تشخیص فوری مالاریا با فناوری جدید

به گزارش مجله عطر یاس، دانشمندان استرالیایی فناوری جدیدی را ایجاد نموده اند که می تواند بیماری مالاریا را بسیار راحت و سریع تشخیص دهد.

تشخیص فوری مالاریا با فناوری جدید

به گزارش خبرنگار به نقل از اطلس نیو، تشخیص مالاریا در افراد سخت است. البته تمام افرادی که به این بیماری مبتلا شوند اگر به موقع تشخیص داده گردد تحت درمان قرار می گیرند. با این حال، یک روش جدید می تواند تشخیص را بسیار آسان تر و قابل اطمینان تر کند.

انگل های مالاریا وقتی در جریان خون بیمار وجود داشته باشند، خون فرد را به گونه ای تجزیه می نمایند که مولکول های آن دوباره در کریستالیت های آلی جمع می شوند. این بلور ها حاوی آهن مغناطیسی هستند که با استفاده از فرآیند جدید در نمونه های خون قابل تشخیص است. این روش که به عنوان تشخیص مغناطیسی نوری کریستال چرخان (RMOD) شناخته می گردد، توسط یک تیم بین المللی از دانشمندان به رهبری استفان کارل از دانشگاه جیمز کوک استرالیا ساخته شده است.

هنگامی که اخیراً در پاپوآ گینه نو آزمایش شد، تقریباً 1000 بیمار که مشکوک به مالاریا بودند مورد آنالیز قرار گرفتند و روش RMOD برای آن ها عملکرد خوبی داشته است و با قابل اطمینان ترین روش موجود مقایسه شده است.

برخلاف بسیاری از تکنیک های تشخیصی سنتی، RMOD می تواند با استفاده از دستگاه های قابل حمل، ارزان قیمت و آسان به مناطق مالاخیز یاری کند.

کارل شرح داد: این بسیار امیدوار نماینده است، زیرا آزمایش RMOD می تواند پس از یک جلسه آموزش کوتاه انجام گردد و نتایج آزمایش را در عرض 10 دقیقه ارائه می دهد. از نظر بودجه، هزینه آن بسیار کم است، زیرا از ابزار های گران استفاده نمی گردد.

دانشمندان اکنون این فناوری را اصلاح می نمایند تا بتواند بین عفونت های قبلی و فعلی مالاریا تفاوت قائل گردد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 23 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 23 اردیبهشت 1400 گردآورنده: etre-yas.ir شناسه مطلب: 1489

به "تشخیص فوری مالاریا با فناوری جدید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تشخیص فوری مالاریا با فناوری جدید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید