ست کردن رنگ پرده با مبلمان

به گزارش مجله عطر یاس، اتاق نشیمن یکی از اتاق های مهم خانه است. اعضای خانواده در اتاق نشیمن دور هم جمع می شوند و تبادل نظر می نمایند و و از صحبت های یکدیگر استفاده می نمایند.

ست کردن رنگ پرده با مبلمان

برای اینکه اتاق نشیمن خانه شما دلنشین و دکوراسیونی متوازن داشته باشد، باید از نحوه انتخاب ست مبل با پرده آگاهی کامل داشته باشید. هم پرده و هم مبل، دو وسیله عظیم دراتاق نشیمن و دیگر اتاق های خانه اند و رنگ و طرح آن ها تاثیر بسیار مهم و مشخص کننده ای بر کلیت فضای خانه شما دارد. ما در این بخش از خبرنگاران با توجه به رنگ های احتمالی و پرطرفدار مبل، چند مثال ست مبل با پرده را مطرح می کنیم.

ست کردن پرده با مبل قرمز

هر رنگ غالبی، زیرطیف های رنگی خودش را دارد. قرمز هم همین طور است. اگر مبل قرمز دارید، بهتر است که دیوارهای اتاق شما سفید نباشند. در عوض دیوارها را به رنگ عاجی یا یک رنگ خنثی خیلی روشن رنگ آمیزی کنید تا با رنگ قرمز مبل به توازن برسند.

رنگ پرده ها را نیز دقیقا با توناژ و طیف رنگی مبل هماهنگ نموده و رنگ قرمز پرده را مشابه قرمزی مبلتان انتخاب کنید. اگر قرمزی پرده ها کمی نارنجی تر یا زرد تر از رنگ قرمز مبلتان بگردد، ست مبل با پرده اتاق شما متوازن نخواهد شد. همین طور اگر قرمزی پرده کمی صورتی تر یا قرمز تر از قرمزی مبلتان بگردد، باز هم به مشکل برخواهید خورد.

اگر دلتان نمی خواهد که اتاق بیش از حد قرمز گردد، می توانید از رنگ های خنثی برای پرده ها بهره ببرید. استفاده از رنگ های خنثی برای تمام ست ها، در تمام زمینه ها جواب می دهد!

مبل طوسی و پرده مناسب برای آن

رنگ طوسی هم یکی از پرطرفدار ترین رنگ ها برای مبلمان است. می توانید مبل طوسی را با پرده های نوک مدادی یا مشکی ست کنید.

مبل طوسی همچنین با پرده های آبی و طوسی بسیار روشن هم ست می گردد و فضا را به تعادل و زیبایی می رساند. استفاده از کفپوش های طرح چوب، سردی رنگ طوسی را می گیرد و فضا را صمیمی و گرم جلوه می دهد. یادتان باشد در استفاده از مبل و پرده طوسی دیوارها را خیلی سفید نکنید تا توازن فضا به هم نریزد. در عوض می توانید از رنگ های طوسی روشن یا انواع کرم ها بهره ببرید.

در استفاده از رنگ طوسی برای ست مبل با پرده، اگر می خواهید کمی رنگ به فضا اضافه گردد، می توانید اندکی رنگ یاسی به فضا اضافه کنید. کوسن ها، شال مبل، پرده، و دیگر لوازم تزیینی می توانند مقدار بسیار کمی از رنگ یاسی داشته باشند تا فضا رنگین تر گردد.

رنگ های دیگری هم وجود دارد که می توانند به فضای طوسی رنگ و روح دهند، مثل زرد و قرمز؛ ولی هیچ کدام آرامش رنگ یاسی را ندارند و با رنگ طوسی به خوبی ست نمی شوند.

مبل قهوه ای و سیاه

مبل قهوه ای تیره و سیاه، از آن انتخاب های خاص است که هر اتاق نشیمنی را بسیار شیک و منحصر به فرد می نماید. ولی اگر اتاق نشیمن کوچک باشد، انتخاب این رنگ ها با مشکل روبرو خواهد شد. ولی با انتخاب پرده هایی با رنگ مناسب می توانید این احساس خفگی فضای کوچک را از بین ببرید.

استفاده از پرده های حریر و روشن، تیرگی مبل سیاه یا قهوه ای تیره را خنثی می نماید و احساس دلباز بودن را به فضا می دهد. همچنین ترکیب سیاه و قهوه ای تیره با آبی، حسی دلنشین و صمیمی را القا و فضا را بسیار زیبا و متوازن می نماید.

مبل مشکی همچنین به خوبی با پرده قرمز و سفید هماهنگ می گردد و فضایی بسیار زیبا و دلپسند به وجود می آورد.

منبع: پیام دلتا
انتشار: 7 آذر 1399 بروزرسانی: 7 آذر 1399 گردآورنده: etre-yas.ir شناسه مطلب: 1166

به "ست کردن رنگ پرده با مبلمان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ست کردن رنگ پرده با مبلمان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید