برنامه های محرمانه ای برای برقراری شبکه 5G داریم!

به گزارش مجله عطر یاس، بعد از آنکه مدیرعامل تی موبایل، شرکت مخابراتی ورایزن را به بی برنامگی درخصوص برقراری شبکه 5G متهم کرد، حالا یکی از مدیران ارشد ورایزن اعلام نموده که این شرکت مخابراتی برنامه های محرمانه ای برای توسعه شبکه 5G داشته و قصد ندارد آنها را افشا کند.

برنامه های محرمانه ای برای برقراری شبکه 5G داریم!

به گزارش مجله عطر یاس، با توجه به آنکه در سال های اخیر توسعه فناوری شبکه نسل پنجم اینترنت 5G از استقبال بی نظیری از سوی کاربران برخوردار شده است، بسیاری از شرکت های تکنولوژی در سراسر دنیا به دنبال توسعه زیرساخت های آن هستند تا به کاربران در کشورهای مختلف دنیا این امکان را بدهند تا از خدمات نوین و پرسرعت آن بهره مند شوند.

روز آدینه هفته پیش بود که جان لگر، مدیر ارشد اجرایی شرکت مخابراتی تی موبایل، یکی از بزرگترین رقبای خود، شرکت ورایزن، را به بی برنامگی برای برقراری شبکه نسل پنجم اینترنت 5G متهم کرد اما حالا هایدی همر، مدیر ارشد اجرایی شرکت مخابراتی ورایزن(Verizon)، در واکنش به اظهارات تی موبایل خاطرنشان و تاکید نموده است که این اپراتور برنامه های محرمانه ای برای توسعه و راه اندازی شبکه اینترنت 5G دارد بنابراین هیچ لزومی ندارد که به افشای برنامه و استراتژی های خود بپردازد.

طبق گزارش وب سایت theverge، این مقام ارشد شرکت ورایزن تاکید نموده است که قصد ندارد سیاست گذاری و استراتژی های شرکتش را افشا کند و هیچ لزومی برای رسانه ای کردن اطلاعات مربوط به برنامه ورایزن برای توسعه شبکه نسل پنجم اینترنت 5G وجود نخواهد داشت.

کشورهای بسیاری در سراسر دنیا از جمله ایالات متحده آمریکا، کانادا، استرالیا، چین، کره جنوبی، ژاپن و بسیاری از کشورهای اروپایی و غیره با همکاری بزرگترین اپراتورهای دنیا در حال برقراری نسل پنجم اینترنت همراه 5G هستند و در این زمینه فعالیت های گسترده ای را انجام داده اند.

بسیاری از بزرگترین شرکت های مخابراتی و اپراتورهای فعال در دنیا نظیر نوکیا، اریکسون، هواوی، ال جی، اسپرینت، تی موبایل، ورایزن و غیره به شدت در حال رقابت برای راه اندازی نخستین شبکه اتصال به اینترنت نسل پنجم 5G هستند. نسل پنجم شبکه تلفن همراه 5G، استانداردهای پیشنهادی برای نسل جدید ارتباطات سیار است که پس از نسل چهارم شبکه تلفن همراه فعلی ارائه می گردد.

اوایل سال 2012 میلادی بود که اتحادیه بین المللی مخابرات (ITU) تحت نظر سازمان ملل برنامه ای را برای توسعه تیم ارتباطات بین المللی موبایلی (IMT) برای افق 2020 و فرای آن (IMT-2020) آغاز کرد. در نتیجه رسماً یک مسابقه دنیای برای معین نسل پنجم شبکه موبایل آغاز شد و از آن پس، شاهد رقابت تنگاتنگی میان اپراتورهای اینترنت و تلفن همراه در سراسر دنیا هستیم که هر یک به دنبال برقراری و راه اندازی نسل جدید و پرسرعت اینترنت 5G در کشورهای مختلفی همچون کره جنوبی، ژاپن، چین، ایالات متحده آمریکا، استرالیا و غیره هستند و از توانایی ها و برنامه های خود در این زمینه رونمایی می نمایند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 22 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: etre-yas.ir شناسه مطلب: 371

به "برنامه های محرمانه ای برای برقراری شبکه 5G داریم!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برنامه های محرمانه ای برای برقراری شبکه 5G داریم!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید