تشعشعات خطرناک برای بدن در 2 مدل گوشی اپل و سامسونگ

به گزارش مجله عطر یاس به نقل از دیلی میل، تحقیقاتی جدید نشان می دهد موبایل های پرطرفدار از جمله آیفون 7 و سامسونگ گلکسی اس 8 بیش از میزان تعیین شده در مقررات آمریکا تشعشعات فرکانس رادیویی منتشر می کنند.

تشعشعات خطرناک برای بدن در 2 مدل گوشی اپل و سامسونگ

این تحقیقات توسط روزنامه شیکاگو تریبیون و با توجه به راهنمای دولت فدرال درباره میزان تشعشعات فرکانس رادیویی دستگاه های موبایل اجرا شده است. فرکانس های رادیویی برای بدن انسان ضرر دارند.

آزمایش های این روزنامه نشان می دهد سطح تشعشعات فرکانس رادیویی آیفون 7 ، سامسونگ گلکسی اس 8 و چند مدل دیگر از این دو شرکت بیش از حد تعیین شده است.

تشعشعات فرکانس های رادیویی آیفون حتی از آنچه اپل به طور رسمی اعلام کرده نیز بیشتر است. طبق قوانین کمیسیون فدرال ارتباطات آمریکا (FCC) میزان تشعشعات فرکانس رادیویی دستگاه های موبایل نباید بیش از 1.6 وات به ازای هر کیلوگرم در یک گرم از بافت بدن انسان باشد. به همین دلیل FCC مشغول بررسی این موضوع است.

تشعشعات فرکانس های رادیویی هرچند قدرت اندکی دارند اما در پوست انسان نفوذ می کنند و به دی ان ای او آسیب می رسانند. چنین روندی عامل ابتلا به سرطان و بیماری دیگر شناخته شده است.

روزنامه شیکاگو تریبیون آزمایش میزان تشعشعات فرکانس رادیویی را روی 11 مدل از دستگاه های اپل، موتورلا، بلو و سامسونگ در دو فاصله 5 و10 میلی متری از بافت بدن انسان انجام داد.

این آزمایش ها نشان داد انتشار تشعشعات فرکانس رادیویی آیفون 7 حدود 2تا 4 برابر بیش از سطح تعیین شده در مقررات کمیسیون تجارت فدرال آمریکا است. میزان انتشار تشعشعات فرکانس رادیویی سامسونگ گلکسی اس 8 حدود 5 برابر بیش از حد تعیین شده بود.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 31 شهریور 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: etre-yas.ir شناسه مطلب: 213

به "تشعشعات خطرناک برای بدن در 2 مدل گوشی اپل و سامسونگ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تشعشعات خطرناک برای بدن در 2 مدل گوشی اپل و سامسونگ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید