آشنایی با مرداب دیوک

به گزارش مجله عطر یاس، مرداب دیوک در جنگل های اطراف کلار دشت است. این مرداب پوشیده شده از خزه است، به گونه ای که شاید در ابتدا متوجه حضورش نشوید. اطراف مرداب دیوک امکانات رفاهی وجود ندارد و کاملا بکر است.

آشنایی با مرداب دیوک
بازهم شمال! حاشیه دریای خزر آنقدر زیبا و متنوع است که هر روز می توان درباره آن نوشت. جنگل های انبوه از درختان سر به فلک کشیده، باز های سنتی و مدرن، دریای زیبا و خروشان، آب و هوای عالی و هزاران علت دیگر که ایرانیان را شیفته این منطقه نموده است.

معرفی مرداب دیوکبا جاده چالوس حتما آشنا هستید. این جاده اسرار آمیز و زیبا همواره ما را به جایی شگفت انگیز راهنمایی می نماید. این بار، اما از تهران و به وسیله جاده چالوس می خواهیم به سمت کلار دشت برویم. کلاردشتی که خود روز ها زمان می برد تا تمامش را کشف کنید.

به این شهر زیبا که رسیدید، به سمت جنگل بروید. جایی در میان درختان پابرجا و سبز جنگل مرداب دیوک آرمیده است. این مرداب درست در دل جنگل پنهان شده است و شاید در اولین نگاه آن را با چمنزاری معمولی اشتباه بگیرید. اما مراقب باشید! سطح مرداب دیوک را خزه های سبز پوشانده است؛ تصویری که کمتر کسی و در کمتر جایی می بیند.

برترین زمان برای تماشا مرداب دیوکهمانطور که می دانید، برترین زمان سفر به سرزمین های شمالی نیمه اول سال است. در بهار طراوت و تازگی جوانه های درختان روح تان را تازه می نماید و در تابستان تابش آفتاب بر سطح مرداب شما را شگفت زده خواهد نمود اما اگر دوست داشته باشید با کمی سرما سفرتان را به چالش بکشید، پائیز هم برای تماشا مرداب دیوک مناسب است. تنها چیزی که باید توجه داشته باشید، برخورداری از تجهیزات مناسب سفر های زمستانه است. سفر در پائیز این مزیت را دارد که با رنگ های بسیار زیبایی روبرو خواهید شد. سطح مرداب، در این فصل فقط سبز نخواهد بود و زیبایی خاص خودش را دارد. فصل هزار رنگ پاییز شما را با چشم انداز ای رویایی روبرو خواهد نمود.

البته سفر در زمستان را به خاطر سرما و بارندگی به شما توصیه نمی کنیم مگر اینکه هیجان و روبرو شدن با چالش در سفر هدف شما باشد.

پیاده روی در جنگلدر این سفر قرار است پیاده روی کنید. باید پا در جنگل بگذارید و آغاز به اکتشاف کنید. همین طور که غرق در زیبایی جنگل و صدای پرندگان و صدای سکوت هستید، با این مرداب غافلگیر خواهید شد. پس کرم ضد آفتاب به صورت خود زده، کفشی مناسب به پا نموده و لوازمی چون بطری آب و هر چه فکر می کنید در چند ساعت پیاده روی ممکن است به آن احتیاج پیاده کنید با خود برداشته (البته بار خود را سنگین نکنید) و قدم در این طبیعت بکر بگذارید.

مرداب دیوک، به قدری بکر است که امکانات خاصی در حوالی آن وجود ندارد؛ بنابراین اگر بخواهید شب را آنجا بگذرانید باید با خودتان تجهیزات کمپ به همراه ببرید و یا روز را در جنگل و اطراف مرداب باشید و برای شب به کلاردشت بازگردید.

ما شما را با تصاویر زیبا و اعجاب انگیز مرداب دیوک تنها می گذاریم، اما قبل از آن یک توصیه داریم: لطفا چیزی جز ردپاهایتان در جنگل به یادگار نگذارید!

عکس های مرداب دیوک

منبع: سایت ستاره

منبع: راسخون
انتشار: 18 دی 1400 بروزرسانی: 18 دی 1400 گردآورنده: etre-yas.ir شناسه مطلب: 1805

به "آشنایی با مرداب دیوک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آشنایی با مرداب دیوک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید