ارسال بسته های پستی در تونل های مغناطیسی

به گزارش مجله عطر یاس به نقل از دیلی میل، شرکت ماگ وی چندی پیش طرحی برای شبکه ای از تونل های زیر زمینی بهم پیوسته و مشابه هایپرلوپ برای ارسال بسته های پستی در سراسر لندن ارائه کرد. اکنون این طرح 1.5 میلیون پوند سرمایه جمع آوری نموده است.

ارسال بسته های پستی در تونل های مغناطیسی

روپرت کروز یکی از مهندسانی که در پروژه هایپرلوپ الون ماسک شرکت نموده بود با همکاری یک کارشناس تجاری شرکت ماگ وی را در سال 2017 میلادی تاسیس کردند. آنها در ماه نوامبر 2019 طرح خود را در وب سایتی برای جمع آوری سرمایه نمایش دادند تا بتوانند 750 هزار پوند سرمایه جمع آوری نمایند. اما در نهایت آنها 2 برابر این رقم، یعنی 1.58 میلیون پوند جمع آوری کردند.

این سرمایه به آنها یاری می نماید تیم خود را توسعه دهند و طرح مذکور در امسال وارد مرحله آزمایشی گردد. در این مرحله مسیری 1.2 مایلی از توپ های مغناطیسی با عرض 3 متر ساخته می گردد.

این شرکت ادعا می نماید هنگامیکه شبکه تونل های زیرزمینی به طور کامل در لندن اجرا گردد، قابلیت ارسال بیش از 600 میلیون بسته در سال وجود دارد.

در این طرح مجموعه ای از تونل ها در هر ساعت 72 هزار واگن را در مسیری مغناطیسی جابه جا می نمایند. هر واگن ظرفیت جابه جایی 4 بسته را دارد و با یاری نیروی مغناطیس با سرعتی کمتر از 40 مایل برساعت حرکت می نماید. این شبکه در مدت 3 سال تکمیل می گردد.

چنین سیستمی به خرده فروشان یاری می نماید به شیوه ای سریع و ارزان کالاهای خود را به مراکز توزیع بسته های پستی ارسال نمایند.

البته کارشناسان تخمین می زنند هزینه ساخت تونل و واگن های حامل بسته های پستی به ازای هر مایل، 1.5 میلیون پوند باشد. از سوی دیگر 3.5 میلیون پوند برای برنامه ریزی و هزینه های قانونی صرف می گردد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 3 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: etre-yas.ir شناسه مطلب: 644

به "ارسال بسته های پستی در تونل های مغناطیسی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ارسال بسته های پستی در تونل های مغناطیسی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید