توصیه تند سه کشور اروپایی به ترکیه

به گزارش مجله عطر یاس، خبرنگاران : وزرای خارجه آلمان، فرانسه و لهستان با صدور بیانیه ای از ترکیه خواسته اند از هرگونه اقدام یک جانبه در شرق دریای مدیترانه خودداری کند و برای مذاکرات آماده باشد.

توصیه تند سه کشور اروپایی به ترکیه

با ما سفر کنید و با تور ارزان به اروپا از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از فارس، وزرای خارجه آلمان، فرانسه و لهستان روز پنجشنبه بیانیه مشترکی را صادر و در بخشی از آن به اقدامات ترکیه در شرق دریایی مدیترانه اشاره کردند.

در این بیانیه از ترکیه خواسته شده از هرگونه اقدام یک جانبه در شرق مدیترانه خودداری نموده و آمادگی خود را برای مذاکرات نشان دهد.

در بیانیه مشترک این سه کشور عضو اتحادیه اروپا آمده است: فرانسه، آلمان و لهستان مطابق با بحث و نتیجه گیری شورای اروپا در اول و دوم ماه اکتبر، تأکید می نمایند که اتحادیه اروپا منافع استراتژیکی در یک محیط پایدار و امن در شرق [دریای] مدیترانه و توسعه یک رابطه همکاری و سودمند متقابل با ترکیه دارد.

در ادامه همچنین آمده است: کشورهای ما از ترکیه می خواهند که از هرگونه اقدام یک جانبه در شرق [دریای] مدیترانه خودداری نموده و تمایل خود را برای مذاکرات با حسن نیت نشان دهد.

وزرای خارجه آلمان، فرانسه و لهستان در این بیانیه همچنین عنوان کردند که از ادامه سریع مذاکرات، تحت نظارت سازمان ملل، به منظور حل و فصل جامع مسئله قبرس، در چارچوب این سازمان و مطابق با قطعنامه های مربوطه در شورای امنیت حمایت می نمایند.

طی ماه های گذشته، تنش ها در شرق دریای مدیترانه بر سر اقدامات ترکیه در قبال شروع حفاری ها و فعالیت های اکتشافی در این منطقه شروع شد.

روابط آتن و آنکارا مدتی است که بر سر مسئله ورود مهاجران و پناهجویان از خاک ترکیه به یونان و اقدام آنکارا در اعزام کشتی های حفاری به شرق مدیترانه به تیرگی گرویده و دو کشور همدیگر را به نقض حریم هوایی و دریایی هم متهم می نمایند.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 23 آبان 1399 بروزرسانی: 23 آبان 1399 گردآورنده: etre-yas.ir شناسه مطلب: 1138

به "توصیه تند سه کشور اروپایی به ترکیه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توصیه تند سه کشور اروپایی به ترکیه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید