تا سال 2026 هوش مصنوعی، همه داده های اینترنت را مصرف خواهد نمود

به گزارش مجله عطر یاس، مطالعه ای نو هشدار داده است که هوش مصنوعی ممکن است تا سال 2026 تمامی دانش نوشته شده موجود در اینترنت را مصرف نمایند.

تا سال 2026 هوش مصنوعی، همه داده های اینترنت را مصرف خواهد نمود

مدل هایی مانند GPT-4 و Claude 3 Opus برای بهبود عملکرد خود به تریلیون ها کلمه آنلاین متکی اند، اما پیش بینی ها نشان می دهند که منابع داده های عمومی موجود تا سال های 2026 تا 2032 به انتها خواهند رسید.

به گزارش لایو ساینس (livescience)، برای ادامه پیشرفت، شرکت های تکنولوژی باید در پی منابع دیگری برای داده ها باشند که ممکن است شامل فراوری داده های مصنوعی یا دسترسی به داده های خصوصی باشد.

پابلو ویلالوبوس، پژوهشگر موسسه Epoch AI، هشدار داده است که در صورت پیشرفت نکردن در بهره وری داده ها، ممکن است رشد هوش مصنوعی به کندی صورت گیرد.

این مطالعه بعلاوه نشان می دهد که داده های با کیفیت بالا نهایتا تا سال 2032 تمام می گردد و داده های تصویری نیز تا بین سال های 2030 تا 2060 به طور کامل مصرف خواهند شد. این مسئله ممکن است شرکت ها را مجبور به استفاده از داده های خصوصی یا فراوری داده های مصنوعی کند.

در همین حال، بعضی از کارشناسان هشدار می دهند که برداشت غیرمجاز اطلاعات خصوصی و دارایی های فکری ممکن است به چالش های قانونی منجر گردد.

منبع: ایندیپندنت

آیا هوش مصنوعی با داشتن همه داده های اینترنت به یک خدای مطلق همه چیزدادن و در عین حال بدون خلاقیت و یکه تاز و تکرارنماینده اندیشه های دیگران تبدیل خواهد شد؟

آیا هوش مصنوعی خلاق خواهد شد و خواهد توانست ارتباطهای نو و هنر (نه دستکاری و نه ایجا تصاویر بر اساس پرامپت) ایجاد کند.

در این صورت ما چه کاره هستیم؟ مثل آدم هایی که غذای آماده و فسف فود می خورند و رنج بارازش زایش فکر را بر تن هموار نمی نمایند؟

منبع: یک پزشک
انتشار: 4 تیر 1403 بروزرسانی: 4 تیر 1403 گردآورنده: etre-yas.ir شناسه مطلب: 2200

به "تا سال 2026 هوش مصنوعی، همه داده های اینترنت را مصرف خواهد نمود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تا سال 2026 هوش مصنوعی، همه داده های اینترنت را مصرف خواهد نمود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید