آماده اسکان موقت گردشگران نوروزی در شرایط نامساعد جوی هستیم

به گزارش مجله عطر یاس، سید نورالدین امیری صبح پنجشنبه در آئین استقبال از مهمانان نوروزی در بوشهر گفت: با زیباسازی فضای شهری، مناسب سازی معابر و ایجاد زیرساخت های اسکان دائم و موقت، بندر بوشهر آماده پذیرایی از مهمانان نوروزی است.

آماده اسکان موقت گردشگران نوروزی در شرایط نامساعد جوی هستیم

وی اضافه نمود: بر اساس آمار استخراجی و اعلام آن توسط متولیان سفرهای نوروزی، در تعطیلات نوروزی سال 97، استان بوشهر با هفت میلیون و 350 هزار نفر بعد از استان های مازندران و گیلان، به عنوان پرترددترین استان کشور شناخته شده است.

شهردار بندر بوشهر توضیح داد: این آمار گویای توجه هم میهنان ما برای انتخاب این استان برای سفرهای نوروزی است و بر این اساس سعی نموده ایم که گردش پذیر بودن بندر بوشهر را حفظ و ارتقا دهیم.

امیری بیان نمود: برای داشتن بندری زیبا از منظر تجسم شهری، کار آماده سازی بوشهر را از ابتدای بهمن ماه در یک پروژه چند وجهی شروع کردیم که ایجاد نقاشی های دیواری سه بعدی متناسب با هر خیابان در دستور کار نهاده شد.

وی ادامه داد: اصلاح مهندسی معابر برای روان سازی ترافیک در چندین نقطه، اصلاح سنگ فرش ها میادین و جداول به همراه رنگ آمیزی آنها، نوسازی، به سازی و ایجاد 440 چشمه بهداشتی به شکل ثابت و سیار در کنار بیش از یک صد دوش حمام، کاشت 200 هزار نشا انواع گل های فصلی و دائمی و 20 هزار نهال حرا در ساحل ورودی بندر بوشهر بخشی از پروژه آماده سازی بوشهر برای نوروز سال جاری بوده است.

شهردار بوشهر ادامه داد: در کنار هماهنگی های لازم با دستگاه های اجرایی برای استفاده از اماکن اختصاصی در پذیرش گردشگران نوروزی، سه کمپ در بوستان شغاب، دهکده گردشگری و بوستان لیان آماده اسکان است.

وی با اعلام اینکه مردم بندر بوشهر و حتی بخش عمده ای از گردشگران نوروزی در سال گذشته از وضعیت برپایی چادر در سواحل بندر بوشهر از ما انتقاد کردند، گفت: این انتقاد وارد است اما توان و امکانات محدود ما قادر به کنترل افرادی که در چشم اندازهای اصلی بندر بوشهر به دریا اقدام به برپایی چادر می نمایند، نیست.

امیری ادامه داد: اگر بخواهیم این موضوع که مورد درخواست مردم است را جامه عمل بپوشانیم نیازمند همکاری سایر اعضا ستاد سفرهای نوروزی هستیم هر چند بیش از حد وسع شهرداری، کوشش می کنیم که در محل عبور مردم در سواحل بندر بوشهر، از برپایی چادر ممانعت به عمل آید.

شهردار بندر بوشهر با اعلام اینکه همه تمهیدات لازم برای اسکان موقت گردشگران نوروزی با احتمال نامساعد شدن وضعیت جوی در نوروز پیش بینی شده است، گفت: در صورتی که وضعیت جوی بندر بوشهر سبب گردد که با بارش هایی گردشگران دچار مشکل شوند، کار اسکان موقت آنها در سالن های ورزشی، حسینیه ها و مساجد انجام می گردد و از هم اکنون پیش بینی هایی در این خصوص اجرا شده است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 8 تیر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: etre-yas.ir شناسه مطلب: 96

به "آماده اسکان موقت گردشگران نوروزی در شرایط نامساعد جوی هستیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آماده اسکان موقت گردشگران نوروزی در شرایط نامساعد جوی هستیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید