکمن برگزار گردید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید