عظیم ترین کتابخانه جهان

به گزارش مجله عطر یاس، میدان سرخ شهر مسکو یکی از مشهورترین مکان های گردشگری در روسیه در اصل مرکزی ترین نقطه شهر مسکو نیز محسوب می گردد و بسیاری از خیابان های اصلی مسکو به این میدان منتهی می شوند. کلیسای جامع سنت باسیل، موزه دولتی تاریخ روسیه، آرامگاه لنین، آرامگاه دیوار کرملین، کلیسای کازان و مرکز تجاری گوم در میدان سرخ قرار دارند.

عظیم ترین کتابخانه جهان

به گزارش خبرنگاران و به نقل از ایران آرت، کاخ کرملین، اقامتگاه رسمی رئیس جمهور روسیه در نزدیکی این میدان واقع شده است. شاید تا به امروز این مطلب کمتر منتشر شده باشد که در حاشیه میدان سرخ مسکو عظیمترین کتابفروشی قاره اروپا واقع شده است که به خاطر اهمیت سیاسی این میدان کمتر از آن یاد شده است.

به گزارش ایبنا کتاب فروشی بیبلیو گلوبوس (Biblio Globus) 15دقیقه از میدان سرخ پیاده فاصله دارد و با 40هزار نسخه کتاب عظیمترین کتابفروشی اروپاست. این کتابفروشی یکی از قدیمی ترین کتاب فروشی های روسیه نیز محسوب می گردد. در این کتاب فروشی یک سالن مطالعه بسیار عظیم وجود دارد که در آن می توانید کتاب هایی به چندین زبان بخوانید. هرچند بیشتر کتاب های موجود در این کتابفروشی به زبان روسی هستند ولی مقدار قابل توجهی هم از کتاب ها به زبان انگلیسی هستند و به همین خاطر توجه بسیاری از جهانگردان خارجی را جلب نموده است.

به طور یقین می توان گفت که کمتر جهانگرد خارجی پیدا می گردد که در مسکو هوس مطالعه کتاب نموده باشد و به این کتابفروشی سر نزده باشد. اولین بار در سال 1957 کار کتابفروشی در مکان فعلی شروع به کار کرد که حالا در دو طبقه به عرضه کتاب می پردازد.

آمارهای خود کتابفروشی می گوید که هر سال نزدیک به 10هزار جهانگرد خارجی از این کتابفروشی بازدید می نمایند و خود صاحبان آن می گویند که این مکان تنها یک کتابفروشی نیست بلکه باشگاه فرهنگی مردمی با فرهنگ ها و ملیت های مختلف است.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 7 دی 1399 بروزرسانی: 7 دی 1399 گردآورنده: etre-yas.ir شناسه مطلب: 1231

به "عظیم ترین کتابخانه جهان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عظیم ترین کتابخانه جهان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید