علیرضا منصوریان: خوش شانس بودیم می توانستیم به پرسپولیس گل بزنیم، داور با استاندارهای اول آسیا قضاوت کرد

به گزارش مجله عطر یاس، علیرضا منصوریان، سرمربی تیم فوتبال ذوب آهن اصفهان مدعی شد تیمش با خوش شانسی بیشتر می توانسته از روی ضربات ایستگاهی به پرسپولیس گل بزند.

علیرضا منصوریان: خوش شانس بودیم می توانستیم به پرسپولیس گل بزنیم، داور با استاندارهای اول آسیا قضاوت کرد

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرنگاران ، علیرضا منصوریان پس از شکست یک بر صفر تیمش مقابل پرسپولیس گفت: در تیم ما اولین چیزی که حتی مهم تر از مسائل تاکتیکی است، مسائل روحی است. تیم ما فصل را با شرایط روحی خوبی آغاز کرد، اما رفته رفته روحیه بازیکنان دچار اُفت شد. اُفت روحی روی توان بدنی هم تأثیر می گذارد. با این حال باید به امید نمازی تبریک بگویم که پیش از حضور من در ذوب آهن تیم خوبی را تشکیل داده است.

می توانستیم در اواخر بازی از موقعیت های خود استفاده کنیم وی در ادامه اضافه کرد: به نظرم شکل و روند بازی امروز ما بسیار خوب بود. در انتها بازی هم که 10 نفره شدیم، این تیم پرسپولیس بود که در یک سوم دفاعی خود قرار داشت. ما 10 نفره بودیم و آنها در دفاع بودند، چون می دانستیم فشردگی مسابقات پرسپولیس خیلی زیاد است، با 13، 14 بازیکن لیگ را آغاز نموده و ادامه داده است، طبیعی بود که خسته شوند. ما هم می توانستیم در اواخر بازی از موقعیت های خود استفاده کنیم، اما از ضربات ایستگاهی استفاده نکردیم.

مظاهری نشان داد که حضورش در جام جهانی بی دلیل نبوده است وی در مورد عملکرد رشید مظاهری که باعث شد شکست ذوب آهن سنگین تر نگردد، توضیح داد: بله، طبیعی است وقتی دروازه بان ها درون دروازه قرار می گیرند، مسابقه آنها یک نفره است. وقتی دروازه بانی باشید که 90 دقیقه خوب باشید و یک اشتباه کنید، تمام بار تیم روی دوش شماست، اما دروازه بان ما روز بسیار خوبی داشت. مظاهری نشان داد که حضورش در جام جهانی بی دلیل نبوده و یکی از بهترین دروازه بان های ایران است. تیم ما روندش تغییر خواهد نمود و این قول را به طرفداران ذوب آهن می دهیم که تیم خوبی را در آینده می بینند.

در چند پست ترمیم خواهیم داشت سرمربی تیم فوتبال ذوب آهن درباره اینکه آیا در نیم فصل تیمش را تغییر خواهد داد یا نه، گفت: در چند پست ترمیم خواهیم داشت. البته باید بگویم که جوان های خوبی هم داریم. با این حال باید به تیم پرسپولیس هم تبریک بگویم که امروز خوب بازی کرد. هر چند از ابتدای بازی هم ریسک نکردند که خیلی بالا بازی نمایند و از نیمه اول در یک سوم دفاعی خود بودند. ما باید در 50 روز تعطیلات نیم فصل وضعیت فیزیکی تیم مان را بالاتر بیاوریم، چرا که در فوتبال ایران مسائل فیزیکی مهم تر از مسائل تاکتیکی است.

موضوع کاپیتانی را در تیم مان از بین برده ایم منصوریان درباره اینکه بازوبند کاپیتانی را برای روحیه دادن به محسن مسلمان سپرده بود، گفت: بله، از سال 85 در ذوب آهن بوده و پس از قاسم حدادی فر قدیمی ترین بازیکن ماست. البته ما این موضوع را در تیم از بین بردیم که این بازوبند یک تکه پارچه است و اصل شخصیت بازیکنان است که باید ببینیم شخصیت بازیکنان چطور است. خیلی از بازیکنان حتی بدون سابقه زیاد در زمین و بدون بازوبند کاپیتان هستند. به رسم قدیم، بازیکنانی که سابقه بیشتری دارند، بازوبند کاپیتانی را هم می بندند. همان طور که گفتم ما موضوع کاپیتانی را در تیم مان از بین برده ایم و این مسائل مهم نیست.

فضای فرهنگی ما جالب نیست به گزارش خبرنگاران، علیرضا منصوریان در نشست خبری درباره بازی توضیح داد: سپاسگزارم که وقت گذاشتید و از پله ها بالا آمدید تا در نشست خبری حضور یابید. شما نصف پله ها را بالا آمدید و ما کامل پله ها را طی کردیم. در استادیوم ثامن مشهد هم این مشکل را داشتیم. باید اصولی کار را تمام کنیم. ما به عنوان میهمان باید از دل طرفدار حریف مان رد شویم و مجبوریم سکوت کنیم. فضای فرهنگی ما جالب نیست و به احترام طرفداران رقیب رد شویم. هزار اتفاق در این مسیر می افتد.

اگر خوش شانس بودیم می توانستیم روی ضربات ایستگاهی گل بزنیم وی اضافه کرد: بازی را خوب آغاز کردیم. می دانستیم پرسپولیس روی ضربات آزاد و کاشته ها می تواند به گل برسد. روی اشتباهی که نمی گردد گفت فردی، بلکه اشتباهی بود که مجموعه کرد، گل خوردیم. حریف نیز به آن گل بسنده کرد. می دانستیم حریف از دقیقه 75 به لحاظ بدنی کم می آورد، چون پنج شش بازی است که پشت سر هم فشرده بازی می نماید و خستگی لیگ قهرمانان باشگاه های آسیا از تن شان خارج نشده است. متأسفانه اخراجی دادیم، اما فوق العاده از بچه های مان راضی هستیم، چون میل به تغییر نتیجه داشتند. اگر خوش شانس بودیم، همان طوری که کاشته گل خوردیم، از روی کاشته نیز می توانستیم گل بزنیم.

بعد از بازی با نفت مسجدسلیمان کل فیزیک تیم را تغییر می دهیم سرمربی تیم فوتبال ذوب آهن اصفهان ادامه داد: روی اشتباه علیرضا بیرانوند می توانستیم در نیمه دوم به گل برسیم، اما این طور نشد. در مجموع بچه های ما زحمت کشیدند. اتحاد و همدلی به تیم ما بازگشته و جدا از هفته پانزدهم که میزبان نفت مسجدسلیمان هستیم، در تعطیلات شاکله تیم را عوض می کنیم. نه شأن و صندلی ذوب آهن اینجاست و نه با روندی که داریم، اینجا می مانیم. بعد از بازی با نفت مسجدسلیمان کل فیزیک تیم را تغییر می دهیم.

دست مان برای اینکه شکل تیم را عوض کنیم باز است منصوریان در مورد اینکه آیا ذوب آهن می تواند در نیم فصل دوم نتیجه بگیرد، گفت: قطع به یقین ذوب آهن جوان های خوبی دارد. ما در دقیقه 85 یک جوان وارد زمین کردیم. دست مان برای اینکه شکل تیم را عوض کنیم، باز است. مهم تر اینکه امکاناتی که در باشگاهی دنبالش می گشتیم، ذوب آهن و سپاهان ایران دارند. ما احتیاج داریم یکی دو پست تیم را تقویت کنیم و قطعاً در نیم فصل دوم بهتر می شویم. صندلی ما خوب نیست، اما در لیگی قرار داریم که با دو سه برد صندلی مان عوض می گردد.

تن تیم نباید به باخت عادت کند، این عادت خطرناک است از زمان حضور در ذوب آهن تنها یک امتیاز از سه بازی گرفته اید. آیا می توانید ذوب آهن را به شرایط خوب برسانید؟، وی در پاسخ به طرح این پرسش گفت: ما در بازی بعدی قطعاً برای سه امتیاز به زمین می رویم. تن تیم نباید به باخت عادت کند و این عادت خطرناک است. در کوشش هستیم که این عادت را از تیم جدا کنیم. نیم فصل دوم باید برای بچه ها تعریف جام حذفی داشته باشد و نگاه پلی آفی داشته باشیم. نگاه ما به بالای جدول است، نه صدر جدول و پایین جدول و پلکانی بالا می رویم. چند سال پیش شرایط برای گل محمدی نیز همین طور بود که نیم فصل اول شرایط خوبی با تیمش نداشت و نیم فصل دوم بهتر شد. خودم در نفت تهران بودم و اگر غفلت می کردیم سهمیه آسیا را از دست می دادیم. به نظرم، خوش شانس هم بودیم. اصلاً رؤیاپردازی نمی کنیم و فقط بازی به بازی سعی می کنیم سه امتیاز بازی ها را جمع کنیم. کل لیگ از هفته بیست وششم تا سی ام تکلیفش معین می گردد.

می توانیم در هفته انتهای نگاهی به بالای جدول داشته باشیم سرمربی تیم فوتبال ذوب آهن اضافه کرد: در لیگ قهرمانان آسیا باید دو پلی آف را بگذرانیم که برای ما سنگین است. شأن ذوب آهن این است که صندلی بالا را برای خودش ببیند و این تیم با بستری که دارد، می تواند پلکانی بالا رفته و در پنج، شش هفته انتهای نگاهی به بالای جدول داشته باشد.

ما مظلوم هستیم و جسارت و زیاده خواهی را باید در بین بازیکنان تقویت کنیم منصوریان در مورد اینکه ذوب آهن تمرکزی که باید در زمین داشته باشد را ندارد و آیا فکر می نماید بتواند تیمش را از این شرایط خارج کند، توضیح داد: ما در تیم نفر بزرگ تر به نام قاسم حدادی فر داریم که قبل از مصدومیت بازیکنی با استاندارهای بالای آسیا بود. او ابزار خوبی برای تیم است. بچه های تیم ما خیلی خوب هستند. ما فقط مظلوم هستیم و جسارت و زیاده خواهی را باید در بین بازیکنان تقویت کنیم. باید در یکی دو پست تیم را تغییر دهیم. بازیکنان جوان می توانند مکمل های خوبی بوده و بعد یکی دو سال دیگر مشخص نماینده باشد. در مورد سعید آذری (مدیرعامل باشگاه ذوب آهن) هم باید بگویم که از صمیم قلب خوشحالم در ذوب آهن هستم و خیلی دوست داشتم با این مرد کار کنم. او تمام حواشی تیم را خودش حل می نماید و سرمربیان راحت کارشان را انجام می دهند. از او ممنون هستم.

من اول انتخاب شدم و بعد انتخاب کردم وی یادآور شد: من اول انتخاب شدم و بعد انتخاب کردم. نمی توانم بگویم جلوتر از سعید آذری انتخاب شده باشم. وقتی این پیشنهاد را داد، خیلی خوشحال شدم. من انتخابی از بین دو سه تیم داشتم و با فراغ بال انتخاب کردم. خودم دوست داشتم در ذوب آهن کار کنم و باید از آذری و هیئت مدیره کارخانه تشکر کنم که ذوب آهن را به من سپردند.

سیدعلی با استاندارهای اول آسیا قضاوت کرد سرمربی تیم فوتبال ذوب آهن در خصوص داوری این دیدار هم گفت: سیدعلی داوری فوق العاده خوبی کرد. هم داوری ایشان و هم داوری بازی ما با فولاد خوب بود. داوری پوست اندازی نموده و داور امروز خیلی خوب سوت می زد. در این فشار جمعیت و فشاری که کادر فنی پرسپولیس روی او گذاشته بود، با استاندارهای اول آسیا قضاوت کرد. یاری او که سمت من بود، فیزیک فوق العاده خوبی داشت، چون باختیم این حرف را می زنم نه اینکه برده باشیم. داوری خیلی تغییر نموده و یکی از دلایل اصلی اش امیدواری علیرضا فغانی به داوری است. اعتراض ها هم طبیعی است، چون می خواهیم جریان بازی را به نفع ما عوض گردد. کلاً اگر به ما مربیان اجازه بدهند، می خواهیم سوت داور را بگیریم و خودمان قضاوت کنیم!

منصوریان در پایان درباره بازی نکردن مهاجم برزیلی تیمش گفت: در مورد اِدی باید بگویم نگاه می کنیم کدام بازیکن باانگیزه ایده آل می خواهد بازی کند. ادی آغاز خوبی داشته است، اما اُفت محسوسی در چهار پنج هفته گذشته داشته است. اگر او می توانست بازی کند، به جای یکی از بازیکنان جوان وارد زمین می شد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 11 اردیبهشت 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: etre-yas.ir شناسه مطلب: 32

به "علیرضا منصوریان: خوش شانس بودیم می توانستیم به پرسپولیس گل بزنیم، داور با استاندارهای اول آسیا قضاوت کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "علیرضا منصوریان: خوش شانس بودیم می توانستیم به پرسپولیس گل بزنیم، داور با استاندارهای اول آسیا قضاوت کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید