6000 هکتار از تالاب های گیلان در محاصره گیاهان مهاجم

به گزارش مجله عطر یاس، خبرنگاران/گیلان معاون فنی محیط زیست گیلان، با اشاره به اینکه احتیاج به یک طرح جامع برای مبارزه با سنل آبی داریم، گفت: امروز 6000 هکتار از تالاب های استان مبتلا به گیاهان مهاجم شده اند.

6000 هکتار از تالاب های گیلان در محاصره گیاهان مهاجم

منصور سربازی در جلسه لایروبی تالاب انزلی و اقدامات حوزه بنادر و دریانوردی و مسائل محیط زیستی شهرستان بندرانزلی که در سالن جلسات فرمانداری این شهرستان برگزار گردید، اظهار کرد: با توجه به رویکردهای خوب و مثبتی که پیش آمده محیط زیست همه نوع همکاری در راستای زیربنایی و مسائل زیست محیطی با سایر ارگان ها انجام خواهد داد.

وی توضیح داد: عدم توجه به رعایت اصول اولیه در اجرای پروژه ها و در واقع توجه شرکت ها به منافع مالی و زود سوددهی یکی از عواملی است که طرح های پیش بینی شده با موفقیت انجام نشود.

معاون فنی اداره کل حفاظت محیط زیست گیلان افزود: با توجه به رویکرد جدی شهرستان بندرانزلی در حوزه تالاب انتظار می رود تمام سرمایه گذاری ها اصولی و درست صورت گرفته و در زمان بندی خودش به نتیجه خواهد رسید.

سربازی افزود: در سال 95 برای مبارزه با سنبل آبی در تالاب انزلی 320 هکتار را پاکسازی کردیم که این امر با حضور مردم، دستگاه های دولتی، پدافند غیرعامل، فرمانداری ها، جوامع محلی و سمن ها صورت گرفت.

وی بیان کرد: در همان زمان 300 هکتار در چمخاله، 30 هکتار در تالاب عینک و 10 هکتار در ملاسرا پاکسازی شد، اما امروز 6000 هکتار از تالاب های استان مبتلا به گیاهان مهاجم شده اند.

معاون فنی اداره کل حفاظت محیط زیست گیلان، با اشاره به اینکه احتیاج به یک طرح جامع برای مبارزه با سنل آبی داریم، گفت: تالاب انزلی متعلق به همه مردم دنیاست و جزو کنوانسیون رامسر است و باید با پشتیبانی دقیق و درست کار کنیم.

سربازی با اشاره به اینکه یک دستگاه دروگر از کانادا وارد شده و اکنون در حال مهندسی معکوس است، تاکید نمود: علاوه بر اینها شرکت ها باید برنامه درست بدهند تا بتوانیم به وسیله همه امکانات فیزیکی، انسانی و تکنولوژی و تجهیزات روز با آسیب سنبل آبی مبارزه کنیم.

وی با بیان اینکه از سال 96 مدیریت تالاب انزلی را تحت عنوان مدیریت اکولوژیکی تالاب انزلی همسو کردیم، افزود: دستگاه هایی که می توانند یاری نمایند و افرادی که صاحب نظر هستند و طرح هایی جهت برطرف مشکل تالاب دارند، برنامه ها را در این کمیته مطرح می نمایند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 25 بهمن 1399 بروزرسانی: 25 بهمن 1399 گردآورنده: etre-yas.ir شناسه مطلب: 1316

به "6000 هکتار از تالاب های گیلان در محاصره گیاهان مهاجم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "6000 هکتار از تالاب های گیلان در محاصره گیاهان مهاجم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید