ملی پوشان واترپلو احتیاج به انگیزه مضاعف دارند، منتظر بازگشت الکساندر چیریچ هستیم

به گزارش مجله عطر یاس، کاپیتان تیم ملی واترپلو گفت: منتظر بازگشت چیریچ سرمربی تیم ملی واترپلو برای برگزاری تمرینات هستیم و البته احتیاج به انگیزه مضاعف داریم تا تمرینات را با جدیت پیگیری کنیم.

ملی پوشان واترپلو احتیاج به انگیزه مضاعف دارند، منتظر بازگشت الکساندر چیریچ هستیم

به گزارش خبرنگار گروه ورزشی خبرگزاری مجله عطر یاس، قدرت بالای همه گیری ویروس کرونا جان نزدیک به 5 هزار نفر را در ایران گرفته و نگرانی ها را در میان مسئولان ورزشی افزایش داده تا جایی که علاوه بر مسابقات، برگزاری تمرینات گروهی نیز لغو شده است. تیم ملی واترپلو که خود را آماده حضور در رقابت های انتخابی المپیک می کرد با تعطیلی مسابقات و تمرینات در شرایط غیرعادی قرار گرفته و نگرانی ها درباره تیمی که پس از سال ها پیروز به کسب مدال بازی های آسیایی شد، افزایش یافته است.

حامد ملک خانبانان درباره دغدغه های ملی پوشان واترپلو در بحران کرونا به خبرنگار ورزشی مجله عطر یاس اظهار کرد: 9 ماه در اردوهای سخت و سخت قرار داشتیم تا به آمادگی مطلوبی برای شرکت در مسابقات انتخابی المپیک دست یابیم. در این مدت دو اردوی برون مرزی در سنگاپور و کره جنوبی برگزار گردیم و فشار تمرینات در دو ماه آخر پیش از تعطیلی اجباری بسیار زیاد بود.

وی اضافه نمود: هدف ما حضور پر قدرت در مسابقات گزینشی بود و شاید مجوز صعود به المپیک نصیبمان نمی شد اما برای تفریح هم وارد استخر نمی شدیم و می خواستیم بهترین عملکرد را ارائه کنیم. تمام تمرکز بازیکنان انجام دقیق خواسته های الکساندر چیریچ سرمربی تیم ملی بود تا بتوانیم در بهترین شکل به مصاف رقبا برویم.

کاپیتان تیم ملی واترپلو توضیح داد: با پیدایش غیرمنتظره ویروس کرونا برنامه های تمرینی تیم ملی به هم ریخت و فرایند رو به رشدی که داشتیم بالاجبار متوقف شد. بچه ها شرایط روحی و روانی سختی را سپری کردند تا به آمادگی مطلوبی دست یابند و کرونا باعث شده تا با روزهای اوج فاصله بگیریم. استخر در میان مکان های پر خطر ورزشی قرار گرفته است و باید شکیبا باشیم تا مجوز تمرین برای ما صادر گردد.

وی با اشاره به این موضوع که المپیک با تعویق یک ساله روبرو شده، اضافه نمود: باید منتظر تصمیم فدراسیون جهانی واترپلو برای اعلام زمان برگزاری مسابقات انتخابی باشیم. بدون تردید ملی پوشان منتظر تصمیم رئیس فدراسیون ایران برای اعلام برنامه های تیم ملی هستند و باید ببینیم چه زمانی الکساندر چیریچ به ایران باز خواهد گشت. احتیاجمند انگیزه ای جدید برای حضور در تیم ملی هستیم چون با فاصله اجباری که در تمرینات ایجاد شده، باید از لحاظ انگیزشی به خوبی تهییج شویم تا هیجان لازم برای بازگشت به شرایط قبلی در میان بازیکنان ایجاد گردد.

ملک خانبانان اعلام کرد: من و سایر ملی پوشان در تمام طول هفته تمرینات خود را در منزل پیگیری می کنیم و نهایتاً یک روز در هفته که معمولاً آدینه هاست استراحت می کنیم. انجام مستمر تمرینات مانع افزایش وزن می گردد و در فرم بدنی خوبی قرار می گیریم. البته برای ما که روزانه 6 تا 7 ساعت و در دو نوبت 3 تا 4 ساعته درون استخر تمرین می کردیم، دوری از محل اصلی تمرین که تقریباً دو ماه شده است، آسان نیست. لحظه شماری می کنیم تا بار دیگر برای تمرین به استخر بازگردیم و دلتنگ بازگشت هستیم.

کاپیتان تیم ملی واترپلو با بیان این موضوع که استخر 9 دی در دست تعمیر است، بیان کرد: تا زمانی که مجموعه های ورزشی باز شوند این استخر که احتیاج به تعمیرات داشت، در حال بازسازی است و آب استخر هم تعویض خواهد شد. معین نیست چه زمانی بتوانیم در این استخر دور جدید تمرینات را استارت بزنیم اما ویروس کرونا یاری کرد تا ایراداتی که استخر 9 دی داشت، رفع گردد و امیدوارم در شرایط مطلوبی تمرینات را شروع کنیم.

4048/

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا
انتشار: 22 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: etre-yas.ir شناسه مطلب: 853

به "ملی پوشان واترپلو احتیاج به انگیزه مضاعف دارند، منتظر بازگشت الکساندر چیریچ هستیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ملی پوشان واترپلو احتیاج به انگیزه مضاعف دارند، منتظر بازگشت الکساندر چیریچ هستیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید