سریال کره ای قلب خونین؛ دسیسه و عشق در دربار چوسان

به گزارش مجله عطر یاس، سریال قلب خونین از همان لحظۀ اولی که شروع می شود بیننده را با خودش درگیر می کند. در سکانس شروعین قسمت اول ما مقامات دربار چوسان را می بینیم که در حیاط قصر زانو زده اند و با فریاد و التماس از امپراطور می خواهند که ولیعهد لی تائه (با بازی لی جون) را از مقامش عزل کند. داخل قصر، امپراطور درمانده و درهم شکسته را می بینیم که به ولیعهد می گوید دیگر نمی تواند از او حمایت کند. امپراطور سئونجونگ در تمام دوران سلطنتش ملعبۀ دست دیگران بوده و در این آخرین روز های عمرش هم اوضاع با گذشته فرقی ندارد.

سریال کره ای قلب خونین؛ دسیسه و عشق در دربار چوسان

به گزارش خبرنگاران؛ لی تائه بیرون می آید و در مقابل وزیر پارک جی وون (جانگ هیوک) زانو می زند و التماس می کند که او را از مقامش خلع نکنند. او قول می دهد که هرگز از خواسته های اشراف و مقامات سرپیچی نکند. با این کار لی تائه مقام خودش را نجات می دهد و به تخت می نشیند؛ اما نه مثل یک پادشاه واقعی بلکه مثل یک عروسک خیمه شب بازی که هدایتش در دست جی وون است. تنها چیزی که در وجود لی تائه واقعی است، عشقی است که در قلب او به جای مانده؛ عشق به دختری که همه فکر می کنند سال ها قبل مرده است.

قلب خونین در چند قسمت اولش شبیه نمایشنامه های شکسپیر است؛ سرشار از عشق و انتقام و فساد و قدرت طلبی. آن چیزی که لذت دیدنی این داستان پر فراز و نشیب را چندین برابر می کند، جلوه های بصری فوق العادۀ سریال است. این سریال ضیافتی از تصاویر باشکوه و تاثیرگذار است. هر تصویری که می بینیم مثل یک اثر نقاشی هنرمندانه است؛ از منظرۀ وسیع و چشم نواز مزارع و دشت ها گرفته تا فضا های گرفته و خفقان آور داخل قصر لی تائه.

این جلوۀ بصری چشمگیر به وسیلۀ دیالوگ های زیبا و فکرشدۀ سریال تکمیل شده است. عواطف شخصیت ها (چه عاشقانه و چه نفرت آمیز) در قالب عباراتی شاعرانه و عمیق ارائه می شوند؛ عباراتی که مستقیما به قلب مخاطب نفوذ می کنند. حتی شخصیت دسیسه باز و دغلکاری مثل جی وون هم دیالوگ های ظریف و درخشان خودش را دارد. او خودش را دائما یک خدمتگزار می نامد و عمق خباثتش را می شود از پشت همین کلمات ریاکارانه اش دید.

بازی های سریال هیچ جای حرف و حدیثی ندارند و باعث می شوند که همۀ شخصیت ها چندلایه و عمیق به نظر برسند. لی جون با لرزش خفیف دست هایش موقع نوشیدن چای به ما نشان می دهد که شخصیت لی تائه در چه وضع متزلزل و بی ثباتی قرار گرفته است. ارتباط عاشقانۀ لی تائه و یو جونگ (کانگ هانا) یکی از مهم ترین محور های کشش و مجذوب کنندهیت سریال است و این جز با بازی های نیرومند، منعطف و باورپذیر لی جون و کانگ هانا نمی توانست اتفاق بیافتد. بازی جانگ هیوک هم به قدری عالی و چندبُعدی است که می شود گفت او یکی از بهترین شخصیت های منفی در تمام سریال های تاریخی کره ای را شکل داده است؛ شخصیتی که هم ترسناک است و هم بسیار مجذوب کننده.

اصل و اساس داستان سریال شاید خیلی چیز خلاقانه و تازه ای در خودش نداشته باشد و ما را به یاد سریال های دیگری که قبلا دیده ایم بیاندازد. اما مجذوب کنندهیت همیشه مساوی خلاقیت نیست. این داستان با اینکه تازه نیست، اما بسیار گیرا و پرپیچ و خم است و شیوۀ روایت استادانه و هنرمندانۀ آن، به اضافۀ زیبایی های بصری و عمق عاطفی اش، ما را بعد از دیدن هر قسمت مشتاقانه به دیدنی قسمت بعدی می کشاند.

  • بازیگران: لی جون (Lee Joon)، جانگ هیوک (Jang Hyuk)، کانگ هانا (Kang Hanna) و دیگران
  • زمان انتشار: از 12 اردیبهشت
منبع: فرارو
انتشار: 16 تیر 1401 بروزرسانی: 16 تیر 1401 گردآورنده: etre-yas.ir شناسه مطلب: 1973

به "سریال کره ای قلب خونین؛ دسیسه و عشق در دربار چوسان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سریال کره ای قلب خونین؛ دسیسه و عشق در دربار چوسان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید