4 توصیه مهم مرکز سنجش در حوزه های امتحانی

به گزارش مجله عطر یاس، تهران (پانا) - رئیس مرکز سنجش و پایش کیفیت آموزشی، در گردهمایی مشترک اعضای شورای معاونان و مدیران کل آموزش و پرورش استان ها، گفت پیشگیری از ترددهای غیر ضروری در حوزه های امتحانی، فاصله گذاری استاندارد جایگاه دانش آموزان به فاصله بیش از 2 متر، تهویه مناسب و استفاده مکرر از مواد ضدعفونی، چهار توصیه مهم مرکز سنجش به حوزه های امتحانی است.

4 توصیه مهم مرکز سنجش در حوزه های امتحانی

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، صبح امروز خسرو ساکی، در گردهمایی مشترک اعضای شورای معاونان و مدیران کل آموزش و پرورش استان ها در اردوگاه شهید باهنر تهران، با تأکید بر رعایت پروتکل های بهداشتی در حوزه های امتحانی، اظهار کرد: پیشگیری از تردد های غیر ضروری، فاصله گذاری جایگاه استاندارددانش آموزان به فاصله بیش از 2متر و تهویه مناسب و استفاده از مواد ضدعفونی و ... از جمله موارد مهم است که باید در حوزه های امتحانات نهایی و همچنین پایه نهم، به جدیت به آن پرداخته گردد.

وی قطع برق را یکی از چالش های جدید حوزه های امتحانی برشمرد و توضیح داد؛ بخشنامه ای با هدف پیشگیری از اختلال ناشی از قطعی برق در مورد دریافت رمز سؤالات و تکثیر به موقع اوراق امتحانی، به استان ها ارسال شده است.

ساکی اضافه نمود: ادارات آموزش و پرورش مناطق و شهرستان ها، باید نسبت به تشکیل حوزه متمرکز تکثیر و توزیع پاکت سؤالات به مدارس اقدام نمایند.

وی اعلام نمود: ساختار سؤالات ما به گونه ای است که اغلب دانش آموزان قادر به پاسخگویی به آن هستند، البته آسانی و دشواری سؤالات نسبی بوده و طراحی سؤالات به گونه ای است که افت درصد قبولی، نخواهیم شد.

رئیس مرکز سنجش و پایش کیفیت آموزشی، ادامه داد: نسبت به سال های گذشته تغییر محسوسی در آمار غایبان نداریم و این نشان از حساسیت خانواده نسبت به سرنوشت فرزندانشان است.

رئیس مرکز سنجش و پایش کیفیت اظهار کرد: تمهید مقدمات برگزاری المپیادهای علمی، موضوعی است که مدیران کل آموزش و پرورش باید در دستور کار قرار دهند.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 10 تیر 1400 بروزرسانی: 10 تیر 1400 گردآورنده: etre-yas.ir شناسه مطلب: 1565

به "4 توصیه مهم مرکز سنجش در حوزه های امتحانی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "4 توصیه مهم مرکز سنجش در حوزه های امتحانی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید