کشف 55 سند جعلی 100 میلیاردی در پایتخت

به گزارش مجله عطر یاس، رئیس پلیس امنیت عمومی پایتخت از دستگیری 2تن از اعضای باند جعل اسناد مربوط به بیمه تأمین اجتماعی و مجوز انتها کار پروژه های عمرانی و ساختمانی خبر داد.

کشف 55 سند جعلی 100 میلیاردی در پایتخت

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، سردار علی ذوالقدری گفت: اواخر هفته گذشته تعدادی گزارش مبنی بر جعل برخی اسناد مربوط به بیمه و خاتمه کار ساختمانی شهرداری در چند نقطه از شهر تهران دریافت شد و بررسی موضوع در اختیار تیمی از مأموران مرکز عملیات پلیس امنیت عمومی به طور ویژه قرار گرفت.

وی افزود: مأموران پلیس با انجام اقدامات فنی و تحقیقات جامع، مخفیگاه اعضای این باند در دو نقطه شهر تهران در حوالی میدان سبلان و محله پونک شناسایی و پس از هماهنگی های قضائی و اخذ دستورات لازم در چند عملیات جداگانه، هر دو عنصر اصلی این باند دستگیر و برای تحقیقات بیشتر به مرکز عملیات پلیس امنیت عمومی تهران انتقال یافتند.

سردار ذوالقدری بیان داشت: در بازرسی از مخفیگاه متهمان 30 برگ اسناد دولتی جعلی مربوط به بیمه تأمین اجتماعی و جواز خاتمه کار شهرداری برای پروژه های عمرانی و ساختمانی و تجهیزات دفاعی کشف شد.

این مقام انتظامی با بیان اینکه مأموران پلیس در ادامه تحقیقات خود دریافتند که متهمان چند دفتر کار پوششی در قالب دفاتر مهندسی برای جذب مشتری در نقاط مختلف شهر تهران افتتاح کرده اند، شرح داد: روز گذشته این دفاتر شناسایی و در بازرسی از آن مکان ها نیز 25 سند جعلی دیگر کشف شد.

رئیس پلیس امنیت عمومی پایتخت با اشاره به اینکه کارشناسان ارزش ریالی اوراق جعلی کشف شده از این دو نفر را بیش از 100 میلیارد ریال برآورد کرده اند، افزود: متهمان در بازپرسی های اولیه به بزه ارتکابی اعتراف کرده و گفتند، نزدیک به یک سال است که به ازای دریافت مبالغی بین 500 میلیون الی 2 میلیارد ریال از مشتریانشان که اغلب سازندگان برخی برج های مسکونی و پروژه های عمرانی می باشند، سند های جعلی در اختیارشان قرار می دهند.

سردار ذوالقدری با بیان اینکه متهمان برای سیر مراحل قضائی به دادسرا معرفی شدند بیان کرد: تلاش برای کشف جزئیات این پرونده در دستور کار مأموران است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 6 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: etre-yas.ir شناسه مطلب: 974

به "کشف 55 سند جعلی 100 میلیاردی در پایتخت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشف 55 سند جعلی 100 میلیاردی در پایتخت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید