سفرهای نوروزی به سیستان و بلوچستان با رعایت دستورالعمل های بهداشتی

به گزارش مجله عطر یاس، معاون گردشگری سیستان و بلوچستان گفت: سفرهای نوروزی به استان با رعایت دستورالعمل های بهداشتی انجام می شود.

سفرهای نوروزی به سیستان و بلوچستان با رعایت دستورالعمل های بهداشتی

با ما همراه باشید و درباره وبلاگ ساعت اینترنتی بیشتر بدانید.

میراث آریا: روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی سیستان و بلوچستان، مجتبی میرحسینی روز 23 اسفندماه 99 اظهار کرد: سفر به استان در نوروز سال 1400 دارای حساسیت های ویژه دوران کرونا است که با توجه به شعار امسال سازمان جهانی گردشگری که توسعه گردشگری روستایی است و با وجود پراکندگی این نقاط در سطح استان، تمرکز بر معرفی روستاهای دارای ظرفیت و ناشناخته استان است.

او گفت: برنامه های نوروزی و رویدادهای گردشگری نیز بدون انجام تبلیغات انجام می شود و از طریق فضای مجازی برای مردم و گردشگران به نمایش گذاشته می شود.

معاون گردشگری سیستان و بلوچستان عنوان کرد: با توجه به اعلام ستاد ملی کرونا مبنی بر سفر نکردن به شهرهایی که قرمز و نارنجی و مجاز بودن سفر در سایر نقاط، تصمیم گرفته شد تا برای حفظ سلامت مردمان استان تبلیغ سفر به استان صورت نگیرد اما سفرهای با برنامه و مشخص بودن اقامت را هدایت کرده و نظارت لازم را انجام دهیم.

او اضافه کرد: افرادی که در واحدهای اقامتی، اقامت خواهند داشت و یا در قالب تورهای مسافرتی سفر می کنند، با تشدید نظارت ها و بازدیدهای تلفیقی و کنترل شده، دغدغه کمتری برای شیوع بیماری وجود دارد.

میرحسینی بیان نمود: اقامت در چادرها، کمپ ها و مدارس ممنوع است و افرادی که در خانه اقوام و مراکزی غیر از مراکز اقامتی دارای مجوز اقامت دارند از چرخه حمایتی سفرهای نوروز خارج هستند.

او گفت: کتابچه و اقلام مربوط به معرفی استان صرفا در محل هتل ها و مراکز اقامتی و با همکاری دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری توزیع خواهد شد.

بیشتر بخوانید:

معاون گردشگری سیستان و بلوچستان اضافه کرد: شرایط رزرو اقامت در سامانه جانا که در آن تمام تأسیسات گردشگری دارای پروانه بهره برداری و نرخ نامه مصوب، ثبت شده اند، درج شده است.

او بیان نمود: گردشگران برای سفر به شهرهای مختلف باید وارد این سامانه شده، ثبت نام کنند و پس از رزرو واحد اقامتی مد نظر، سفر خود را آغاز کنند.

میرحسینی ادامه داد: با توجه به ناپایداری روزانه شهرها، آخرین شرایط سفرها تا تاریخ 25 اسفند از نظر شرایط قرمز، نارنجی، زرد و آبی برای مشخص شرایط سفر اعلام خواهد شد و در صورتی که بعد از این تاریخ نیز شهری از شهرهای استان مطابق اعلام ستاد مدیریت بیماری کرونای استان در شرایط نارنجی و قرمز اعلام شود بلافاصله از چرخه سفر خارج و ممنوعیت سفر هموطنان نسبت به آن مقصد اعمال خواهد شد.

او اظهار کرد: تأسیسات گردشگری استان با ارتقای کیفیت خدمات و سرمایه گذاری مجدد اقدام به بازسازی مجموعه های تحت مدیریت خود کرده و تعدادی نیز به تازگی مجوز گرفته و به چرخه واحدهای دارای پروانه بهره برداری اضافه شده اند و با توجه به این که واحدهای اقامتی، واحدهای ایمنی است که مورد نظارت بهداشت، تعزیرات، صمت و گردشگری است، می توان با شکل گیری زنجیره اطمینان از مبدأ تا مقصد به اعتمادسازی مجدد مردم برای انجام سفرهای ایمن و مسئولانه کمک کرد و چنانچه سخت گیری بیشتری در این زمینه اعمال شود، مسلما واحدهای غیررسمی وارد چرخه خدمات دهی به مسافران شده که فاقد نظارت بوده و پروتکل های بهداشتی نیز در این واحدها رعایت نمی شود.

معاون گردشگری سیستان و بلوچستان اضافه کرد: در استان علاوه بر مباحث ستاد کرونا با همکاری معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی، اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان و کانون هماهنگی تشکل های حرفه ای گردشگری نظارت بر انجام سفرها با رعایت دستورالعمل ها صورت خواهد گرفت و همه موظف به رعایت آن خواهند بود.

بیشتر بخوانید:

او گفت: هم چنین برنامه های مختلف آموزشی با همکاری دانشگاه آزاد و مؤسسات دارای مجوز از وزارت برای افزایش آگاهی مردمان در نظر گرفته شده است.

میرحسینی بیان نمود: با توجه به این که در حال حاضر استان سیستان و بلوچستان در شرایط مناسبی قرار گرفته است، امیدواریم با همراهی مردم بتوانیم روندی را طی کنیم تا در ایام نوروز و بعد از آن، کمترین چالش و مشکل را در زمینه شیوع ویروس کرونا با حضور مسافران و گردشگران داشته باشیم.

او یادآور شد: نوروز امسال با اعمال نظارت های بیشتر سختگیری بیشتری در برخورد با واحدها و تورهای متخلف و غیرمجاز انجام می شود و نظارت های تلفیقی با همکاری سایر دستگاه های اجرایی پیش بینی شده است.

معاون گردشگری سیستان و بلوچستان تاکید کرد: گردشگران حتما پروانه بهره برداری و نرخ نامه مصوب واحدهای اقامتی که انتخاب می کنند را بررسی کرده و از مراجعه به واحدهایی که بدون شناسنامه و هویت قانونی لازم مشغول فعالیت هستند جدا خودداری کرده تا تابستان 1400 بدون کم ترین دغدغه و با انجام فراگیر واکسیناسیون انتها کرونا و آغاز سفرهای بدون محدودیت را جشن بگیریم.

منبع: توریسم آنلاین
انتشار: 23 فروردین 1400 بروزرسانی: 23 فروردین 1400 گردآورنده: etre-yas.ir شناسه مطلب: 1435

به "سفرهای نوروزی به سیستان و بلوچستان با رعایت دستورالعمل های بهداشتی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سفرهای نوروزی به سیستان و بلوچستان با رعایت دستورالعمل های بهداشتی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید