درب های ایستگاه های فضایی بین المللی بر روی شرکت های تجاری باز می شوند

به گزارش مجله عطر یاس، سازمان فضایی آمریکا قصد دارد ضمن همکاری با شرکت های تجاری درب های ایستگاه فضایی بین المللی را روی فضانوردان اعزامی از سوی شرکت های خصوصی باز کند.

درب های ایستگاه های فضایی بین المللی بر روی شرکت های تجاری باز می شوند

به گزارش خبرنگار ، سازمان فضایی ایالات متحده آمریکا موسوم به ناسا قصد دارد با همکاری شرکت های فعال در زمینه صنعت فضایی امکان سفر به ایستگاه بین المللی فضایی را برای فضانوردان اعزامی از شرکت های خصوصی فراهم کند. ناسا این اقدام را در راستای تجاری سازی ایستگاه بین المللی فضایی در دستور کار خود قرر داده است.

عظمت آفرینش در فیلمی شگفت انگیز از فضا

طبق گزارش های منتشر شده از سوی منابع وابسته به ناسا، این سازمان فضایی با برنامه ریزی دقیق به دنبال دستیابی به تجارت پرسود سفر به فشا و تحقق روی بسیاری از انسان های روی کره زمین است. با توجه به ظرفیت های علمی، نیروی انسانی و تجهیزات پیشرفته در سازمان فضایی آمریکا بسیاری از شرکت های بزرگ جهان به دنبال همکاری با ناسا هستند. ناسا در این پروژه علاوه بر به اشتراک گذاری منابع علمی خود با دانشمندان شاغل در شرکت های خصوصی تربیت و آموزش متقاضیان سفر به ایستگاه فضایی بین المللی را بر عهده می گیرد.

یکیاز مکدیران ارشد ناسا گفت: راه اندازی این پروژه علاوه بر رونق کسب و کارهای مرتبط با صنایع فضایی، می تواند فرصت را برای اکتشافات علمی و ظهور دانشمندان کمتر شناخته شده در جهان فراهم کند. شرکت های خصوصی همکاری کننده با ناسا ماموریت هایی با اهداف مشخص را در مدت زمان بیشتر از 30 روز انجام می دهند.

از دیگر دلایل تمایل ناسا برای همکاری در چنین پروژه تامین هزینه های بسیار سنگین سفر فضانوردان و پشتیبانی از آن ها در ایستگاه بین المللی فضایی است. شرکت های مطرح Boeing و SpaceX از جمله اولین شرکت ها درخواست کننده برای همکاری با ناسا برای اعزام مسافر به فضا بودند. به نظر می رسد با اجرای چنین طرحی رویای مدیران این دو شرکت برای راه اندازی تورهای سفر به فضا و به طور مشخص به ایستگاه بین المللی فضایی فراهم می شود.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 11 مرداد 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: etre-yas.ir شناسه مطلب: 149

به "درب های ایستگاه های فضایی بین المللی بر روی شرکت های تجاری باز می شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درب های ایستگاه های فضایی بین المللی بر روی شرکت های تجاری باز می شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید