اتمام مرحله سوم طرح مناسب سازی بوستان ها برای توان یابان

به گزارش مجله عطر یاس، معاون خدمات شهری شهرداری تهران از اتمام مرحله سوم طرح مناسب سازی بوستان ها برای توان یابان اطلاع داد.

اتمام مرحله سوم طرح مناسب سازی بوستان ها برای توان یابان

به گزارش گروه اجتماعی مجله عطر یاس، مجتبی یزدانی معاون خدمات شهری شهرداری تهران در تشریح اقدامات اجرا شده این معاونت در مورد 12 آذرماه روز جهانی معلولان گفت: در حال حاضر طرح مناسب سازی بوستان ها در دو مرحله به سرانجام رسیده و مرحله سوم نیز که شامل 22 بوستان دیگر می باشد، روز 12 آذرماه امسال مصادف با روز جهانی معلولان برای استفاده معلولان عزیز مناسب سازی شده است.

یزدانی در ادامه به اقدامات اجرا شده در این بوستان ها پرداخت و گفت: در این طرح ورودی بوستان ها، راستا های تردد، دسترسی به فضا های ورزشی و بازی، دسترسی به آبخوری ها، نیمکت ها و سایر امکانات و تجهیزات پارکی، سرویس های بهداشتی، نمازخانه و ساختمان اداری برای استفاده معلولان عزیز پیش بینی و مناسب سازی می شود.

معاون خدمات شهری شهرداری تهران تاکید نمود: شهرداری تهران اهتمام ویژه ای برای مناسب سازی بوستان ها برای تسهیل در تردد توان یابان عزیز دارد و با کوشش ها و پیگیری های این معاونت و همت مناطق 22 گانه مرحله چهارم مناسب سازی بوستان ها تا سرانجام اسفندماه امسال به اتمام خواهد رسید و طی آن 44 بوستان دیگر نیز مناسب سازی خواهد شد.

یزدانی اعلام کرد:طرح مناسب سازی بوستان ها در مرحله چهارم از تیر ماه امسال به اجرا در آمده است که در این طرح، هر منطقه دو بوستان را جهت استفاده معلولان و کم توانان، مناسب سازی می نماید.

وی تاکید نمود: با تدابیر اجرا شده، عملیات مناسب سازی بوستان ها باید در تمامی بوستان های جدید الاحداث پیش از افتتاح نیز اجرایی شود.

یزدانی در ادامه به اقدامات سازمان میادین و میوه و تره بار پرداخت و گفت: به همین مناسبت سازمان مدیریت میادین میوه و تره بار شهرداری تهران در نظر دارد تا به شکل همزمان از 22 میدان و بازاری که برای توان یابان اعم از معلولان و جانبازان مناسب سازی شده اند، بهره برداری کند.

یزدانی با ذکر این نکته که در این 22 میدان و بازار میوه و تره بار نسبت به استانداردسازی فضا های موجود به منظور امکان استفاده آسان و ایمن افراد کم توان اقدام شده است، اعلام کرد: در امسال، تعداد 22 میدان و بازار میوه و تره بار با توجه به استاندارد های تعریف شده برای استفاده معلولان و جانبازان مناسب سازی شده اند که از این تعداد 7 میدان و بازار مناسب سازی شده در شرق تهران، 7 محل در غرب، یک محل در شمال تهران، 4 محل در جنوب تهران و 3 محل در مرکز پایتخت قرار دارند. به گفته یزدانی، علاوه بر مناسب سازی میادین و بازار های مذکور، بلافاصله استانداردسازی 41 میدان و بازار دیگر نیز شروع خواهد شد.

معاون خدمات شهری شهرداری تهران به تحویل و بهره برداری از 2 پروژه مبلمان شهری در حوزه توان یابان به مناسبت 12 آذرماه روز جهانی معلولان پرداخت و گفت: تحویل 15 مجموعه بازی ویژه بچه ها توان یاب، 110 مجموعه تندرستی ویژه افراد توان یاب (بزرگسالان)، توزیع 22 مجموعه تندرستی 6 تایی در فاز اول به مناطق 22 گانه تا 12 آذرماه 98 و افتتاح پروژه مجموعه فوتبال کانادین (ویژه افراد کانادین - قطع پا) در بوستان لاله واقع در منطقه 6 از جمله اقدامات سازمان زیباسازی به این مناسبت می باشد.

یزدانی به مناسب سازی مجتمع عروجیان در بهشت زهرا (س) برای تردد معلولان اشاره نمود و در ادامه گفت: اصلاح هندسی رمپ و لوپ ورودی و خروجی این مجتمع جهت تسهیل در تردد توان یابان اعم از معلولان، جانبازان و سالمندان عزیز به انجام رسیده است، همچنین در این مجتمع محلی برای ارائه ویلچر به شکل رایگان به معلولان و سالخوردگان در نظر گرفته شده است.

وی با بیان این که اصلاح هندسی ورودی و خروجی حرم مطهر حضرت امام خمینی (ره) نیز مناسب سازی شده است و در این مکان نیز ویلچر رایگان به شهروندان و معلولان عزیز ارائه می شود، توضیح داد: همچنین مناسب سازی ورودی و خروجی و رمپ و لوپ ها در قطعات جدید بهشت زهرا (س) نیز برای تردد معلولان و کم توانان به انجام رسیده است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 28 دی 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: etre-yas.ir شناسه مطلب: 510

به "اتمام مرحله سوم طرح مناسب سازی بوستان ها برای توان یابان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اتمام مرحله سوم طرح مناسب سازی بوستان ها برای توان یابان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید