ایجاد منطقه دفاعی از سوی چین اقدامی کاملا تحریک آمیز است

به گزارش مجله عطر یاس، خبرنگاران: فرمانده نیروی هوایی آمریکا در منطقه اقیانوس آرام تاکید نمود، هرگونه کوشش چین برای ایجاد یک منطقه دفاعی دیگر بر فراز دریای جنوبی چین یک اقدام بسیار تحریک آمیز خواهد بود.

ایجاد منطقه دفاعی از سوی چین اقدامی کاملا تحریک آمیز است

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید.

به گزارش گروه بین الملل مجله عطر یاس به نقل از بلومبرگ، ژنرال هربرت کارلیسله فرمانده نیروی هوایی آمریکا در اقیانوس آرام ضمن اشاره به تصمیم احتمالی چین برای ایجاد منطقه دفاعی دیگری بر فراز دریای جنوبی چین گفت، اگر به اتفاقاتی که در دریای شرقی چین اتفاق افتاده نگاهی بیندازید به این واقعیت پی می برید که نیروهای نظامی چین و ژاپن رفتار کاملا حرفه ای داشته اند ولی احتمال وقوع هر چیزی در منطقه وجود دارد، احتمال اشتباه محاسباتی یا سوء تفاهم بین نیروهای نظامی چین و ژاپن به شدت امنیت و ثبات منطقه را تهدید می نماید. فعالیت دو کشور در مناطق مورد اختلاف به شدت افزایش یافته و این مساله از نظر من یک خطر است.

وی در ادامه ضمن اشاره به اقدام نوامبر گذشته چین در ایجاد منطقه دفاعی هوایی بر فراز دریای شرقی چین نسبت به تصمیم مجدد پکن برای ایجاد چنین منطقه دفاعی بر فراز دریای جنوبی چین هشدار داده است. وی گفت، آمریکا به شدت مخالف چنین اقدامی است و ما این مساله را به وسیله کانال های دیپلماتیک به اطلاع مقام های چینی رسانده ایم.اظهارات این مقام آمریکایی در حالی است که هونگ لی سخنگوی وزارت خارجه چین ضمن رد ادعاهای مطرح شده در مورد اقدامات پکن در دریای جنوبی چین گفت، این گونه اقدامات به هیچ وجه سازنده نیست. ما از آمریکا می خواهیم تا رویکردی عاقلانه و منصفانه داشته باشد. آمریکا باید نقشی سازنده در صلح و تحولات منطقه داشته باشد نه اینکه در راستا مخالف آن حرکت کند.

دنی راسل نماینده ویژه آمریکا در منطقه پیش از این نسبت به اقدام چین برای ایجاد منطقه دفاعی ویژه بر فراز دریای جنوبی چین هشدار داده بود.گرچه چین ادعای مالکیت کل دریای جنوبی چین را مطرح نموده ولی سایر کشورهای منطقه از جمله مالزی، برونئی، تایوان، ویتنام و فیلیپین نیز ادعاهایی را در مورد مالکیت این دریا مطرح نموده اند.اقدام پیشین چین در ایجاد منطقه دفاعی هوایی بر فراز دریای شرقی چین با انتقاد شدید آمریکا، ژاپن و کره جنوبی روبرو شده است. هواپیماهای این سه کشور بدون توجه به قوانین ویژه وضع شده از سوی چین به پرواز در این منطقه ادامه می دهند.

منبع: تسنیم
انتشار: 30 مهر 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: etre-yas.ir شناسه مطلب: 308

به "ایجاد منطقه دفاعی از سوی چین اقدامی کاملا تحریک آمیز است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایجاد منطقه دفاعی از سوی چین اقدامی کاملا تحریک آمیز است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید