معجزه گیاه خار مریم برای درمان کبد چرب

به گزارش مجله عطر یاس، عضو گروه پژوهشی مجتمع تحقیقات گیاهان دارویی جهاددانشگاهی خراسان جنوبی با بیان اینکه از دانه خار مریم برای درمان کبد چرب استفاده می گردد، گفت: این گیاه در درمان ناراحتی های کبدی و کیسه صفرا، یرقان، سیروز کبدی و دفع سموم بدن به کار می رود.

معجزه گیاه خار مریم برای درمان کبد چرب

به گزارش خبرنگاران، دکتر ساره حسینی با اشاره به این که خار مریم را با نام ماریتیغال نیز می شناسند، گفت: استفاده از ماریتیغال تاریخچه ای بسیار قدیمی دارد. این گیاه قابض، تلخ، معرق، مدر، قی آور، مهیج، اشتها آور و مقوی است و در درمان ناراحتی های کبدی و کیسه صفرا، یرقان، سیروز کبدی و دفع سموم بدن بکار می رود

دکتر حسینی اعلام کرد: شیره حاصل از دانه های ماری تیغال بر روی غشاء سلول های کبدی اثر می گذارد و از ورود توکسین و دیگر ترکیبات سمی جلوگیری می نماید، بنابراین از آسیب به سلول ها جلوگیری به عمل می آید.

عضو گروه پژوهشی مجتمع تحقیقات گیاهان دارویی جهاددانشگاهی خراسان جنوبی اضافه نمود: تحقیقات اجرا شده شده نشان می دهد که ماریتیغال (ترکیب فلاونوئید موجود در دانه) در طب بالینی نیز استفاده می شود و در معالجه سموم سختی که از طریق قارچ Amanita فراوری می شود، مؤثر است. در خراسان جنوبی از دانه خار مریم برای درمان کبد چرب استفاده می شود.

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی،وی بعلاوه یادآور شد: مصرف زیاد آن می تواند موجب حالت تهوع شود.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 14 خرداد 1401 بروزرسانی: 14 خرداد 1401 گردآورنده: etre-yas.ir شناسه مطلب: 1942

به "معجزه گیاه خار مریم برای درمان کبد چرب" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معجزه گیاه خار مریم برای درمان کبد چرب"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید