آنچه در سایه ها انجام می دهیم؛ غول چراغ جادو در دنیای خون آشام ها

به گزارش مجله عطر یاس، آنچه در سایه ها انجام می دهیم یک سریال کمدی با ساختار مستند جعلی است. این سریال که بر اساس یک فیلم سینمایی با همین نام (2014) ساخته شده، داستانی است که مثلا چند مستندساز از زندگی چهار هم اتاقی خون آشام روایت می نمایند. فصل های اول تا سوم این سریال در سال های 2019 تا 2021 پخش شدند. با گذشت هر فصل محبوبیت و تعداد مخاطبان سریال بیشتر شد و حالا فصل چهارم سریال از راه رسیده است؛ با همان دنیای عجیب و غریب و همان شوخی های خنده دار؛ والبته با 7 نامزدی در جوایز امی سال 2022.

آنچه در سایه ها انجام می دهیم؛ غول چراغ جادو در دنیای خون آشام ها

به گزارش خبرنگاران؛ در انتهای فصل سوم شخصیت های سریال در نقاط مختلف جهان پراکنده شده بودند، اما با آغاز فصل چهارم خیلی زود دوباره همۀ آن ها در اقامتگاهشان در جزیرۀ استیتن کنار هم جمع می شوند. لازلو با بی توجهی خودش باعث شده که عمارت محل اقامتشان حسابی رو به خرابی برود. البته او یک وظیفۀ خیلی مهم داشته و آن هم نگه داری از یک بچۀ عجیب و غریب بوده که از درون جسد کالین رابینسون بیرون آمده و در واقع یک نسخۀ کودک از اوست (بچه ای با صورت یک آدم بزرگسال). البته لازلو این بچۀ خون آشام سریع الرشد را کالین صدا نمی کند، چون دلش می خواهد او را طوری تربیت کند که خیلی بهتر از نسخۀ قبلیش بگردد.

نادیا هم از لندن برگشته و از عدم همکاری شورای خون آشام ها برای دست پیدا کردن به رویایی که دارد سرخورده است. اما او قرار نیست هدفش را کنار بگذارد. رویای او راه اندازی یک باشگاه شبانه برای خون آشام هاست. شخصیت ناندور هم مثل همواره تنهاست و همچنان مصمم است که همسر مناسبی پیدا کند تا بقیۀ زندگی ابدیش را با او بگذراند. این دو ماجرا در کنار ماجرای بزرگ کردن آن بچۀ عجیب و غریب، خطوط اصلی داستان را در فصل چهارم شکل می دهند؛ ماجرا هایی که هر کدامشان بستر های فوق العاده و خلاقانه ای برای خلق موقعیت های طنز هستند.

در همین قسمت های ابتدایی فصل چهارم موقعیت های خیلی بامزه و جذابی مثل استفادۀ لازلو از هیپنوتیزم یا درخواست یاری ناندور از یک غول چراغ جادو را داریم که در کنار شوخی های همیشگی سریال، جاذبه و طروات زیادی به این فصل بخشیده اند. البته جای خالی شخصیت قدیمی کالین رابینسون با وراجی های توقف ناپذیرش را کمی احساس می کنیم، اما می گردد امیدوار بود که شخصیت بچه در ادامۀ فصل چهارم غافلگیری های مفرحی را برای ما به ارمغان بیاورد که باعث گردد عدم حضور نسخۀ قبلی اش را کمتر احساس کنیم.

فصل چهارم آنچه در سایه ها انجام می دهیم خیلی چیز ها را از فصل های قبلی حفظ نموده و خیلی چیز ها را هم تغییر داده است. مثلا توجه به جنبه های عاطفی شخصیت ها در این فصل بیشتر و عمیق تر است، ولی این باعث نشده که جنبۀ کمدی کار کمرنگ گردد. در مجموع، حفظ کردن یک سریال پیروز در یک سطح بالا بعد از چهار فصل کار آسانی نیست، اما سازندگان این سریال با تصمیمات شجاعانه و هوشمندانه ای که گرفته اند، این پیروزیت را به دست آورده اند. ظاهرا سریال برای فصل های پنجم و ششم هم تمدید شده است و با توجه به آنچه که در فصل چهارم می بینیم باید گفت این واقعا تصمیم درستی بوده است.

  • بازیگران: مت بری (Matt Berry)، کیوان نواک (Kayvan Novak)، ناتاسیا دمتریو (Natasia Demetriou) و دیگران
  • امتیاز: 8.6/10
منبع: فرارو
انتشار: 12 مرداد 1401 بروزرسانی: 12 مرداد 1401 گردآورنده: etre-yas.ir شناسه مطلب: 1997

به "آنچه در سایه ها انجام می دهیم؛ غول چراغ جادو در دنیای خون آشام ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آنچه در سایه ها انجام می دهیم؛ غول چراغ جادو در دنیای خون آشام ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید