آنالیز فرایند ایمن سازی مراکز تجاری مرکز پایتخت ، 178 ساختمان ناایمن در منطقه 11

به گزارش مجله عطر یاس، ایمن سازی 178 ساختمان نا ایمن در بخش مرکزی پایتخت، با درس آموزی از حادثه 30 دی ماه 1395 که در ساختمان 50 ساله پلاسکو رخ داد؛ از سوی شهرداری منطقه 11 در حال پیگیری است.

آنالیز فرایند ایمن سازی مراکز تجاری مرکز پایتخت ، 178 ساختمان ناایمن در منطقه 11

جهت دریافت خدمات بازسازی ساختمان با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید.

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، روابط عمومی شهرداری منطقه 11، زهرا صدراعظم نوری عضو شورای اسلامی شهر تهران، با بیان این که آمار دقیقی از ساختمان های ناایمن در دست نیست؛ گفت: اکنون در شهر تهران به ویژه در مناطق 11 و 12 به دلیل بافت فرسوده و قدیمی بودن ساختمان ها متاسفانه ایمنی ساختمان ها بسیار پایین است که باید ایمن سازی و مقاوم سازی سازه ها مورد توجه قرار گیرد؛ بنابراین تا ایمنی و استاندارد لازم در این ساختمان ها تأمین نگردد، نباید توقع امنیت و ایمنی سازه ها را در شهر داشته باشیم.

براساس آخرین آمار منتشر شده توسط سازمان آتش نشانی شهر تهران، کارشناسان سازمان از 10 هزار واحد ناایمن بازدید نموده اند که پر خطرترین ساختمان ها در مناطق 11 مرکزی بوده است.

همچنین نصراله آبادیان شهردار منطقه 11در این باره گفت: بعد از حادثه پلاسکو و برگزاری جلسات متعدد هفتگی با دادستانی، ساختمان های نا ایمن توسط آتشنشانی شناسایی و دستورالعمل ایمن سازی و بهسازی توسط شهرداری به مالکان ساختمان های نا ایمن ابلاغ شده است.

به گفته آبادیان حدود 178 ساختمان نا ایمن در منطقه 11 وجود دارد که اکثر آن ها واحد های تجاری هستند: دستورالعمل شهرداری برای ایمن سازی ساختمان ها به مالکین و ذی نفعان ابلاغ شده، اما عدم مشارکت بعضی مالکان باعث شده تا فرایند ایمن سازی در منطقه با سرعتی که انتظار می رود دنبال نگردد

شهردار منطقه 11 با اشاره به ایمن سازی پاساژ آلومینیوم به عنوان یکی از مجتمع های تجاری ناایمن می گوید: این ساختمان نمونه یک مشارکت و همکاری خوب بین شهرداری، مالک و ذینفعان در راستای بهسازی و ایمن سازی ساختمان است. خوشبختانه ما در این پروژه توانستیم با جلب مشارکت بنیاد مستضعفان به عنوان مالک و کسبه در کنار حمات های شهرداری منطقه شاهد اجرای پروژه ایمن سازی و برطرف خطر از خواهر دوقلوی پلاسکو باشیم.

به گفته او ساختمان دراکولا با دستور دادستان پلمب شده است و مالکان برای ایمن سازی رضایت داده اند و به زودی اقدامات ایمن سازی آغاز می گردد.

شهردار منطقه در انتها تاکید می نماید: نکته مهم و اساسی در ایمن سازی پاساژ های ناایمن، ضرورت مشارکت مالکان و کسبه است. اگر این مشارکت نباشد قطعاً شاهد حوادث مشابه پلاسکو خواهیم بود.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 7 بهمن 1398 بروزرسانی: 29 شهریور 1400 گردآورنده: etre-yas.ir شناسه مطلب: 543

به "آنالیز فرایند ایمن سازی مراکز تجاری مرکز پایتخت ، 178 ساختمان ناایمن در منطقه 11" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آنالیز فرایند ایمن سازی مراکز تجاری مرکز پایتخت ، 178 ساختمان ناایمن در منطقه 11"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید