هوای تهران در محدوده ناسالم برای گروه های حساس

به گزارش مجله عطر یاس، تهران (پانا) - در طول امروز با انباشت آلاینده ها و سکون جو، در بیشتر منطقه ها کیفیت هوا در محدوده ناسالم برای گروه های حساس قرار خواهد گرفت.

هوای تهران در محدوده ناسالم برای گروه های حساس

بر اساس پیش بینی های صورت گرفته در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران، در صبح روز آدینه (28 آبان ماه) با توجه به سکون جو و انباشت آلاینده ها طی ساعات گذشته، در بیشتر منطقه ها برقراری شرایط ناسالم برای گروه های حساس مورد انتظار است.

حاکمیت پایداری جوی و عدم وزش باد مؤثر در طول روز ادامه خواهد داشت و شرایط مناسب جهت پراکندگی آلاینده ها فراهم نخواهد شد. تداوم این شرایط جوی تا اواخر وقت آدینه(28 آبان ماه) برقراری شرایط ناسالم برای گروه های حساس را در بیشتر منطقه ها در پی خواهد داشت.

صبح روز شنبه (29 آبان ماه) افزایش ترافیک صبحگاهی در نخستین روز هفته و نیز عدم وزش باد مؤثر سبب افزایش غلظت ذرات معلق خواهد شد و کاهش کیفیت هوا در بیشتر منطقه ها را به همراه خواهد داشت.

تداوم پایداری جوی در طی روز پراکندگی آلاینده ها را محدود خواهد نمود. بعلاوه با افزایش ترافیک شامگاهی تا ساعات پایانی شنبه(29 آبان ماه)، افزایش غلظت ذرات معلق و تجمع آلاینده ها ناشی از عدم وزش باد مؤثر و درنتیجه برقراری شرایط ناسالم برای گروه های حساس دور از انتظار نخواهد بود.

آلاینده شاخص هوای مرکز طی 24 ساعت گذشته ذرات معلق کمتر از 2.5میکرون با میانگین 112 بود و کیفیت هوای مرکز در شرایط ناسالم برای گروه های حساس قرار داشت. آلاینده شاخص هم اکنون ذرات معلق کمتر از 2.5میکرون با میانگین 124 و کیفیت هوا در محدوده ناسالم برای گروه های حساس است.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 12 دی 1400 بروزرسانی: 12 دی 1400 گردآورنده: etre-yas.ir شناسه مطلب: 1799

به "هوای تهران در محدوده ناسالم برای گروه های حساس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هوای تهران در محدوده ناسالم برای گروه های حساس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید