کاهش حداقل امتیاز در جدیدترین پذیرش اکسپرس انتری

به گزارش مجله عطر یاس، جدیدترین پذیرش اکسپرس انتری کانادا در تاریخ 6 مارس برگزار شد و طی آن برای 3350 متقاضی دعوتنامه صادر شد تا آنها بتوانند برای انتخاب استانی شدن تقاضا ارائه دهند و سپس اقامت دائم دریافت کنند. گفتنی است حد اقل امتیاز این پذیرش 454 بوده است. با این حساب، دولت کانادا از طریق سیستم اکسپرس انتری تا اینجای سال 17850 دعوتنامه جهت تقاضا صادر کرده است که نسبت به سال قبل حاکی از افزایش 6350 نفری است.

کاهش حداقل امتیاز در جدیدترین پذیرش اکسپرس انتری

سال پیش نهایتا کانادا با صدور 89800 دعوتنامه جهت تقاضا یا ITA رکورد شکنی کرد و دولت فدرال کانادا قرار است پا را از این هم فراتر نهاده و از طریق دسته های Federal Skilled Worker Class Federal Skilled Trades Class و Canadian Experience Class دعوتنامه های بیشتری صادر کند. متقاضیانی که واجد شرایط این دسته ها هستند وارد صف انتظار می شوند و بر حسب تحصیلات، دانش زبان انگلیسی یا زبان فرانسوی و سابقه کار امتیازاتی را کسب می کنند. اداره مهاجرت، شهروندی و پناهندگی هم طی پذیرش های متوالی برای متقاضیانی که بیشترین امتیاز را دارند دعوتنامه صادر می کند.

حد نصاب امتیاز این پذیرش همانطور که قبلا گفتیم 454 بود که نسبت به آخرین پذیرش که در تاریخ 20 فوریه برگزار شد سه امتیاز کاهش داشت. همراهان گرامی خبرنگاران حتما مستحضر هستند که اگر بین پذیرش ها فاصله زیاد بیفتد حد اقل امتیاز افزایش می یابد و اگر پذیرش ها با فواصل کوتاه برگزار شوند حد نصاب امتیاز کاهش می یابد. این کاهش هم احتمالا ناشی از فاصله کوتاه - تنها دو هفته ای - بین این پذیرش و پذیرش قبلی بوده است.

اداره مهاجرت، شهروندی و پناهندگی کانادا در این پذیرش هم از قاعده tie-break استفاده کرد: 11 فوریه 2019 راس ساعت 17:21:27 به وقت استاندارد شرقی. این بدین معنی است که متقاضیانی که حد اقل امتیازشان 454 یا بیشتر بوده و پروفایل خود را تا قبل از این تاریخ و ساعت وارد صف انتظار اکسپرس انتری کرده اند در این دور دعوتنامه دریافت کرده اند.

متقاضیان می توانند امتیاز و رتبه خود را از طریق مختلف بهبود ببخشند و مثل اگر از طرف یک استان انتخاب شوند 600 امتیاز اضافی کسب می کنند. به نمونه های فرضی زیر از متقاضیانی که برای آنها در این دور از پذیرش اکسپرس انتری دعوتنامه صادر شده توجه فرمایید:

احسان 34 ساله است و فوق لیسانس دارد. او ظرف پنج سال اخیر به نام مشاور فناوری اطلاعات مشغول به کار بوده است. سطح دانش زبان انگلیسی او پیشرفته است. با اینکه احسان تا به حال در کانادا نه کار کرده و نه تحصیل با داشتن 454 امتیاز در سیستم جامع رتبه بندی برای دریافت دعوتنامه در این پذیرش واجد شرایط بوده است.

سارا و سینا ازدواج کرده اند و به ترتیب 32 و 40 ساله هستند. سارا دو مدارک دانشگاهی دارد که یکی از آنها لیسانس است. او طی چهار سال اخیر به نام پرستار مشغول به کار بوده است. سینا هم لیسانس دارد. هیچ کدام از این دو تا به حال در کانادا نه کار کرده اند. سارا متقاضی اصلی بود و با تقاضای او آنها وارد صف انتظار اکسپرس انتری شدند و با داشتن 457 امتیاز در سیستم جامع رتبه بندی در پذیرش ششم مارس واجد شرایط دریافت دعوتنامه یا ITA بوده اند.

بدین ترتیب تا اینجای سال 2019 شاهد برگزاری دو پذیرش بزرگ بودیم که فاصله بین آنها هم کم بود. مجموع دعوتنامه های صادر شده هم افزایش یافته اند. در ضمنً، برنامه های مهاجرت استانی مرتبط با اکسپرس انتری هم در سال تازه فعالیت بیشتر یافته اند و متقاضیان اکسپرس انتری می توانند آنها را به نام گزینه ای مناسب در نظر بگیرند.

به خدمات اخذ ویزای تحصیلی بورسیه اخذ اقامت دائم نیاز دارید؟

فرم ارزیابی تکمیل کنید!

منبع: ویزا موندیال
انتشار: 7 شهریور 1400 بروزرسانی: 7 شهریور 1400 گردآورنده: etre-yas.ir شناسه مطلب: 1657

به "کاهش حداقل امتیاز در جدیدترین پذیرش اکسپرس انتری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاهش حداقل امتیاز در جدیدترین پذیرش اکسپرس انتری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید