هشدار نسبت به استفاده از ماسک های سیاه در ترکیه

به گزارش مجله عطر یاس، استاد دانشگاه پزشکی اژه در خصوص ماسک های سیاه که مورد اقبال عمومی قرار گرفته است گفت: این ماسک ها که از آن به عنوان ماسک های نانو و قابل شستشو یاد می شود برای محافظت از ویروس کرونا مناسب نیست.

هشدار نسبت به استفاده از ماسک های سیاه در ترکیه

به گزارش گروه بین الملل مجله عطر یاس، دکتر حسنو پولوکچو استاد دانشگاه پزشکی اژه در خصوص استفاده از ماسک های سیاه که برای مقابله با شیوع ویروس کرونا از سوی برخی از افراد مورد استفاده قرار گرفته است، گفت: این ماسک ها که از آن به عنوان ماسک های نانو و قابل شستشو یاد می شود برای محافظت از ویروس کرونا مناسب نیست.

وی افزود: اگر از این ماسک ها برای تزئین و روی ماسک های جراحی استفاده شود منعی ندارد اما به خودی خود مانع ویروس نخواهد بود.

برخی کارخانه های ماسک سازی در دوره شیوع کرونا با این عنوان که این ماسک های قابل شستشو از جنس نانو بوده و قابلیت حفاظت از ویروس را دارند به فروش آنها اقدام کرده و در جامعه ترکیه نیز مورد استقبال قرار گرفته است. یکی از دلایل اقبال به این ماسک، قابل شستشو بودن آن است.

این پزشک متخصص یادآور شد: این ماسک بخشی از صورت را پوشانده و بالای بینی خالی می ماند. همچنین در زمان نفس کشیدن سریع و عمیق عمل تنفس به سختی انجام می گیرد و ماسک به دهان و بینی می چسبد. قطرات آب نیز در این ماسک به راحتی نفوذ می کنند.

پولوکچو یادآور شد این ماسک ها تنها جنبه تزئینی داشته و برای محافظت از کرونا باید از ماسک های جراحی یا N95 که فیلتر دار هستند، استفاده کرد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 21 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: etre-yas.ir شناسه مطلب: 852

به "هشدار نسبت به استفاده از ماسک های سیاه در ترکیه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار نسبت به استفاده از ماسک های سیاه در ترکیه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید