آخرین قیمت از اولین ETF دولتی ، حمایت از دارا یکم کارساز نشد!

به گزارش مجله عطر یاس، به گزارش خبرنگاران، در خاتمه معاملات این هفته از بازار سهام ارزش هر واحد از صندوق دارا یکم به 13 هزار و 400 تومان رسید که با این حساب ارزش 200 واحد از این صندوق به 2 میلیون و 686 هزار تومان رسید. این در حالیست که در جریان معاملات این هفته از بازار سهام از صندوق های دولتی به شدت حمایت شد و در بیشتر روزهای معاملاتی این هفته و دو روز خاتمهی معاملات هفته گذشته این صندوق در کنار صندوق پالایشی یکم در سقف قیمتی خود معامله شد.

آخرین قیمت از اولین ETF دولتی ، حمایت از دارا یکم کارساز نشد!

اگرچه از صندوق دارا یکم به شدت حمایت شد اما در جریان معاملات این هفته از بازار سهام دوباره فرایندی نزولی گرفت و نسبت به هفته گذشته حدود 300 هزار تومان افت کرد.

ارزش صندوق دارا یکم از خالص ارزش دارایی های این شرکت کمتر است و این موضوع می تواند نشان از ارزندگی این صندوق باشد اما سئوال اینجاست که اگر این صندوق ارزنده است پس چرا رشد نمی کند.

بی اعتمادی به بازار سهام به دلیل فرایند نزولی صندوق های دولتی به شدت زیاد شده است و این بی اعتمادی در مشارکت پایین در عرضه اولیه امروز مشهود شد.

صندوق های دولتی مخصوصا صندوق پالایشی یکم از طرف دولت و صدا و سیما تبلیغ شدند اما حمایت از این صندوق ها نیز کارساز نشد و این صندوق ها دوباره به مدار منفی خود بازگشتند و انگار مثبت شدن معاملات این صندوق ها فرصتی برای خروج سرمایه بود.

آخرین اخبار بورس را در صفحه بورس خبرنگاران بخوانید.

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 24 اسفند 1399 بروزرسانی: 24 اسفند 1399 گردآورنده: etre-yas.ir شناسه مطلب: 1376

به "آخرین قیمت از اولین ETF دولتی ، حمایت از دارا یکم کارساز نشد!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آخرین قیمت از اولین ETF دولتی ، حمایت از دارا یکم کارساز نشد!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید