کمتر از یک ششم معادن قیرطبیعی کرمانشاه فعالند

به گزارش مجله عطر یاس، رئیس خانه معدن استان کرمانشاه گفت: کمتر از یک ششم معادن قیرطبیعی استان فعال است.

کمتر از یک ششم معادن قیرطبیعی کرمانشاه فعالند

به گزارش خبرنگار مجله عطر یاس، عارف ابراهیمی در جلسه شورای معادن استان کرمانشاه که امروز (24 آذر) برگزار گردید با اشاره به وجود 33 معدن قیرطبیعی در استان کرمانشاه، اظهار کرد: از این تعداد فقط پنج معدن فعال و مابقی تعطیل است. این معادن به دلیل مسائل متعددی تعطیل شده اند که یکی از مهمترین این موارد بالا بودن حقوق دولتی و هزینه های فراوری است.

به گفته رئیس خانه معدن استان کرمانشاه، حقوق دولتی برای هر نوع ماده معدنی باید متناسب با نوع آن ماده معین گردد، نه اینکه برای همه یکسان باشد.

ابراهیمی از اینکه معادن اجازه اضافه برداشت را ندارند هم انتقاد کرد و یادآور شد: در حالیکه بر استفاده از ظرفیت معادن تاکید داریم، اما هر معدنی که بیش از پروانه بهره برداری از آن اضافه برداشت گردد، مشمول جریمه خواهد شد.

علی اسماعیلی معاون سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه نیز از وجود 219 معدن در استان کرمانشاه اطلاع داد که از این تعداد 118 معدن فعال و مابقی غیرفعال است.

وی با بیان اینکه این برنامه وجود دارد که تا خاتمه سال 20 معدن راکد استان فعال گردد، تاکید نمود: از این تعداد تاکنون 17 معدن فعال شده است.

حسن عزیزی مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه نیز بر لزوم تدوین سند توسعه معادن استان و برش شهرستانی آن تاکید نمود.

وی با بیان اینکه باید جوانان فارغ التحصیل را وارد سرمایه گذاری در عرصه معادن کنیم، اعلام نمود: از آنجایی که این امر نیازمند سرمایه اولیه است، بهتر است کنسرسیومی از شرکت های فعال در عرصه معدن تشکیل گردد و فارغ التحصیلان در قالب این شرکت ها به سرمایه گذاری حوزه معدن وارد شوند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 19 اردیبهشت 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: etre-yas.ir شناسه مطلب: 39

به "کمتر از یک ششم معادن قیرطبیعی کرمانشاه فعالند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کمتر از یک ششم معادن قیرطبیعی کرمانشاه فعالند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید