تعطیلی عظیم هتل های ایران

به گزارش مجله عطر یاس، رییس جامعه هتلداران کشور در ملاقات با وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، شرایط حال حاضر هتل ها را خراب توصیف کرد و گفت: میانگین ضریب اشغال هتل های کشور به زیر پنج درصد رسیده است.

تعطیلی عظیم هتل های ایران

ایسنا: جمشید حمزه زاده در این ملاقات که جمعی از نمایندگان تشکل های هتلداری از سراسر کشور حضور داشتند، اظهار کرد: در تعطیلات نوروز 1400 بر اساس آماری که گرفتیم میانگین ضریب اشغال هتل ها 25 درصد بود. مسافرت هایی که در نوروز انجام شد، توریستی نبود. توریست تعریف دارد، یعنی در جایی اقامت و هزینه کند. درحالی که مردم بیشتر به ملاقات اقوام و بستگان رفتند و این به توریستی ربطی نداشته است.

او سپس به معضلاتی که با وجود این تعطیلی گریبان هتل ها را گرفته است، اشاره نمود و اضافه نمود: یکی از مسائل ما، افزایش 39 درصد حقوق کارکنان است. با توجه به این که درآمد هتل ها و مراکز توریستی به حداقل رسیده، تأمین آن سخت است. یکی از پیشنهادها این است تا انتها کرونا، سازمان تأمین اجتماعی سهم بیمه کارمند را برای حفظ اشتغال دریافت نکند، چون اگر شرایط موجود ادامه پیدا کند مجبور می شویم تعدیل نیرو داشته باشیم.

حمزه زاده از وزیر میراث فرهنگی، توریستی و صنایع دستی درخواست کرد کارکنان هتل ها با توجه به شرایط و مخاطرات شغلی که دارند، در گروه اولویت واکسن کرونا قرار گیرند.

رییس جامعه هتلداران همچنین از ناکارآمدی بسته های حمایتی دولت گفت و اضافه نمود: متأسفانه سازمان امور مالیاتی کشور موضوع امهال را نادیده گرفت و در ماه های اسفند 99 و فروردین و اردیبهشت 1400 برای دریافت مفاصا حساب مجبور شدیم 10 درصد جریمه پرداخت کنیم، در صورتی که مصوبه ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا این گونه نبود. در خصوص بیمه نیز همین طور و حدود دو درصد جریمه پرداخت کردیم.

علی اصغر مونسان ـ وزیر میراث فرهنگی، توریستی و صنایع دستی ـ در پاسخ به مسائل و خساراتی که هتل ها درحال تحمل آن هستند، گفت: فشار زیادی به جامعه هتلداران کشور وارد شده است، ما هم با توجه به شرایط مالی دولت و بودجه ای کشور تمام کوشش خود را کردیم تا در کمیسیون های مختلف و صحن دولت هر کاری که می گردد انجام دهیم و انصافا نیز انجام دادیم.

مونسان با اشاره به محدودیت های معین شده در دوران کرونا، اظهار کرد: موضوع کرونا و حفظ جان مردم برای ما مهم است. تمام کوشش خود را کردیم تا از ظرفیتی که وجود دارد با رعایت پروتکل های بهداشتی استفاده کنیم. از هتل ها همچنان می خواهیم مشارکت عمده داشته باشند.

منبع: توریسم آنلاین
انتشار: 25 خرداد 1400 بروزرسانی: 25 خرداد 1400 گردآورنده: etre-yas.ir شناسه مطلب: 1538

به "تعطیلی عظیم هتل های ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تعطیلی عظیم هتل های ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید