جزئیاتی از سفر مخفیانه ترامپ

به گزارش مجله عطر یاس، ایسنا نوشت: مقامات دولت آمریکا گفته اند، کاخ سفید تدابیری غیرمعمول را برای مخفی نگه داشتن سفر دونالد ترامپ به افغانستان در عید شکرگزاری اعمال نموده است.

جزئیاتی از سفر مخفیانه ترامپ

با وبسایت گردشگری آژانس مسافرتی همراه باشید.

به گزارش خبرگزاری رویترز، دونالد ترامپ، رییس جمهوری آمریکا پنجشنبه در سفری اعلام نشده به پایگاه هوایی بگرام در افغانستان رفت و این تنها دومین سفر او در دوران ریاست جمهوری اش به یک منطقه جنگی بوده است. او در میهمانی شام با بوقلمون از سربازان آمریکایی پذیرایی کرد و پیش از آن که بگوید آمریکا و طالبان امیدوار به از سر گیری مذاکرات صلح هستند، با سربازان عکس یادگاری گرفت.

شاید تعجب برانگیزترین جنبه این سفر 33 ساعته که به گفته سخنگوی کاخ سفید چند هفته برای برنامه ریزی آن موقع صرف شده بود، موفقیت دولت واشنگتن در مخفی نگه داشتن آن تا اندکی پیش از خروج این رییس جمهوری از افغانستان برای بازگشت به آمریکا بود. کاخ سفید در این خصوص صرفا به حلقه بسیار نزدیکی از مقامات آمریکایی خبر داد.

روز سه شنبه، ترامپ طبق برنامه قبلی به اقامتگاه مارالاگو در فلوریدا سفر کرد و خبرنگارانی هم که همواره او را در تمامی سفرها همراهی می نمایند، کنارش بودند. هنگامی که این خبرنگاران طبق برنامه ریزی های اجرا شده منتظر حضور او برای کنفرانسی تلفنی با سربازان در عصر پنجشنبه بودند، متوجه شدند که او به افغانستان سفر نموده است تا شخصا با آنان ملاقات داشته باشد.

استفانی گریشام، سخنگوی کاخ سفید عصر چهارشنبه در هواپیمای ریاست جمهوری در شرح دلیل مخفی کاری کاخ سفید درباره اقدام واقعی ترامپ به گروه کوچکی از خبرنگاران گفت: آنجا منطقه ای خطرناک است و او می خواهد از سربازان حمایت کند.

تنها چند ساعت پیش از آن، گروه دیگری از خبرنگاران به صورت محرمانه در پارکینگی در نزدیکی پایگاه اندروز در خارج از واشنگتن گردهم آمدند که محل معمول خروج ترامپ است و از آن جا با ون به داخل این مجموعه منتقل شدند. پیشتر به آنان خبر داده شد که ترامپ به طور مخفیانه به محلی افشا نشده سفر خواهد نمود.

به محض ورود آنان به این پایگاه، تمامی گوشی ها و دستگاه های هوشمند که ممکن بود سیگنالی را مخابره نمایند، ضبط شد و دست کم تا دو ساعت پس از ورود ترامپ به بگرام به آنان تحویل داده نشد.

به گفته گریشام، طی این پرواز 13 ساعته هیچ یک از سرنشینان هواپیمای ریاست جمهوری از جمله کارکنان کاخ سفید به تلفن هایشان دسترسی نداشتند. چراغ های کابین هواپیما اغلب خاموش و کرکره پنجره های هواپیما در طول سفر بسته بود.

کریسمس گذشته هواپیمای ریاست جمهوری آمریکا در سفر به عراق در آسمان انگلیس توسط یک رهگیر هواپیما رصد شده و عکسی از این هواپیما در توییتر منتشر شد. بسیاری با توجه به سکوت توییتری ترامپ، حدس هایی درباره سفر او به یک منطقه جنگی مطرح کردند.

گریشام گفت، این بار کاخ سفید تدابیری را برای ادامه توییت های ترامپ در طول این سفر در نظر گرفت و حین سفر هوایی او پست هایی برای تبریک عید شکرگزاری منتشر شد. او در سخنرانی اش در بگرام گفت: شام شکرگزاری بسیار خوبی داشتیم. فکر می کردم قرار است جای دیگری این مراسم شام را برگزار کنم.

310 23310

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 25 دی 1398 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: etre-yas.ir شناسه مطلب: 503

به "جزئیاتی از سفر مخفیانه ترامپ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیاتی از سفر مخفیانه ترامپ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید