کاروانسرای تاریخی خسروشاه ثبت ملی می شود

به گزارش مجله عطر یاس، ایرنا/ براساس سخنان رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان تبریز، کاروانسرای تاریخی خسروشاه ثبت ملی می شود.

کاروانسرای تاریخی خسروشاه ثبت ملی می شود

قضیه چیست؟

رامین اسبقی افزود: تلاش هایی در راستای تقویت زیرساخت ها، صیانت از مواریث تاریخی و ثبت ملی آثار ناملموس خسروشاه اعم از آیین دینی اهل قبیله، تاوا کبابی و پالیت قیقاناغی این شهر به انجام رسیده است و قرارگیری کاروانسرای تاریخی نیز جز اولویت های اصلی میراث فرهنگی تبریز بشمار می رود.

وی با اشاره به پیگیری فرایند اجرایی پروژه های قیز قلعه سی، یانیخ تپه و برج کبوتران گفت: بنا به تاکید مدیرکل میراث فرهنگی استان در راستای حفاظت از این سه اثر تاریخی، تملک اراضی برج کبوتران و عملیات حصارکشی و فنس کشی به دور قیزقلعه سی توسط شهرداری خسروشاه آغاز شده است.

اسبقی ادامه داد: همچنین اقدامات فنس کشی توسط میراث فرهنگی استان و پژوهش های باستان شناسی در یانیخ تپه نیز به صورت مستقیم توسط پژوهشگاه میراث فرهنگی کشور در حال پیگیری است.

وی افزود: تبدیل خانه افتخاری به موزه و همچنین کاوش، بازسازی و بازسازی حمام خسروشاه از دیگر مطالبات مهم مردم و شورای شهر است که به ترتیب اولویت در دستور کار این اداره کل با مشارکت شهرداری قرار خواهد گرفت. اسبقی همچنین از تبدیل محور گردشگری هشت بهشت خسروشاه به عنوان یکی از محورهای شاخص گردشگری شهرستان تبریز با همکاری شهرداری این شهر خبر داد.

منبع: همگردی
انتشار: 5 فروردین 1400 بروزرسانی: 5 فروردین 1400 گردآورنده: etre-yas.ir شناسه مطلب: 1400

به "کاروانسرای تاریخی خسروشاه ثبت ملی می شود" امتیاز دهید

862 کاربر به "کاروانسرای تاریخی خسروشاه ثبت ملی می شود" امتیاز داده اند | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاروانسرای تاریخی خسروشاه ثبت ملی می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید