48 شرکت دانش بنیان به تابلوهای بورس و فرابورس راه یافتند

به گزارش مجله عطر یاس، به گزارش خبرنگاران به نقل از معاونت علمی و فناوری، یکی از اهداف معاونت علمی و فناوری، توسعه روشهای تامین مالی شرکتهای دانش بنیان به تعداد می رود؛ بر همین اساس، راه پذیرش این کسب و کارها در بازار سرمایه بورس و فرابورس فراهم شده است.

48 شرکت دانش بنیان به تابلوهای بورس و فرابورس راه یافتند

تا به امروز 48 شرکت دانش بنیان در تابلوهای مختلف بورس و فرابورس پذیرش شده اند و از این میان 42 شرکت دانش بنیان در تابلوهای مختلف بورس و فرابورس فعال هستند. در این میان 30درصد از این شرکت ها در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات، 28درصد در حوزه دارو و فراورده های پیشرفته و 21درصد هم در حوزه مواد پیشرفته فعالیت می کنند.

سخت افزارهای برق و الکترونیک، لیزر و فوتونیک، ماشین آلات و تجهیزات پیشرفته برق و الکترونیک و فناوری زیست کشاورزی، دیگر صنایعی هستند که شرکت های دانش بنیان در آن پیروز به پذیرش شده اند.

رشد قابل توجه حضور فعالان زیست بوم نوآوری و فناوری در بازار سرمایه طی سال های اخیر، زمینه را برای رونق این کسب وکارها فراهم کرده، به طوری که با تسهیل و حمایت از پذیرش شرکت های دانش بنیان در بازار سرمایه و رشد شرکت های دانش بنیان در سال های اخیر، پذیرش شرکت های دانش بنیان جهش چشمگیری داشته است.

بیش از 40درصد این شرکت ها در 4 سال گذشته در بازارهای بورس و یا فرابورس پذیرش شده اند. در حال حاضر 25 شرکت دانش بنیان بورسی و همچنین 17 شرکت فرابورسی است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 14 مهر 1400 بروزرسانی: 14 مهر 1400 گردآورنده: etre-yas.ir شناسه مطلب: 1697

به "48 شرکت دانش بنیان به تابلوهای بورس و فرابورس راه یافتند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "48 شرکت دانش بنیان به تابلوهای بورس و فرابورس راه یافتند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید