خط مستقیم کشتیرانی بندرعباس به دالیان چین راه اندازی شد

به گزارش مجله عطر یاس، خبرنگاران: مدیرعامل شرکت حمل کانتینری کشتیرانی از راه اندازی خط مستقیم کشتیرانی برای حمل مستقیم کالا بین بندرعباس ایران و بندر دالیان چین اطلاع داد.

خط مستقیم کشتیرانی بندرعباس به دالیان چین راه اندازی شد

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید.

به گزارش مجله عطر یاس به نقل از مانا، حمزه کشاورز با اشاره به این که برای ارائه خدمات بهتر و ایجاد مزیت رقابتی برای صاحبان کالا این خط کشتیرانی به بنادر بنادر دالیان و لیان یونگانگ چین افتتاح شد، اضافه کرد: بندر دالیان که در شمال چین واقع شده است پیش از این به عنوان یک بندر ترانشیپی (فیدر) برای محمولات ایرانی شناخته می شد که با این اقدام شرکت حمل کانتینری کشتیرانی،امکان استفاده از این بندر به عنوان بندر اصلی فراهم شد.

وی به مزیت افتتاح این خط در ارائه خدمات سریعتر و کاهش هزینه حمل محمولات برای صاحبان کالا اشاره نمود و اضافه کرد: پیش از این محمولات کانتینری کشتیرانی در بندر شانگهای چین تخلیه و به صورت محمولات فیدری به بندر دالیان ترانشیپ می شد که حتی خطوط خارجی مجددا در دبی ترانشیپ می کردند و این امر موجب اضافه شدن زمان ترانزیت ، خواب سرمایه برای صاحبان کالاو افزایش هزینه حمل فیدر به محمولات می شد که با افتتاح این خط از این پس حمل مستقیم محمولات کانتینری به بنادر دالیان و لیان یونگانگ و بالعکس در زمان کوتاهتری انجام می گیرد.

مدیرعامل شرکت حمل کانتینری کشتیرانی هدف از برقراری این فعالیت را امکان خدمات رسانی مطلوب تر به صاحبان کالا ذکر کرد و اضافه کرد : کاهش زمان ترانزیت، حذف عملیات فیدر و ترانشیپی ، تقابل هزینه ها و امکان ارائه نرخ پایین تر ، پذیرش مستقیم کالا از گمرک دالیان و ترغیب صاحبان کالا در بنادر خشک داخلی جهت حمل کالا با خط کانتینری ملی از جمله مزایای افتتاح این خط است.

کشاورز اظهار کرد: در اولین سفر اجرا شده به این بندر ،تعداد 800 TEU محمولات کانتینری تخلیه و 395 TEU بارگیری شد که انتظار داریم با امکانات فراهم شده ، شاهد استقبال روزافزون صاحبان کالا و افزایش مراودات در این راستا باشیم.

وی با اشاره به افزایش حمل محمولات کانتینری به این بندر پیش بینی کرد تا خاتمه سال 2014 میلادی، میزان حمل محمولات کانتینر 1500 تا 2000 TEU کانتینر در هر ماه افزایش یابد.

منبع: تسنیم
انتشار: 3 آبان 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: etre-yas.ir شناسه مطلب: 319

به "خط مستقیم کشتیرانی بندرعباس به دالیان چین راه اندازی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خط مستقیم کشتیرانی بندرعباس به دالیان چین راه اندازی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید