خنثی سازی بمب 280 کیلوگرمی آمریکایی در ویتنام

به گزارش مجله عطر یاس، ارتش ویتنام از یافتن یک بمب عمل نکرده نیروی هوایی آمریکا در جریان حمله به این کشور در دهه 60 میلادی و خنثی سازی آن اطلاع داد.

خنثی سازی بمب 280 کیلوگرمی آمریکایی در ویتنام

سفر به دل زیباترین منطقه آسیا را با تور ویتنام ارزان تجربه کنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، ارتش ویتنام از خنثی سازی یک بمب برجای مانده از جنگ آمریکا با این کشور در رودخانه ای در شهر هانوی اطلاع داد.

به نوشته وبگاه ویتنام نیوز متخصصان خنثی سازی بمب ارتش ویتنام روز دوشنبه یک بمب منفجر نشده 280 کیلوگرمی که 1.6 متر طول داشت را از رودخانه رد در شهر هانوی پایتخت این کشور با موفقیت بیرون آورده و خنثی کردند. این بمب نزدیک یک پل کنار این رودخانه پیدا شد و با رعایت تدابیر امنیتی به ساحل انتقال یافته و انتها دوشنبه شب به منطقه ویژه انتقال یافت.

ارتش ویتنام بیان کرد با گذشت سال ها از پرتاب این بمب، چاشنی های انفجاری آن سالم بود و خطر بزرگی را برای منطقه در صورت انفجار ایجاد می کرد. در نوامبر سال 2017 نیز ارتش ویتنام یک بمب 2 متری متعلق به آمریکا را خنثی کرد.

آمریکا طی نبرد در ویتنام میلیون ها تن بمب را با جنگند ه های خود علیه مردم ویتنام پرتاب کرد و خسارت های جانی و اقتصادی بیشماری را به این کشور وارد آورد.

جنگ ویتنام از سال 1955 تا 1975 بین نیروهای ویتنام شاقتصادی و جبهه ملی آزادی بخش ویتنام جنوبی از یک سو، و نیروهای ویتنام جنوبی و متحدانش به ویژه ایالات متحده آمریکا از سوی دیگر رخ داد. امریکا بالاخره تحت فشار افکار عمومی دنیا و به خصوص مردم آمریکا و همچنین چندین سال مبارزه جانانه مردم ویتنام انتها مجبور به خروج نظامیان خود از این کشور شد. (جزئیات بیشتر)

م

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 20 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: etre-yas.ir شناسه مطلب: 940

به "خنثی سازی بمب 280 کیلوگرمی آمریکایی در ویتنام" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خنثی سازی بمب 280 کیلوگرمی آمریکایی در ویتنام"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید