قتل دوست معتاد با وصل کردن برق

به گزارش مجله عطر یاس، دو سال قبل جسم بی جان مرد جوانی در منطقه ای مخروبه در تهران پیدا شد. با انتقال جسد به پزشکی قانونی و شناسایی مادر متوفی به عنوان ولی دم، تحقیقات در این زمینه شروع شد.

قتل دوست معتاد با وصل کردن برق

به گزارش گروه حوادث خبرنگاران از خبرآنلاین، مادر این جوان که آرش نام داشت، به مأموران گفت: پسرم به مواد مخدر اعتیاد داشت و اعتیاد او به حدی بود که بیشتر شب ها به خانه نمی آمد و با دوستانش مواد می کشید. بااین حال جسد برای تشخیص دقیق علت مرگ کالبدشکافی شد. با اینکه در ابتدا به نظر می رسید این مرد براثر تزریق مواد مخدر جانش را از دست داده باشد، اما بعد معین شد علت مرگ برق گرفتگی است و پزشکی قانونی تزریق مواد را کشنده تشخیص نداد.

به این ترتیب، پرونده قتل به جریان افتاد. مادر آرش از مأموران خواست تا قاتل فرزندش را پیدا نمایند. او گفت: پسر من مواد مصرف می کرد، او پول مواد را از من می گرفت و من با اینکه از دیدن شرایط پسرم خیلی ناراحت بودم، اما می دانستم اگر پول ندهم دست به خلاف می زند؛ به همین دلیل پول می دادم تا کار خلاف دیگری نکند. حالا هم درخواست مجازات عامل قتل پسرم را دارم. درحالی که مأموران در حال آنالیز تلفن همراه مقتول بودند تا شاید بتوانند ردی از عامل قتل پیدا نمایند، فردی به پلیس اطلاع داد مردی به نام حامد را کنار جسد آرش دیده است. او گفت: حامد و آرش سال های زیادی بود که دوست بودند و با هم مواد مصرف می کردند. روز حادثه حامد پیکر آرش را به خرابه ای که معتادان در آنجا مواد مصرف می کردند، برد. تا جایی که من می دانم او با وصل کردن برق به پای دوستش، قتل را انجام داد. او طنابی هم دور گردن آرش پیچیده بود تا اگر نتوانست با برق این کار را بکند، با طناب او را خفه کند.

وقتی حامد بازداشت شد، قتل را انکار کرد و مدعی شد چنین کاری ننموده و فقط جسد آرش را به خرابه منتقل نموده است. او گفت: آرش مقدار زیادی مواد تزریق نموده بود و حال درستی نداشت. من او را به خرابه بردم تا کنار خیابان نماند. فکر می کردم با روش هایی که بلد هستم، می توانم کاری کنم که حالش خوب گردد، اما او جان باخت. من هم جسدش را رها کردم و دیگر خبری از او ندارم.

بعد از گفته های متهم، پلیس تحقیقات بیشتری از اطرافیان او انجام داد و معین شد این مرد مادرش را هم تهدید نموده بود. مادر حامد که ابتدا ارتکاب قتل به دست پسرش را انکار می کرد، گفت: حامد من را تهدید کرد که چیزی نگویم. آرش و حامد به خانه ما آمدند و در آنجا مواد کشیدند. من نمی دانم به چه دلیل، اما فکر می کنم سر مواد با هم درگیر شدند. حامد به پای آرش برق وصل کرد تا او را شکنجه کند که آرش جانش را از دست داد. حامد قصد کشتن دوستش را نداشت، فقط می خواست او را شکنجه کند که آرش جانش را از دست داد. من با حامد دعوا کردم و گفتم نباید این کار را می کرد و باید او را به دکتر می برد، اما او من را تهدید کرد و گفت اگر دراین باره با کسی حرف بزنم، من را هم می کشد.

این زن گفت: حامد آدم خشنی است. من مطمئن هستم اگر به کسی چیزی می گفتم، من را هم می کشت؛ به همین دلیل تصمیم گرفتم سکوت کنم و به مأموران چیزی نگویم. حامد به جز من، همسایه ها را هم تهدید نموده بود.

به این ترتیب، حامد دوباره تحت بازپرسی نهاده شد. او اظهارات مادرش را رد کرد و گفت: من به خاطر اعتیادی که دارم از سوی خانواده ام طرد شدم. مادرم به همین دلیل با من بد است و من را عامل آبروریزی خانواده می داند و دوست ندارد من در خانه باشم. همواره هم با من دعوا دارد. به همین دلیل علیه من شهادت دروغ داده است. آن روز من و آرش با هم مواد کشیدیم، او حالش بد شد و من او را به خرابه بردم تا حالش بهتر گردد. در آنجا سیم برق رها شده بود. آرش را برق گرفت و کشت. من این کار را نکردم. آرش به دلیل اینکه نشئه بود و نمی توانست تکان بخورد و نتوانست واکنشی نشان دهد. من او را نکشتم و این اتهام را قبول ندارم.

این در حالی بود که شاهدانی که در خرابه حضور داشتند نیز شهادت دادند حامد عامل قتل آرش است. هرچند حامد در جلسه آخر بازپرسی و در مقام آخرین دفاع همچنان قتل را انکار کرد، اما با توجه به شکایت مادر آرش، گفته های مادر خودش و سایر شهود و همچنین نظریه پزشکی قانونی، پرونده تکمیل و با صدور کیفرخواست برای رسیدگی به شعبه 11 دادگاه کیفری استان تهران فرستاده شد. متهم به زودی پای میز محاکمه می رود تا در برابر قضات از خودش دفاع کند. او اکنون با قرار بازداشت در زندان است.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 9 اسفند 1399 بروزرسانی: 9 اسفند 1399 گردآورنده: etre-yas.ir شناسه مطلب: 1346

به "قتل دوست معتاد با وصل کردن برق" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قتل دوست معتاد با وصل کردن برق"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید