دوردست ترین شی فضایی قرمز رنگ است

به گزارش مجله عطر یاس به نقل از انگجت، در ماه فوریه ناسا واضح ترین تصویر از اولتیما تول دوردست ترین شیء فضایی رصد شده را منتشر کرد. این شیء فضایی در کمربند سیارکی کوییپر واقع شده است و فضاپیمای رباتیک نیوهورایزنز از کنار آن رد شد و تصاویری ثبت کرد.

دوردست ترین شی فضایی قرمز رنگ است

اکنون محققان تیم نیوهواریزنز نخستین نتایج علمی اطلاعات دریافتی از فضاپیما را منتشر کرده اند. این تحقیق که در نشریه ساینس منتشر شده اطلاعاتی از ترکیبات سطح شناسی شیء آسمانی و فرایند تشکیل آن را فراهم می کند. طبق اطلاعات قبلی ناسا، اولتیماتول از 2 بخش تشکیل شده و شبیه یک آدم برفی است. اما در اصل مسطح و شبیه پنکیک است.

به نظر می رسد دو بخش سیارک نزدیک به یکدیگر تشکیل و در نهایت ادغام شده اند. اندازه قسمت بزرگ تر 22 در 20 در 7 و اندازه بخش کوچک تر حدود 14 در 14 در 10 کیلومتر است.

علاوه بر این موارد اولتیماتول قرمز رنگ است و سرخی آن حتی از پلوتو نیز بیشتر است. در حقیقت اولتیماتول قرمزترین شیء است که نیوهورایزنز رصد کرده است. اما محققان هنوز در این باره مطمئن نیستند. به اعتقاد آنان سرخی اولتیماتول در نتیجه تغییرات مواد معدنی سطح آن ایجاد شده است.

همچنین تحقیق نشان می دهد شیء آسمانی مذکور هر 15.92 ساعت دور محور خود مدار می زند. همچنین درخشان ترین قسمت شیء آسمانی گردن آن یا محل اتصال دو بخش به یکدیگر است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 1 مرداد 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: etre-yas.ir شناسه مطلب: 130

به "دوردست ترین شی فضایی قرمز رنگ است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دوردست ترین شی فضایی قرمز رنگ است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید