امکان ارتباط آنلاین تصویری میان زندانیان و خانواده هایشان برای نخستین بار در کشور

به گزارش مجله عطر یاس، رئیس کل دادگستری استان هرمزگان از امکان ارتباط آنلاین تصویری میان زندانیان و خانواده هایشان برای نخستین بار در کشور در زندان بندرعباس خبر داد.

امکان ارتباط آنلاین تصویری میان زندانیان و خانواده هایشان برای نخستین بار در کشور

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری خبرنگاران، در مراسمی با حضور رئیس دادگستری استان هرمزگان، دادستان بندرعباس و مدیرکل زندان های استان، سالن ملاقات الکترونیک زندان مرکزی بندرعباس افتتاح شد.

در این مراسم علی صالحی رئیس کل دادگستری استان هرمزگان گفت: در راستای اجرای سیاست های کلان دستگاه قضائی خصوصاً به منظور تحقق شعار قوه قضائیه هوشمند در تراز انقلاب اسلامی با پیگیری دستگاه قضائی استان، سالن ملاقات الکترونیک در محل زندان مرکزی بندرعباس افتتاح و راه اندازی شده است.

وی در ادامه اضافه کرد: این سالن شامل یک واحد اپراتور نظارت بر ملاقات الکترونیکی و 10 اتاق ملاقات زندانیان با تجهیزات انتقال آنلاین صوت و تصویر است.

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان گفت: این اقدام منطبق با مقررات جدید قضائی خصوصاً مواد 175، 528 و 655 قانون آیین دادرسی کیفری است و در راستای تکریم ارباب رجوع، ارتقای شاخص های اصلاحی و تربیتی زندان و کاهش مسائل و هزینه های زندانیان و خانواده هایشان خصوصاً با توجه به شیوع ویروس کرونا اجرا شده است.

وی با اعلام اینکه پس از افتتاح سالن ملاقات الکترونیک در زندان بندرعباس ، ضرورت مراجعه حضوری خانواده زندانیان برای ملاقات با آنها کاهش خواهد یافت، شرح داد: اجرای این طرح برای اولین بار در کشور اجرا شده و پیش نویس دستورالعمل اجرایی آن نیز در استان هرمزگان تهیه شده است.

صالحی یادآور شد: پیش از این، سه نوع ملاقات در زندان ها انجام می شد که شامل ملاقات حضوری، ملاقات از طریق کابین و ملاقات خصوصی بود و اکنون ملاقات الکترونیکی (تصویری) نیز به عنوان مدل جدید ملاقات و در قالب امتیاز به زندانیانی تعلق می گیرد که در برنامه های اصلاحی و تربیتی زندان شرکت فعال داشته اند و از حسن رفتار برخوردار می باشند.

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان همچنین تأکید کرد: شیوه ملاقات الکترونیک بسیار ساده و کاربردی و در بستر امن سامانه های قوه قضاییه صورت می گیرد و هیچ گونه هزینه ای برای زندانی و خانواده ایشان در بر ندارد.

وی در خصوص جزئیات این طرح اظهار کرد: پس از هماهنگی لازم و احراز هویت، لینک برقراری ارتباط تصویری از طریق پیامک توسط اپراتور و ناظر ملاقات الکترونیکی به گوشی هوشمند یا رایانه شخصی خانواده زندانی ارسال می شود و آنها با وارد کردن نام کاربری و رمز ورود وارد پایگاه الکترونیک قوه قضائیه شده و ملاقات تصویری خود را برقرار می کنند و در مدت زمان تعیین شده امکان ملاقات صوتی و تصویری مهیا می شود.

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا
انتشار: 16 آبان 1399 بروزرسانی: 16 آبان 1399 گردآورنده: etre-yas.ir شناسه مطلب: 1119

به "امکان ارتباط آنلاین تصویری میان زندانیان و خانواده هایشان برای نخستین بار در کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "امکان ارتباط آنلاین تصویری میان زندانیان و خانواده هایشان برای نخستین بار در کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید