محصولات صنایع دستی کهگیلویه و بویراحمد نمونه سازی می گردد

به گزارش مجله عطر یاس، معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد از نمونه سازی و استانداردسازی محصولات صنایع دستی برای نخستین بار در استان اطلاع داد.

محصولات صنایع دستی کهگیلویه و بویراحمد نمونه سازی می گردد

به گزارش مجله عطر یاس از یاسوج، سید روح الله وحدتی پور ظهر امروز در جمع مجله عطر یاس از اجرای چهار طرح مهم در حوزه صنایع دستی کهگیلویه و بویراحمد اطلاع داد و گفت: یکی از مهم ترین این طرح ها، آموزش شاغلین صنایع دستی و هنرهای سنتی است که به منظور ارتقای سطح علمی و دانش عمومی این افراد، در راستای رشد و توسعه و استفاده از پتانسیل ها و ظرفیت های موجود در حوزه صنایع دستی انجام می گردد.

وی طراحی و نمونه سازی محصولات صنایع دستی را از دیگر برنامه های معاونت صنایع دستی استان نام برد و اضافه نمود: بر این اساس، صنایع دستی اصلی استان نمونه سازی شده و برای فراوری انبوه در اختیار هنرمندان قرار می گیرد.

معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد توضیح داد: در اجرای این برنامه، کوشش می گردد از اصول و معیارهای حاکم بر طراحی محصول که نقش مهمی در رقابت مالی بر عهده دارد، بهره گرفته و نیازهای مختلف فرهنگی، اجتماعی و مالی شهروند امروزی را مورد توجه قرار داد.

وحدتی پور بیان نمود: بر این اساس، باید ضوابط و معیارهایی ارائه نمود که بدون تکرار عینی فرم، بیان کننده تداوم اصول طراحی به عنوان هویت ملی در این هنر باشد و بتواند با سبک های غربی مورد استفاده در محصولات که به شدت هویت ایران معاصر ما را تحت تأثیر قرار داده است مقابله نماید.

وی درجه بندی و بازرسی فنی کارگاه های فراوریی و استاندارد سازی محصولات صنایع دستی را از دیگر برنامه ها عنوان و اظهار کرد: این اقدامات برای نخستین بار در استان انجام می گردد.

عضو شورای تخصصی صنایع دستی و هنرهای سنتی کشور هدف از اجرای این طرح ها و برنامه ها را ارتقاء سطح علمی و تخصصی شرکت های فراوریی و آموزشی و همچنین توسعه وترویج کیفیت بخشی به مراحل فراوری محصولات صنایع دستی و رسیدن به صادرات این فراوریات در بازار های داخلی و خارجی عنوان نمود.

منبع: تسنیم
انتشار: 18 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: etre-yas.ir شناسه مطلب: 694

به "محصولات صنایع دستی کهگیلویه و بویراحمد نمونه سازی می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "محصولات صنایع دستی کهگیلویه و بویراحمد نمونه سازی می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید