نون.خ به شما نزدیک می گردد

به گزارش مجله عطر یاس، کمتر کسی است که نورالدین خانزادی سریال نون. خ را نشناسد. مردی با گویش شیرین کردی که تاجر تخمه بود و صاحب سه دختر دم بخت که با یک اتفاق ورشکسته شد و در طول دو فصلی که از ساخت این سریال می گذرد، ماجراهایی برای خود،خانواده، دوستان و همسایه هایش پیش آمد که داستان های جذابی را برای مخاطبان شبکه یک رقم می زد.

نون.خ به شما نزدیک می گردد

از ماجرای شیرین خواستگاری و ازدواج دخترانش و خرید هواپیما و سکونت در آن گرفته تا حادثه تلخ زلزله کرمانشاه و سرپل ذهاب که بااین وجود گروه سازنده سعی کردند با این اتفاق غم انگیز کام بیننده ها را تلخ ننموده و موقعیت های کمدی شیرینی را برای مخاطبان خود خلق نمایند. اما ماجراهای آقای خانزادی گویا تمامی ندارد و همچنان در فصل سوم این مجموعه که قرار است در نوروز 1400 از شبکه یک پخش شود، با داستان ها و شخصیت های این مجموعه همراه خواهیم شد. داستان هایی که در فصل آینده به گفته سعید آقاخانی و همکارانش شیرین تر و ماجراها جذاب تر خواهد بود. ما هم از سر کنجکاوی با هماهنگی علی زادمهر، مدیر روابط عمومی پروژه و به همراه تعدادی از همکاران به پشت صحنه این سریال رفتیم و گزارشی تهیه نموده و با بازیگران، کارگردان و تهیه نماینده این سریال گفت وگو کردیم. اگر می خواهید با فصل سوم نون. خ بیشتر آشنا شوید، پس همراه ما باشید:

نون. خ ای ها در سنجریان

اهالی روستای سنجریان یکی از روستاهای واقع در محدوده وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح مدت هاست میزبان نون. خ ای ها و هرروز شاهد رفت وآمد بازیگران و عوامل این سریال هستند. دریکی از روزهای آفتابی زمستانی برای تهیه گزارش راهی این روستا شدیم. روستایی باصفا با مناظر زیبا و چشمنواز که در انتهای این محوطه واقع شده است. از جایی به بعد باید از خودرو پیاده شده و سربالایی را طی کنیم تا به خانه جدید آقای خانزادی برسیم. اما به دلیل کرونا پیش از ورود به لوکیشن باید تست بدهیم. از تب سنجی گرفته تا میزان تنفس. مسؤول این کار سؤالاتی را هم از ما درباره عوارض این بیماری می پرسد. این که احساس تب یا بیماری داریم یا نه تا هیچ فرد مبتلایی به لوکیشن ورود نکند. تک تک افرادی که وارد این محوطه می شوند باید تست بدهند و بعد اجازه ورود پیدا نمایند. به گفته عوامل این تست ها هرروز از همه بازیگران و افرادی که قدم به این مکان می گذارند گرفته می شود و به همین علت خوشبختانه تا به امروز با بیمار مبتلایی هم روبرو نشده اند.

بعد از انجام این تست ها وارد خانه ای می شویم که به گفته عوامل سریال، منزل نورالدین خانزادی است و منزل شخصیت های دیگر ازجمله مهیار و کیوان و خانواده های شان هم کمی دورتر از این خانه هستند. اغلب بازیگران در حیاط این خانه و در زیر نور آفتاب زمستانی به همراه کارگردان در حال تمرین و دورخوانی فیلمنامه هستند. جاناتان هم که دیگر به یکی از شخصیت های این سریال تبدیل شده، در گوشه ای از حیاط ساکت ایستاده و در حال خوردن علوفه است. در گوشه ای دیگر از این خانه، باغ کوچکی واقع شده است که تعدادی سگ و مرغ و خروس فضای کار را روستایی نموده اند. گرچه یکی از سگ ها هنگام فیلمبرداری مدام در حال پرسه زدن در کوچه و خانه است و بی توجه به آدم هایی که در آنجا حضور دارند و کار می نمایند، این طرف و آن طرف می رود.

جالب است که تعدادی کبوتر هم کنار حوض پشت خانه نشسته اند و بی سروصدا دانه می خورند. کنار خانه هم می توان سنگ های مزار قبرستان کوچک روستا را به وضوح دید. همچنین جاده ای را که از کنار روستا می گذرد و گاهی یک خودرو از آن عبور می نماید.

خواستگاری سلمان از شیرین

سکانسی که قرار است ضبط شود، مربوط به قسمت های 11 تا 13 سریال و یکی از قسمت ها درباره خواستگاری سلمان از شیرین است. سلمان را که حتما می شناسید. همان جوانی که عاشق و دلداده دختر کوچک نورالدین است و با اعتمادبه نفسی که دارد، مدام خودش را به دیگران داماد خانواده خانزادی معرفی می نماید. سلمان با بازی کاظم نوربخش که کت وشلوار سفیدی به تن نموده و گل رز قرمزی در جیب کتش دارد و هدیه ای که به شکل کاملا کمدی بسته بندی شده را در دست و شیرین با بازی ندا قاسمی که در کنار نورالدین خانزادی و اهالی خانه ایستاده است. به محض این که سلمان حرف از خواستگاری و علاقه شیرین به خودش می زند، روناک با بازی صهبا شرافتی همان دخترعمه قلدر شیرین به سمت او هجوم می آورد که خانم های خانه سعی دارند خشم او را مهار نمایند. این سکانس از زوایای مختلف بارها ضبط می شود و دوربین ها در نقاط مختلفی قرار می گیرند تا این سکانس را بگیرند. به قدری این سکانس جالب است که باعث خنده عوامل و خبرنگارها در پشت صحنه می شود.

بعد از آن نوبت به سکانسی می رسد که باید جلوی در خانه گرفته شود. به همین دلیل فیلمبردارها دوربین و تجهیزات را به کوچه منتقل می نمایند. در این سکانس کیوان با بازی سیروس میمنت گویا با همسرش فریده قهر است و به همین دلیل یک نوازنده دف با خودش آورده و مقابل خانه نورالدین روی سکویی نشسته و زیر آواز زده است و به نوعی از همسرش فریده دلجویی می نماید. ظاهر کیوان هم به نسبت فصل های قبل تغییر نموده. به گفته خودش به خاطر خواسته همسرش موهایش را رنگ نموده است. این سکانس با چند بار برداشت گرفته می شود. از آنجا که کرونا در داستان این فصل از سریال نفوذ نموده، بازیگران با ماسک بازی می نمایند. اما هنگام گفتن دیالوگ ها ماسک هایشان را برمی دارند. از یکی از عوامل سوال می کنم خانه های روستایی را شما ساخته اید و او هم در پاسخ می گوید که همه خانه ها را بازسازی نموده اند. به خصوص داخل خانه ها که وسایل و نشانه های کردی را از کرمانشاه خریداری نموده اند.

یک خانه کاملا اصیل

مهدی فرجی، تهیه نماینده هم از راه می رسد و مقابل دوربین عکاس ها قرار می گیرد. در این میان بازیگران هرکدام گوشه ای از باغ در حال گپ و گفت هستند.

از یکی از عوامل درباره روستا و این که چه مدتی است در این لوکیشن حضور دارند سوال می کنم و او پاسخ می دهد که در این منطقه چند روستا وجود دارد که ما در یکی از آنها چند ماه است که سکونت داریم. هوای بسیار خوبی دارد و به خاطر این که در تهران است، رفت وآمد برای ما راحت تر است و از این نظر مزایای بسیاری دارد. با اجازه مدیر فراوری سریال به همراه یکی از عوامل سری هم به داخل خانه می زنیم. خانه ای که به گفته آنها منزل یک مادر و دختر است که در یکی از اتاق ها سکونت دارند. روی دیوارها نقاشی شده و جای جای اتاق های این خانه روستایی با نمادهایی از فرهنگ اصیل کرد تزئین شده که تمام این وسایل را از کرمانشاه خریده اند. روی یکی از تاقچه ها قاب عکسی از مه لقاخانم نصب شده است.

یکی از اتاق ها متعلق به شیرین است که پر از تابلوهای نقاشی بوده که متعلق به خود شیرین است و عکس هایی از پدر و خانواده. اتاق بزرگی هم کنار در ورودی ساختمان واقع شده است که داخل آن یک کرسی گذاشته اند و سماور و بساط چای کنار کرسی مهیاست. در نهایت این که این خانه می تواند نمادی از یک خانه اصیل کردنشین باشد. دیگر وقت رفتن و گروه خبرنگار در حال خداحافظی با عوامل است. باید تا نوروز منتظر ماجراهای خانواده خانزادی بمانیم.

چالش های مادرشوهر و عروس

نسرین مرادی همان فریده خانم معروف است که شوهرش کیوان، دلداده اوست و در فصل گذشته هم این علاقه و عشق را حتی در زمان زلزله و زندگی در چادر توانستند به مخاطبان نشان بدهند. وی در گپ و گفت کوتاهی در این باره بیان می نماید: فریده مثل قبل باز هم با همسرش کیوان چالش هایی را تجربه می نماید که فکر می کنم همین چالش ها باعث جذابیت قصه این خانواده برای بیننده ها می شود.

وی ادامه می دهد: با توجه به شناختی که بیننده ها از همه شخصیت ها و فریده دارند و در این دو فصل هم توانسته اند مورد توجه شان قرار بگیرند، با فیلمنامه ای که من در فصل سوم خوانده ام فکر می کنم ماجراها جذاب تر شده و مخاطب لذت بیشتری از تماشای این سریال خواهد برد. فریده هم حضور پررنگ تری در این فصل دارد و بخشی از داستان به زندگی زناشویی او و کیوان برمی شود. البته شرح زیادی نمی توانم درباره جزئیات قصه بدهم. به نظرم بهتر است مردم خودشان سریال را در نوروز ببینند و لذت ببرند.

مرادی در انتها نیز می گوید: اتفاقات روزمره و کرونا توانسته روی این شخصیت هم تاثیر بگذارد؛ هم روی فریده و هم روی رابطه اش با همسر و پسر و عروسش و حتی اهالی روستا که قصه های با نمک و جدید و جذابی را برای مردم رقم خواهد زد. امیدوارم بتوانیم در نوروز خنده را روی لب مردم بنشانیم. تمام کوشش گروه همین است و خستگی اش زمانی به در می شود که ببینند مردم از تماشای سریال لذت می برند و با همه سختی ها و مشکلاتی که دارند، می خندند.

تمرکز ما روی ظرفیت های بومی مناطق است

سعید آقاخانی، کارگردان و بازیگر نقش نورالدین خانزادی از ویژگی های فصل سوم می گوید.

درباره جزئیات فصل جدید سریال و تغییراتی که در شخصیت ها و قصه وجود دارد می گویید؟

از جزئیات قصه فصل جدید این مجموعه که نمی توانم صحبت کنم. اما فصل سوم ادامه قصه های دو فصل پیش را پیگیری می نماید. تمام کوشش ما این است که قصه ها جذاب تر شود و مردم بیشتر لذت ببرند. البته یک تا دو شخصیت جدید به سریال اضافه شده و یکی دو شخصیت نیز حذف شده اند. قصه بومی است و در همان فضای دو فصل پیش ادامه پیدا می نماید. ضمن این که تمرکز ما در این فصل روی ظرفیت های بومی مناطق به عنوان مثال داروهای گیاهی است.

گویا کرونا هم سر از قصه شما درآورده؟

بله. فکر می کنم ما اولین سریالی هستیم که با ماسک بازی می کنیم و آن را مقابل دوربین برنمی داریم. البته حین دیالوگ گفتن ماسک را برمی داریم. اما در قصه یکی از شخصیت ها کرونا گرفته و بخشی از داستان هم پیرامون این ماجراست.

قصه ها و ماجراها چقدر شیرین تر و جذاب تر از فصل های قبلی است؟

امیدوارم. چون تمام کوشش ما این است که قصه ها جذاب تر و شیرین تر باشد و مردم بیشتر از تماشای این سریال لذت ببرند. اصولا همه گروه هایی که کمدی کار می نمایند کوشش شان این است که بتوانند مخاطب را با شخصیت های شیرین و فضای جذاب و موقعیت های درست جذب نمایند.

گویا حضور اکبر عبدی هم منتفی شد. چرا؟

قرار بود آقای اکبر عبدی در فصل سوم حضور داشته باشد اما متاسفانه مشکلاتی به وجود آمد که باعث شد خود ایشان دوست نداشته باشند در سریال حضور پیدا نمایند.

چقدر در این فصل با افراد و مسائل روز شوخی نموده اید؟

یکسری شوخی هایی در فصل دوم وجود داشت که باعث شد برخی افراد از ما دلگیر شوند. ما باید بسیار با احتیاط پیش برویم چراکه درباره هر موضوعی صحبت کنیم ممکن است کسی ناراحت شود. این موضوع کار ما را سخت نموده و دست ما را بسته است.

چرا این روستا را برای کار انتخاب نموده و لوکیشن های کردستان و کرمانشاه را حذف نموده اید؟

فصل اول در کرمانشاه و فصل دوم در کردستان بودیم و مانند دو فصل گذشته در فصل سوم نیز به مناطق بومی سفر خواهیم کرد. سال جاری مخاطبان با تصاویر جدیدتری از مناطق کردنشین مهاباد و آذربایجان غربی در سریال روبه رو خواهند شد. ما اینجا بخش روستا را تصویربرداری می کنیم. این روستا نزدیک تهران است و امکانات بهتری می تواند در اختیار ما قرار بگیرد. اگرچه این روستا سردتر از دیگر مناطق است. به کردستان هم خواهیم رفت، چراکه فضا و پلان خارجی در آن منطقه ضبط می شود.

نون.خ ذهنیت مثبتی نسبت به نمودها برای مردم ایجاد کرد

کاظم نوربخش را دیگر با نام سلمان می شناسند؛ همان خواستگار سمج تپل که به همراه گاوش جاناتان پس از زلزله در سیاه چادرها موقعیت های کمدی شیرینی را برای ما خلق کردند. او در گفت و گو با جام جم از تجربه بازی در این سریال و فصل سوم و ماجراهای سلمان خان گفت:

از ظواهر امر این طور پیداست که قرار است سلمان به وصال یار برسد و با شیرین ازدواج کند.

(می خندد). سلمان لباس دامادی به تن دارد اما هنوز هیچ چیزی معین نیست. داریم به انتها قصه می رسیم اما هنوز که خبری نیست.

چقدر سلمان و قصه اش در فصل سوم پررنگ تر شده و حضور بیشتری دارد؟

به نقش سلمان اضافه تر شده و حضور بیشتری در فصل سوم دارد. سلمان گره هایی را در داستان می اندازد که شاید برای بیننده ها خیلی جذاب باشد.

هنوز هم همان خنده های معروفش را دارد؟

بله(می خندد). هم خنده های معروفش را دارد و هم بجاتر می خندد.

عاقل تر نشده؟

نه؛ البته با اعتمادبه نفس همه جا می گوید که من باسوادم و کلماتی را به زبان می آورد و همه به او شک می نمایند که شاید شخصیتش تغییر نموده اما هنوز همان سلمان است و عاقل نشده.

این سریال و نقش سلمان خیلی بین مردم و مخاطبان گل نموده اما چقدر بین همکاران تان دیده شده و از زمانی که با این سریال دیده شدید پیشنهادهای تان بیشتر شده؟

خوشبختانه مردم ارتباط خوبی با سریال و این شخصیت برقرار نموده اند و خوشحالم که من هم با این سریال دیده شدم چون پیشنهاد بازی زیاد به من می شود و به این معناست که دوستان هنرمند هم مخاطب سریال هستند و برای من باعث افتخار است. من بابت هر پیشنهاد کاری با آقای آقاخانی مشورت می کنم چون همشهری ماست و از طرفی من مدیونش هستم؛ البته من برای این کار تست دادم ولی در سال های دور با آقای آقاخانی کار نمایش نموده بودم.

پس شما را از سال های دور می شناسد؟

بله باوجود این که ما در سال های خیلی دور با هم همکاری داشتیم اما برای این کار تست دادم و پذیرفته شدم چون برای ایشان کار مهم است و دلیل محبوب شدن سریال همین است که کارگردان و تهیه نماینده بسیار حرفه ای عمل نموده اند و نگاه شان به کار جدی بوده است.

به عنوان یک کرد حس تان نسبت به سریال چیست؟ آیا توانسته فرهنگ و رسوم کرد را به درستی به مخاطبان نشان بدهد؟

از آنجا که آقای آقاخانی خودش کرد است به همین دلیل شناخت دقیقی از این فرهنگ و آداب و رسوم دارد. متاسفانه پیش از این چون آشنایی با این فرهنگ و قومیت کم بود ذهنیت کامل و جامعی در جامعه نسبت به نمودها وجود نداشت اما از زمانی که این سریال فراوری و پخش شد، نگاه مردم نسبت به نمودها کامل تر شد.

شیفته فرهنگ اصیل کرد شده ام

مهدی فرجی، تهیه نماینده سریال درباره ویژگی های این فصل و تغییراتی که نسبت به فصل های گذشته داشته و شوخی هایی که قرار است در این سری وجود داشته باشد به جام جم می گوید: ما همچنان مثل گذشته به حساسیت های قوم کرد توجه خواهیم داشت. به هر حال هموطنان کرد عزیز ما جزو اصیل ترین، شریف ترین، نجیب ترین و پرافتخارترین اقوام ایرانی هستند. فرهنگ کرد درون خودش زبان، موسیقی و چهره ها و مفاخر و مشاهیر بزرگی دارد. من هم به شخصه بسیار ارادتمند و شیفته این فرهنگ و قومیت هستم.

وی ادامه می دهد: هر چقدر به این فرهنگ نزدیک می شوم، بیشتر شیفته و علاقه مند می شوم؛ به همین خاطر سعی نموده ایم به ظرفیت های منطقه ای به خوبی توجه کنیم. داستان ها و ماجراهایی که انتخاب نموده ایم، سعی شده به این قوم و فرهنگ نزدیک تر باشد.

فرجی همچنین می افزاید: چون همزمان تدوین را هم جلو می بریم و حدود 10 قسمت را هم تدوین نموده ایم، دوستان ما معتقدند که بسیار شیرین تر و جذاب تر از گذشته شده. البته این سریال تفاوتی هم با سایر سریال هایی از این دست دارد؛ این که 90 درصد از شخصیت های اصلی قصه خود مردم منطقه هستند و از این فرهنگ انتخاب شده اند. این انتخاب ها خیلی هم به ما یاری نموده. چون آن فضا و ظرفیت ها را به خوبی می شناسند و از آن محافظت می نمایند؛ یعنی درباره زبان، فرهنگ، لباس و موسیقی کرد، خودشان به نوعی مشاور هستند و به سایر اعضای گروه مشورت می دهند؛ ضمن این که از توانایی هنری بسیاری هم برخوردارند و بخش مهمی از جذابیت قصه این مجموعه به همین هنرمندان مربوط می شود. یعنی به همین دلیل است که این مجموعه توانسته در دو فصل مورد توجه قرار بگیرد و به فصل سوم برسد.

وی در انتها هم شرح می دهد: کوشش ما این است که تصویربرداری را تا پیش از زمان پخش که ایام نوروز است به انتها برسانیم. امیدوارم توانسته باشیم فرهنگ این قوم اصیل و نجیب را در قصه به مخاطبان نشان بدهیم.

باید آدم ها را در سریال ها تعریف کنیم

سیروس میمنت را حالا دیگر با شخصیت کیوان می شناسیم،؛ همان مرد عاشق پیشه ای که در عین حال با همسرش فریده چالش هایی را تجربه می نماید. او در گفت وگو با جام جم در مورد اتفاقات و ماجراهایی که حول کیوان و خانواده اش می گذرد نکاتی را بیان نمود:

دلیل این که ظاهر کیوان در این فصل تغییر نموده چیست؟

به اقتضای داستان است. چون در قسمت های هشتم و نهم اتفاق هایی می افتد که کیوان به خاطر همسرش فریده موهایش را رنگ می نماید.

چقدر دچار چالش ها و تغییراتی در این فصل شده یا این که مثل فصل های گذشته همان شخصیت شیرین و طناز را دارد؟

کیوان مرد عاشق پیشه خوش قلبی است که با تفکرات خودش زندگی می نماید. البته فیزیک و نمای خشنی داشته، اما روحیه بسیار لطیفی دارد و قرار است مثل فصل های قبل شیرین و دوست داشتنی باشد. شاید هم کمی بیشتر. البته چالش های گذشته را هم دارد؛ چالش با نوری، فریده و گاز پیک نیکی(می خندد).

پیش بینی شما از استقبال مخاطب چیست؟ فکر می کنید مثل فصل های گذشته بتواند با شخصیت های سریال همراه شود؟

من خیلی امیدوارم. ضمن این که معتقدم فصل 3 به لحاظ فیلمنامه و شخصیت ها و قصه ها خیلی از دو فصل قبل جذاب تر است. چون همه ما در دو فصل گذشته با سلیقه و خواست مخاطب آشنا شدیم و می دانیم چه موقعیت هایی باعث می شود لبخند روی لبشان بیاید. بنابراین سعی کردیم نقاط قوت را پررنگ تر کنیم.

فکر می کنم در این فصل با استرس کمتری مقابل دوربین رفتید. چون با توجه به قصه همه از ماسک استفاده می کنید و همین باعث می شود بازیگران با تمرکز بیشتری نسبت به فصل قبل کار نمایند؟

بله دقیقا. خوشبختانه ما استرس سال قبل را نداشتیم. چون در فصل قبل کرونا برای ما ناشناخته بود و ما از این بیماری می ترسیدیم. اما الان شناخت بیشتری از این بیماری داریم و به خاطر قصه مقابل دوربین هم می توانیم ماسک بزنیم.

در این مدت دیگر عضوی از خانواده مردم شده اید و شخصیت ها برای مخاطبان ملموس تر شده. با این وجود وقتی شما را می بینند چه واکنشی دارند؟

بله دقیقا. به خاطر همین ملموس و آشنابودن شخصیت ها باعث شده وقتی ما را در خیابان می بینند با نام همان شخصیت مخاطب قرار بدهند و بگویند ما هم از این شخصیت ها در خانواده و فامیل داریم. من فکر می کنم هر نقشی که مابه ازای واقعی در جامعه داشته باشد، مورد توجه مخاطب قرار می گیرد. من همواره معتقدم به جای این که فقط قصه تعریف کنیم، آدم ها را تعریف کنیم.

البته مردم قصه گویی را دوست دارند.

بله. در کنار قصه باید آدم ها را هم تعریف کرد. چون اگر مخاطب شخصیت ها را نشناسد، قصه را هم نمی فهمد و متوجه نمی شود. بنابراین نویسنده ها هر چقدر روی شخصیت ها کار نمایند، مخاطب بیشتر با آنها ارتباط برقرار نموده و به تعبیری با آنها همذات پنداری می نماید. یعنی اگر شخصیت را بشناسند، با خنده اش می خندند و با ناراحتی اش گریه می نمایند و در کل قصه اش را گوش می نمایند. به همین خاطر است برخی سریال ها نمی گیرد و برخی می گیرد. چون مخاطب با شخصیت آن سریال باید ارتباط برقرار کند. هر چقدر هم قصه آن آدم ها شنیدنی تر باشد، اما تا زمانی که با شخصیت ها ارتباط نگیرد، نمی تواند قصه شان را با گوش جان بشنود. به عنوان مثال اگر سریال خانه به دوش که طرح و فیلمنامه اش برای من و سعید آقاخانی است، هنوز هم مخاطب دارد به این خاطر است که آقا ماشاءا... را همه می شناسند. وگرنه قصه خیلی خاص و متفاوت و شاهکاری نبود. شخصیت ها برای مخاطب ملموس بودند که مردم دوستشان داشتند.

مردم به خندیدن احتیاج دارند

مامور هلال احمر را به خاطر دارید؛ همان خانم جوانی که به نورالدین خانزادی پیشنهاد ازدواج صوری داد. شقایق دهقان بازیگر این نقش است که گویا در فصل سوم هم حضور پررنگ تری دارد.

وی در ابتدا می گوید: نون. خ از همان فصل اول ثابت کرد سریال پربیننده ای است؛ البته من از فصل دوم وارد سریال شدم و با این آگاهی پیشنهاد بازی در این سریال را پذیرفتم.

وی در پاسخ به سوالی درباره شوخی با قومیت ها ادامه می دهد: فکر می کنم سعید آقاخانی و محسن تنابنده ثابت نموده اند که می توان با قومیت ها شوخی کرد اما به نوعی که توهین آمیز و آزاردهنده نباشد و سوءتفاهم ایجاد نکند. به نظرم ساخت چنین سریال هایی اتفاق خوبی است چون همه ایران که تهرانی نیستند و باید به فرهنگ ها و آداب و رسوم دیگر قومیت ها توجه شود.

این بازیگر در پاسخ به سوالی درباره نقش جدی اش در این سریال کمدی می گوید: تیپ ها و شخصیت ها را من نمی نویسم. من به عنوان بازیگر می توانم قبول کنم یا آن پیشنهاد را نپذیرم اما به قدری بازیگران این سریال شیرین و جذاب و بانمک هستند که ترجیحم این بود به جای این که شخصیت طنز داشته باشم، عاملی باشم در طول داستان و حضورم موقعیت کمدی را برای شخصیت های دیگر ایجاد کند.

دهقان درخصوص این که همه بازیگرها با گویش کردی صحبت می نمایند و همین کار را برای او به عنوان بازیگر سخت می نماید به جام جم شرح می دهد: فکر می کنم به عنوان بازیگر کمدی تجربیات بشدت خوبی با کارگردان های خوب و حرفه ای داشتم بنابراین برایم مهم نیست که در کار کمدی جدی بازی می کنم. برایم این نکته اهمیت دارد که بتوانم به حضور و بازی ام به فرایند داستان یاری کنم. یعنی خروجی کار از همه چیز برایم مهم تر است.

وی در پاسخ به این سوال جام جم که توقعش از یک سریال نوروزی چیست، عنوان می نماید: سریال نوروزی باید سرگرم نماینده و جذاب باشد. به نظرم حتی می توان در عین سرگرمی، فرهنگسازی هم کرد و حتی نکاتی را آموزش داد؛ بنابراین می توان با زبان شیرین و کمدی و طنز نکات مهمی را به مخاطب منتقل کرد و آموزش داد.

دهقان در انتها هم درباره سخت شدن خنداندن مردم در شرایط کنونی به جام جم می گوید: به نظرم مردم ما به هر چیزی می خندند؛ البته شرایط سخت شده اما با این حال باز هم مردم احتیاج دارند که بخندند. این سریال هم می تواند لحظات خوشی را برای مردم رقم بزند.

منبع: زینب علیپور طهرانی- گروه رسانه / روزنامه خبرنگاران

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 7 اسفند 1399 بروزرسانی: 7 اسفند 1399 گردآورنده: etre-yas.ir شناسه مطلب: 1341

به "نون.خ به شما نزدیک می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نون.خ به شما نزدیک می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید