فیفا انتخابات فدراسیون فوتبال ایران را به تعویق انداخت

به گزارش مجله عطر یاس، فیفا با ارسال نامه ای به فدراسیون فوتبال ایران مخالفت خود را با برگزاری مجمع انتخاباتی تا پیش از اصلاح اساسنامه این فدراسیون گفت.

فیفا انتخابات فدراسیون فوتبال ایران را به تعویق انداخت

به گزارش مجله عطر یاس به نقل از مجله عطر یاس، مدتی قبل سعید آذری، مدیرعامل باشگاه فولاد خوزستان مدعی شد سال 2019 دو نفر از کارمندان فیفا از قسمت حقوقی مربوط به بررسی اساسنامه ها، به نام آقای الکساندر و خانم لارا و یک نفر ازکنفدراسیون فوتبال آسیا ، جلسات متعددی را با هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال ایران برگزار کردند. اساسنامه جدیدی نوشته شد و مقرر شد با هماهنگی هیئت دولت و وزارت ورزش نهایی شود.

مهدی تاج هم اواخر دوران ریاستش خیلی تلاش کرد تا اساسنامه جدید را نهایی کند، اما متاسفانه با توجه به اینکه آن اساسنامه تعاریف تعیین و کلید واژه های تعیینی برای تعریف خیلی از واژه ها از جمله بحث حاکمیت، دولت و ماهیت فدراسیون فوتبال داشت کنار گذاشته شد. مسئله قابل توجه این است که چرا از آگوست 2019 تا الان این مسئله توضیح داده نشد و مسکوت مانده است. این اتفاق افتاده، اما هیچ کدام از اعضای مجمع به این مسائل نمی پردازند، چرا که به دنبال زد و بندهای خودشان هستند.

برهمین اساس با وجود اینکه مسئولان فدراسیون فوتبال بارها اعلام کرده اند انتخابات فدراسیون به تعویق نمی افتد و در همان تاریخ 25 اسفند برگزار می شود، اما درحالیکه تنها 19 روز تا تعیین شدن تکلیف فدراسیون فوتبال ایران زمان باقی مانده است، طبق اعلام برخی منابع موثق، فیفا به تازگی بار دیگر پیگیر مراحل تصویب و اجرای اساسنامه جدید فوتبال کشورمان که مورد تایید خودش است شده و همین موضوع انتخابات آینده را در معرض لغو قرار داده است.

فدراسیون فوتبال کشورمان روز 20 بهمن و در آخرین روز ثبت نام نامزدهای انتخاباتی فدراسیون فوتبال نامه ای را به فیفا ارسال کرد و در آن از فیفا خواست نظر خود را درباره برگزاری انتخابات با اساسنامه مصوب 1390 فدراسیون اعلام کند، اما 5 اسفند فیفا در پاسخ به نامه طرف ایرانی، خواستار اصلاح اساسنامه و تعویق انتخابات تا پس از تصویب اساسنامه جدید طبق بندهای مدنظر فدراسیون بین المللی فوتبال شد.

برهمین اساس اگر فیفا از موضع خود کوتاه نیاید مسئولان فدراسیون فوتبال باید در سریع ترین زمان ممکن مجمع این فدراسیون را برای تصویب اساسنامه جدید تشکیل داده و پس از طی شدن مراحل تایید اساسنامه در مجمع و هیئت دولت، بار دیگر فرآیند انتخاباتی را انجام بدهند.

حال باید دید مسئولان فدراسیون در روزهای آینده چه واکنشی نسبت به این موضوع نشان خواهند داد.

جریمه 120 هزار دلاری فدراسیون فوتبال توسط AFC | هشدار جدی به فوتبال ایران

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 23 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: etre-yas.ir شناسه مطلب: 720

به "فیفا انتخابات فدراسیون فوتبال ایران را به تعویق انداخت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فیفا انتخابات فدراسیون فوتبال ایران را به تعویق انداخت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید