سینک ظرفشویی مخصوص کنج آشپزخانه

به گزارش مجله عطر یاس، در طراحی دکوراسیون آشپزخانه، سینک ظرفشویی مخصوص کنج می تواند ایده ای منحصربفرد و نو باشد. اولین گامی که برای اجرای این ایده جدید باید انجام دهید این است که معین کنید چه نوع سینکی می خواهید خریداری کنید. مغازه های فروش وسایل آشپزخانه، سینک های جدید و خلاقانه ای برای گوشه آشپزخانه دارند که شما را شگفت زده خواهند کرد.

سینک ظرفشویی مخصوص کنج آشپزخانه

در این نوشته از ما ایده های متنوعی از سینک ظرفشویی گوشه آشپزخانه را ارائه داده ایم و شما می توانید از سینک های ساده و معمولی گرفته تا سینک های مدرن، نمونه دلخواه خود را انتخاب نمائید، پس تا انتها با ما همراه باشید.

نکات انتخاب سینک مناسب گوشه

هنگامی که تصمیم به خرید سینک ظرفشویی گرفتید، طرح های مختلف سینک را آنالیز کنید تا موردی که مناسب آشپزخانه شماست را پیدا نمائید. مرحله بعدی انتخاب متریالی است که برای کانتر در نظر می گیرید. چه سبکی قابل توجه شماست و هویت آشپزخانه را بیان می نماید؟ سنگ مرمر انتخابی عالی است، اما شما باید تصمیم بگیرید که چه نوع مرمری می خواهید.

هر آشپزخانه احتیاجمند دیواری ویژه در پشت اجاق گاز است که به فضای آشپزخانه و سینک شما جلوه خاص می بخشد. شما باید طرحی که هماهنگ با کانتر مرمر است را پیدا کنید. بیایید اینگونه بگوییم، اگر شما برای کانتر، سنگ مرمر سیاه را انتخاب نموده اید، می توانید دیوار پشت اجاق را با طرح های سفید و آبی انتخاب انتخاب کنید تا کانتر زیبایی خود را نشان دهد. هنگامی که طرح پشت اجاق گاز را مشخص کردید، آماده تزئین و چیدمان سینک خود با وسایل آشپزی حرفه ای شوید.

یخچال، اجاق، تُستر، میکسر، قهوه ساز و مایکرویو جزء وسایل ضروری هستند و شما باید آنها را در آشپزخانه قرار دهید. گزینه های متعددی برای انتخاب وجود دارند، اگر شما یک سر آشپز باشید به وسایلی بیش از اینها برای تجهیز کردن آشپزخانه خود و زندگی بخشیدن به آن احتیاجمندید.

یک شیر آب خوب برای آشپزخانه یکی دیگر از وسایل مهمی است که می تواند به ظاهر آشپزخانه شما زیبایی بخشد. انتخاب بهترین شیر آب از همان ابتدا، قطعاً در طولانی مدت تاثیرات بسزای خود را نشان خواهد داد. در انتها، همه ما ایده های متفاوتی برای طرح های فوق العاده داریم. شما باید آشپزخانه ای خلق کنید که در هنگام آشپزی شما را شادمان کند و در طی سالیان خاطرات زیادی بر جا بگذارد.

آشپزخانه به عنوان مهم ترین بخش خانه در نظر گرفته می شود و مکانی است که غذا در آن آماده یا سرو می شود. فعالیت های کوچک بی شماری برای متمایز کردن نمای خانه می تواند انجام شود اما هنگامی که می خواهید سینک آشپزخانه را انتخاب کنید استفاده از فضای در دسترس بسیار حائز اهمیت است.

کف زمین در بیشتر خانه های امروزی و آپارتمان های کوچک بسیار اهمیت دارد و نصب یک سینک در گوشه آشپزخانه ، امتیازهای فراوانی شامل می شود. از این رو، چه بخواهید یک سینک پروانه ای انتخاب کنید، چه یک سینک گوشه یا سینک استیل، اینکار ارزش آن را دارد که ایده های طراحی سینک آشپزخانه را دنبال کنید.

سینک ظرفشویی بخش بسیار مهمی از آشپزخانه است و صندلی ویژه ای دارد. این بخش از آشپزخانه یا باعث ارتقاء عملکرد در آشپزخانه می شود و یا در صورت عدم انتخاب درست، کار در آشپزخانه را سخت تر می نماید.

از آنجایی که سینک پرکاربردترین قسمت آشپزخانه می باشد، آنالیز ایده های استفاده از سینک آشپزخانه می تواند بسیار مفید باشد. ایده های مربوط به انواع سینک در سایت های مختلف قابل دسترسی هستند، در این وب سایت ها شما می توانید گستره ای از طرح های سینک ظرفشویی را مشاهده کنید.

مردم معمولا در انتخاب سینک دچار مشکل می شوند و ممکن است تصور اینکه در آخر چه آشپزخانه ای خواهند داشت برای آنها یک دغدغه باشد. انتخاب نوع سینک، اولین قدمی است که شما باید بردارید. سایز و شکل سینکی که برای فضای خود احتیاج دارید را در نظر بگیرید. دنبال چه مدلی هستید؟

آیا به دنبال سینک مدرن هستید یا سینکی مشابه سینک خانه های روستایی؟ آیا در پی سینکی مجهز و روکش برای کانتر آشپزخانه هستید؟ آیا سینکی سه گوشه می خواهید یا دنبال شکلی خاص و عجیب هستید؟ پاسخ این سوالات شما را در یافتن ایده های مناسب سینک آشپزخانه یاری می نماید.

آیا سینک ظرفشویی گوشه برای آشپزخانه شما مناسب است؟

گاهی اوقات سینک های گوشه می توانند بسیار جالب و کار کردن با آنها عجیب و غریب باشد، اما هیچکس نمی تواند منکر ظاهر فوق العاده زیبایی آنها شود. ممکن است مزایای مشابه با سینک معمولی را نداشته باشند اما ویژگی های خاص و متمایز خود را دارند که در اینجا می خواهیم آنها را با یکدیگر آنالیز کنیم. اگر دیزاین آشپزخانه شما جالب نیست ممکن است به دلیل کمبود فضا و یا دکوراسیون نامناسب اینگونه باشد.

در این حالت سینک گوشه می تواند انتخابی ایده آل برای شما به شمار آید. با استفاده از این سینک ها شما می توانید به طرز هوشمندانه و موثر از فضا بهره ببرید اما ممکن است اینکار معایبی جدی داشته باشد که باید به آنها نیز فکر کنید. این نوشته را مطالعه کنید و ببینید که در انتها مشکل کمبود فضای شما حل می شود یا خیر.

مزایای سینک ظرفشویی گوشه

 • اشغال فضای بسیار کم از کف زمین

در این حالت انجام کارهای آشپزخانه برای بیش از یک نفر آسان تر می شود. اگر فضای کف آشپزخانه کافی نباشد، شما باید صبر کنید فرد اول کارش با سینک تمام شود، سپس شما ایستاده و کار خود را انجام دهید. اما طراحی سینک برای گوشه، به شما اجازه حرکت می دهد و افراد بیشتری می توانند فعالیت های آشپزخانه از جمله جمع آوری مواد غذایی و مراقبت از غذا را انجام دهند.

 • فضای کافی برای نگهداری وسایل

شکل نوک تیز و سر پهن این مدل سینک باعث می شود که شما فضای کافی برای انبار کردن وسایل تمیزکاری، لوازم آشپزی و ابزار دیگر داشته باشید. علاوه بر آن برای لوله کشی فضای بیشتری محیا می نماید. البته باید بدانید که این منفعت ها، شرایط ویژه خود را می طلبند. مثلاً، برای کسی که روکش کانتر را از جنس سنگ گرانیت انتخاب نموده، سینک گوشه ممکن است سنگین باشد.

 • اشغال فضای محدود از کانتر

پشت گوشه های کانتر در برخی از آشپزخانه ها بدون استفاده بوده و یا در صورت استفاده به عنوان مکان نگهداری وسایل در نظر گرفته می شود. نگهداری مواد غذایی یا وسایل در گوشه ها ایده ال نیست زیرا ممکن است برای دسترسی به آنها یا تمیز کردن آنجا دچار مشکل شویم.

در هر صورت این نوع سینک باعث می شود قسمت غیر قابل استفاده در آشپزخانه تبدیل به بخش اصلی دکوراسیون آشپزخانه شود. علاوه بر آن، نصب یک سینک گوشه به شما اجازه می دهد فضای بیشتری از کانتر را در اختیار داشته باشید و بتوانید راحت تر غذا را آماده کنید. اگر شما روزانه حجم زیادی از مواد غذایی را آماده می کنید و یا احتیاجمند فضای بیشتر برای قرار دادن تمام خریدهایتان می باشید، کانتر های طویل موثرتر هستند.

 • ظاهر

هنگامی که صحبت از ظاهر می شود، سینک های گوشه قطعاً زیبا هستند و تصویر آنها در خاطر بیننده خواهد ماند. با ظاهر متمایز و زیبای این سینک ها، می توانید دکوراسیونی ایده آل در آشپزخانه داشته باشید. ظاهر ویژه تا جایی که در عملکرد سینک خللی ایجاد نکند، هیچ عیبی ندارد. یک سینک آشپزخانه گوشه، فضای زیادی از کانتر در اختیار شما قرار می دهد که بسیار مفید است.

 • انعطاف پذیری در دیزاین

در برخی از آشپزخانه های کوچک، اینچ به اینچ آشپزخانه باید هوشمندانه و به طور موثر استفاده شود. با قرار دادن چنین سینکی در گوشه آشپزخانه، شما قادر خواهید بود به اندازه کافی فضا برای کار در آشپزخانه داشته باشید.

معایب سینک ظرفشویی گوشه

 • اندازه سینک

سینک دوقلو بر سینک یک قلو ارجعیت دارد، این بدین معناست که امروزه سینک های عظیم تر بسیار محبوب و رایج تر از سینک های کوچک می باشند. زاویه سینک گوشه یک قلو امکان داشتن سینکی عظیم در گوشه آشپزخانه را از بین می برد و شستن قابلمه های چرب و عظیم را دشوارتر می نماید. سینک آشپزخانه های کوچک، همیشه احتیاج صاحب خانه را برطرف نمی نماید، بنابراین سینک باید در خور توجه بوده و از نظر کابرد نیز ایده آل باشد.

 • نظافت

تمیز کردن کابینتی که در زیر سینک قرار می گیرد، ممکن است کمی شما را به زحمت بیندازد اما نسبت به تمیز کردن اطراف سینک، زحمت کمتری دارد. برای تمیز کردن گوشه های پشت سینک از آلودگی و گرد و غبار، رطوبت حاضر در آنجا باعث می شود تمیزکاری طولانی تر و سخت تر شود.

 • فضای محدود

ممکن است کار برای دو نفر در کنار سینک گوشه سخت باشد. حتی اگر هر کدام از آنها در دو طرف کانتر باشند، باز هم ممکن است به هنگام استفاده از سینک به یکدیگر برخورد نمایند.

 • چالش بر سر مکان قرارگیری ماشین ظرفشویی

اگر ماشین ظرفشویی شما به خوبی در کنار سینک گوشه قرار گرفته باشد، دسترسی شما به سینک هنگامی که می خواهید درب ماشین ظرفشویی را باز کنید، قطع می شود. از این رو هنگامی که روبروی سینک ایستاده اید عملاً نمی توانید ظرف ها را وارد ماشین ظرفشویی کنید. شما فضای کافی برای انتقال ظروف از سینک به ماشین ظرفشویی را بدون اینکه قطره ای آب یا غذا چکه کند خواهید داشت.

اگر ماشین ظرف شویی خود را 2 یا 3 فیت دورتر از نقطه مرکزی سینک بگذارید، احتیاجمند اندازه گیری دقیق هستید که بتوانید فضای کافی برای حرکت داشته باشید. به همین خاطر انتخاب هوشمندانه در هنگام آنالیز سینک گوشه بسیار حائز اهمیت است.

ایده های طراحی سینک ظرفشویی گوشه

گوشه آشپزخانه یک مکان عالی برای قرار دادن سینک آشپزخانه است، زیرا گوشه آشپزخانه نه تنها مانعی برای حرکت شما در آشپزخانه ایجاد نمی نماید، بلکه به شما فضای کافی برای نگه داشتن وسایل و ظروف را می دهد. به همین خاطر، ما لیستی از طراحی انواع سینک مناسب گوشه آشپزخانه را فراهم آورده ایم و امیداریم که یافته های ما الهام بخش طراحی آشپزخانه ای باشد که همیشه آرزویش را داشته اید.

 • سینک گوشه ضد زنگ

سینک گوشه ضد زنگ برشی استثنایی دارد و در کنارش یک آبکش قرار گرفته است. این نوع سینک دارای دیزاینی مدرن و ظاهری فوق العاده با روکشی بسیار هماهنگ می باشد و زیبایی بی نظیری به دکوراسیون آشپزخانه می بخشد.

 • سینک گوشه دوقلو

این سینک های دوقلو برای آشپزخانه های عظیم مناسب می باشند. وقتی دو عدد سینک به یکدیگر متصل و نصب گردند، در این حالت آب به راحتی وارد هر دو سینک شده و نصب شیر آبی که می تواند به این دو سینک آب برساند، ایده مناسبی است. بهترین نکته در خصوص این سینک ها این است که فضایی اضافی در گوشه ایجاد می نمایند و دو عدد سینک در اختیار ما قرار می دهند.

 • سینک عریض

طراحی گوشه آشپزخانه می تواند به طراحی کل آشپزخانه جلوه و زیبایی ببخشد. این ظرفشویی های پهن مستطیلی شکل آنقدرها عمیق نیستند، اما فضای کمی می گیرند، زیرا اندازه آنها عمودی است. رنگ زیبای متالیک سینک به طور فوق العاده ای با سنگ مرمر کانتر ترکیب می شود. این نوع سینک همراه با لوله ای است که با فاصله در سمت راست قرار گرفته و با یک شیر آب متالیک و وسایل جانبی، بسیار زیبا به نظر می آید.

 • سینک گوشه مسی

سینکی از جنس مس با رنگ های گرم در آشپزخانه سفید قرار دهید تا به زیبایی باورنکردنی دست یابید. اگر کابینت یا یک میله نگهدارنده حوله مسی نیز اضافه کنید، مطمئن باشید آشپزخانه شما باشکوه تر خواهد بود.

 • سینک عمیق فلزی

طرح غیر معمول سینک، ترکیبی از طرح های ساده و مدرن است. این طرح صرفا مدرن نیست، بلکه کابردی نیز می باشد. در کنار این سینک، یک قسمت آبکش نیز وجود دارد که با شیب کم به سینک منتهی می شود. سینک، نزدیک به قسمت آبکش متصل شده و همین امر شستن ظروف را آسان تر می نماید و منظره زیبایی را نیز پدید می آورد.

 • سینک با کانتر گرانیت

این سینک ها از جنس استیل بدون زنگ هستند، به همین دلیل ظاهری بسیار زیبا دارند. از آنجایی که روی یک کانتر گرانیتی قرار می گیرند و مجهز به شیر آب فانتزی هستند، بسیار شیک تر جلوه می نمایند! این سینک واقعا زیباست. همچنین دارای یک شیر آب عظیم و یک شیر آب کوچک می باشد.

نکات انتهای

شما می توانید از فضای پشت سینک برای نگهداری گلدان گل یا وسایل شستشو بهره ببرید و فضای انباری زیر سینک می تواند برای انبار کردن وسایل تمیز کاری و یا هر چیزی که مطلوب شماست، استفاده شود. این طراحی سینک یکی از بهترین طراحی هاست!

در بیشتر مواقع سینک در فضای بین یخچال و اجاق گاز قرار داده می شود که همین امر فضای کاری سه گوش و راحتی را بوجود می آورد. نصب یک سینک گوشه فضای کمی را اشغال می نماید. بوجود آمدن فضایی با نوک تیز و سر پهن زیر چنین سینکی می تواند برای انبار هر چیزی بسیار مفید باشد.

این امر باعث انعطاف در طراحی می شود. گوشه معمولا فضایی غیر قابل استفاده و مُرده در آشپزخانه است اما سینک گوشه از این فضا استفاده می نماید. این سینک همچنین باعث می شود فضای آشپزخانه عظیمتر به نظر بیاید. حدبیشتر استفاده از فضای کوچک کار اضطراب آوری است و عظیمترین چالش برای صاحب خانه ها و خانه سازان می باشد.

دکوراسیون بندی گوشه ها معمولا فعالیتی پیچیده است که باید برای آن تعادل ظریفی بین کابرد و شکل وجود داشته باشد. چنانچه به دنبال نهایت استفاده از فضای کوچک آشپزخانه خود هستید، بهترین گزینه برای شما سینک گوشه است. به نظر شما طراحی این گونه سینک ها چه تاثیری در زیبایی دکوراسیون داخلی آشپزخانه می گذارد؟

منبع: ساختمانچی
انتشار: 3 آبان 1399 بروزرسانی: 3 آبان 1399 گردآورنده: etre-yas.ir شناسه مطلب: 1091

به "سینک ظرفشویی مخصوص کنج آشپزخانه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سینک ظرفشویی مخصوص کنج آشپزخانه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید