پرداخت مالیات نقل و انتقال خودرو از طریق سامانه آنلاین آغاز شد

به گزارش مجله عطر یاس، رئیس سازمان امور مالیاتی کشور از پرداخت مالیات نقل و انتقال خودرو از طریق سامانه خبر داد.

پرداخت مالیات نقل و انتقال خودرو از طریق سامانه آنلاین آغاز شد

گزارش گروه اقتصادی خبرنگاران، به داوود منظور در حاشیه رونمایی از سامانه اخذ اقتصادیات جابجایی خودرو در جمع خبرنگاران اظهار کرد: امروز از سامانه پرداخت اقتصادیات نقل و انتقال خودرو رونمایی شد؛ این سامانه از طریق پلیس راهور و همکاری سازمان امور اقتصادیاتی کشور طراحی و پیاده سازی شده است.

وی افزود: اقتصادیات نقل و انتقال خودرو از امروز به صورت آنلاین دریافت خواهد شد و بر همین اساس یک درصد از ارزش خودروهای داخلی و دو درصد خودروهای وارداتی تحت عنوان اقتصادیات دریافت می شود و افرادی که می خواهند برای تعویض پلاک نوبت بگیرند باید به سامانه نوبت دهی مراجعه کنند.

رئیس سازمان امور اقتصادیاتی کشور افزود: افرادی هم که بخواهند راساً این اقتصادیات را پرداخت کنند می توانند با مراجعه به سایت سازمان امور اقتصادیاتی به صورت خود اظهاری این اقتصادیات را پرداخت کنند البته پیش تر دفاتر اسناد رسمی این اقتصادیات را دریافت می کردند. در حال حاضر کنترل پرداخت این اقتصادیات از طریق پلیس راهور و همچنین دفاتر اسناد رسمی انجام می شود.

منظور تاکید کرد: در اجرای ماده 30 قانون ارزش اضافه کرده شهروندان می توانند به صورت هوشمند و بدون مراجعه به بانک ها به صورت آنلاین اقتصادیات نقل و انتقال خودرو را پرداخت کنند. از تاریخ 13 دی ماه سال گذشته پلیس و دفاتر اسناد رسمی برابر قانون مکلف به کنترل پرداخت این اقتصادیات شدند.

وی در پاسخ به پرسشی درباره افرادی که ممکن است این اقتصادیات را پرداخت نکرده باشند، گفت: از تاریخ 13 دی ماه سال جاری باید تمام جابجایی روی سامانه ثبت شده باشد که بعضاً به صورت خوداظهاری این کار اجرا شده اما احیاناً اگر مواردی باشد که این اقتصادیات پرداخت نشده باشد از طریق سازمان امور اقتصادیاتی کنترل و به مالکین اطلاع رسانی می شود تا نسبت به پرداخت اقتصادیات خود اقدام کند.

رئیس سازمان امور اقتصادیاتی کشور در انتها گفت: شهروندان می توانند از طریق سامانه تلفنی 1526 سوالات خود را مطرح کنند و در آنجا همکاران ما ابهامات و سوالات آن ها را پاسخ خواهند داد. همچنین در حاضر به دو شیوه اقتصادیات نقل و انتقال خودرو قابل پرداخت است؛ نخست از طریق سایت سازمان امور اقتصادیاتی و دوم از طریق سامانه نوبت دهی تعویض پلاک شهروندان به سازمان امور اقتصادیاتی هدایت می شوند که پس از پرداخت اقتصادیات می توانند نسبت به اخذ نوبت تعویض پلاک اقدام کنند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 20 خرداد 1401 بروزرسانی: 20 خرداد 1401 گردآورنده: etre-yas.ir شناسه مطلب: 1949

به "پرداخت مالیات نقل و انتقال خودرو از طریق سامانه آنلاین آغاز شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پرداخت مالیات نقل و انتقال خودرو از طریق سامانه آنلاین آغاز شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید