شماره تلفن 123 را به خاطر بسپارید

به گزارش مجله عطر یاس، معاون اجتماعی بهزیستی فارس گفت: بیشترین مداخلات اورژانس اجتماعی فارس درباره کودک آزاری، همسرآزاری، معلول آزاری و خودکشی است.

شماره تلفن 123 را به خاطر بسپارید

به گزارش از ، معاون اجتماعی بهزیستی فارس گفت: اورژانس اجتماعی استان فارس یکی از واحد هایی است که برای پیشگیری و برطرف آسیب های اجتماعی در طول شبانه روز فعالیت دارد.

معصومه فروتن با بیان اینکه 22 شهرستان فارس اورژانس اجتماعی دارد، اضافه نمود: شهرستان های خرامه، مهر، سروستان، پاسارگاد، بوانات و گراش پایگاه اورژانس اجتماعی ندارند و احتیاج است در این شهرستان ها با اختصاص اعتبار و مجوز پایگاه ایجاد گردد.

او با تاکید بر اینکه وجود اورژانس در شهرستان ها در کاهش آسیب های اجتماعی موثر است، توضیح داد: در شیراز 2 مرکز اورژانس اجتماعی فعال و شامل 4 بخش مرکز مداخله در بحران فردی، خانوادگی و اجتماعی، پایگاه خدمات اجتماعی، خط تلفن 123 و خدمات سیار اورژانس اجتماعی است.

معاون اجتماعی بهزیستی فارس ادامه داد: در سه ماهه سال جاری زنگ خور مرتبط با خط 123 بیش از 7 هزار و 290 تماس بوده است که از این تعداد 2 هزار و 684 مداخله انجام شده است.

فروتن گفت: تیم اورژانس اجتماعی 8 هزار و 178 مورد به صورت سیار به محل رفته اند و خدمت ارائه داده اند.

افرادی که افکار خودکشی داشته، مورد خشونت خانگی (کودک آزاری، همسرآزاری، سالمندآزاری، معلول آزاری) قرار گرفته اند، دختران فراری، بچه ها کار و خیابانی، اختلافات خانوادگی حاد و افراد با شرایط بحرانی می توانند به خط 123 تماس بگیرند و همکاران در سه شیفت صبح، ظهر و شب به صورت 24 ساعته جوابگوی احتیاجمندان هستند.

این خط برای مشاوره تلفنی طراحی نشده است و اگر افرادی احتیاجمند مشاوره تلفنی بودند می توانند با خط 1480 از ساعت 8 صبح تا 8 شب تماس بگیرند. خط 123 برای هدایت و یاری به افراد در شرایط بحرانی است.

حتی مردم می توانند در صورت مشاهده و اطلاع دقیق از کودک آزاری با خط 123 تماس برقرار نمایند و با ارائه اطلاعات کامل از خانواده مورد نظر جهت پیگیری به مرکز گزارش دهند. تمام اطلاعات فرد تماس گیرنده با این خط محرمانه بوده و هیچ فردی دسترسی به اطلاعات گزارش دهنده ندارد.

فروتن با اشاره به تماس و مداخلات مرکز اورژانس اجتماعی گفت: بیشترین موارد که با اورژانس اجتماعی فارس تماس برقرار می گردد در موارد مانند کودک آزاری و همسرآزاری است.

م

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 7 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: etre-yas.ir شناسه مطلب: 229

به "شماره تلفن 123 را به خاطر بسپارید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شماره تلفن 123 را به خاطر بسپارید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید