ماموریت غیر ممکن برای یک استقلالی؛ علم و منطق را زیر پا بگذار

به گزارش مجله عطر یاس، تهران (پانا) - یک هفته به شروع مسابقات لیگ مانده است، یک استقلالی در همین زمان کوتاه مامور شده است تا معجزه ای را ترتیب دهد که علم و منطق فوتبال از درک آن ناتوان است.

ماموریت غیر ممکن برای یک استقلالی؛ علم و منطق را زیر پا بگذار

در حالی که زمان زیادی تا شروع رسمی فصل تازه لیگ یک ایران باقی نمانده است و براساس اعلام سازمان لیگ هفته اول این رقابت ها 19 مهر برگزار خواهد شد، سرانجام تنها علامت سوال به جای مانده درباره لیگ یک ایران برداشته شد اما جای آنرا علامت سوالی بزرگ گرفت.

از رویای لیگ رجحان شدن تا کابوس سقوط

در تاریخ فوتبال ایران باشگاهی به نام خوشه طلایی ساوه قدمت کوتاهی دارد و از نام هایی است که طی سه الی چهار سال اخیر بارها به گوش خورده است؛ باشگاهی که در سال 1395 با خرید امتیاز تیم دسته سومی کارگر بنه گز رسما پا به عرصه وجود گذاشت و از همان سال اول جهش خود را شروع کرد و یک سال بعد به دسته دوم صعود کرد و سرانجام فروردین 1398 برای اولین بار در تاریخ توانست با سرمربیگری محسن عاشوری به لیگ یک راه یابد.

فصل 99-1398 اولین فصل حضور این تیم در لیگ یک بود و این تیم فرایندی را در ابتدای اولین حضور خود در پیش گرفته بود که حتی در مقطعی اینطور به نظر می رسید که خوشه طلایی سورپرایز بزرگ فوتبال ایران باشد، تیمی که به سرعت از دسته سه به دسته یک صعود کرد و حتی در مقطعی به صدر جدول لیگ یک هم صعود کرد و اگر کمی خوش شانس بود و دقت بیشتری چاشنی کار بازیکنان این تیم شده بود، آنها حتی می توانستند یکی از تیم های حاضر در لیگ برتر بیستم باشند.

به هر ترتیب داستان فصل 99-1398 این تیم با حضور در رده چهارم جدول به سرانجام رسید تا آماده سازی برای فصل 1400-1399 در راه باشد اما فرایند خوشه طلایی در فصل دوم حضور در لیگ یک مانند اولین حضور نبود. در دومین فصل لیگ یکی بودن نام این تیم از بین مدعیان خط خورد و فصل با رده هشتم برای آنها به سرانجام رسید و با سرانجام فصل گذشته، فرایند به گونه ای پیش رفت که فرایند رو به افول این تیم ادامه داشته باشد و حتی شاید از همین الان بتوان آنها را مدعی جدی سقوط به دسته دو دانست، اگر معجزه ای رخ ندهد.

ماموریت غیر ممکن

پس از سرانجام فصل 1400-1399 بدنبال مسائل اقتصادی گسترده و هزینه بالای تیم داری، بحث فروش امتیاز تیم خوشه طلایی ساوه به میان آمد و حتی کوشش برای پیدا کردن مشتری خرید هم صورت گرفت اما به هر ترتیب کوشش های نتیجه نداشت و در آستانه شروع رقابت های فصل تازه لیگ یک فروش این تیم میسر نشد و سرانجام در حالی که فصل تازه لیگ یک از هفته آینده شروع خواهد شد، این تیم سرمربی تازه خود را شناخت و داوود مهابادی به اسم سرمربی تازه خوشه طلایی ساوه انتخاب شد تا در یکی از پیچیده ترین و عجیب ترین شرایط های تاریخ سرمربیگری خود قرار بگیرد؛ شرایطی که در فوتبال حرفه ای دنیا دیده نشده و اینکه با یک هفته زمان انتظار بسته شدن تیم، شروع تمرینات، آماده سازی بدنی و هماهنگی تیم را کسی از مهابادی داشته باشد، شاید تنها نیازمند به معجزه ای باشد که در دل فوتبال بعید است رخ دهد و رخ دادن آن علم و منطق فوتبال را زیر سوال خواهد برد.

این سرمربی 48 ساله که سابقه پوشیدن پیراهن استقلال و سرمربیگری در تیم ملی جوانان را هم دارد، تا به امروز در 16 تیم سرمربیگری نموده و فصل گذشته در لیگ یک سرمربی شاهین بوشهر بود.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 23 مهر 1400 بروزرسانی: 23 مهر 1400 گردآورنده: etre-yas.ir شناسه مطلب: 1707

به "ماموریت غیر ممکن برای یک استقلالی؛ علم و منطق را زیر پا بگذار" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ماموریت غیر ممکن برای یک استقلالی؛ علم و منطق را زیر پا بگذار"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید