پیش بینی بورس هفته اول اردیبهشت 1400 ، شاخص هفته آینده مثبت می گردد؟

به گزارش مجله عطر یاس، به گزارش خبرنگاران، بازار سهام در هفته گذشته فرایند نزولی را پشت سر گذاشت، تنها یک روز فرایند شاخص مثبت بود. فرایند نزولی شاخص و قیمت ها ادامه دار و شاخص به کانال یک میلیون و 200 نزدیک تر شده است.

پیش بینی بورس هفته اول اردیبهشت 1400 ، شاخص هفته آینده مثبت می گردد؟

بعضی از کارشناسان بازار را در حالتی می دانند که به دلایل مختلفی از جمله تصمیم گیری های غیرکارشناسانه برای بازار و رفتارهای هیجانی موجود در بازار، تحلیل ها جوابگوی فرایند بازار نیست و نمی توان دقیق راجع به شرایط بازار صحبت کرد.

علی عصاری، کارشناس بازار سرمایه در تبادل نظر با خبرنگاران با اشاره به اینکه بازار در هفته گذشته با فشارهای فروش زیادی همراه بود، شرح داد: فرایند هفته های گذشته در این هفته هم تکرار شد. در انتها هفته ارزش معاملات افزایش یافت که فاکتوری مثبت برای رخ دادن بعضی از اتفاقات در بازار است.

در جریان معاملات این هفته (هفته آخر فروردین) بعضی از نمادهای بانکی و خودرویی تحرکات مثبت را ثبت کردند. این کارشناس بازار سرمایه معتقد است این صنایع مرتبط به بحث برجام است و تحرکات آن ها می تواند ناشی از اثرات مذاکرات برجام باشد.

او درباره فرایند بازار در هفته اول اردیبهشت اظهار کرد: با توجه به افزایش حجم معاملات و بعضی از تحرکات مثبتی که در بازار دیده می گردد، محتمل است فرایند مثبت باشد.

علی عصاری معتقد است یکی از دلایل سبز شدن شاخص در هفته آینده، افزایش تقاضا برای سهام شاخص ساز گروه خودرو و بانک است.

عصاری یکی دیگر از دلایل مثبت شدن بازار در هفته آینده را تسویه حساب اوراق اختیار دو نماد عظیم و تاثیرگذار در بازار می داند.

او درباره احتمال تحرکات مثبت گروه خودرو در هفته آینده گفت و شرح داد: ماه اردیبهشت، ماه تسویه حساب اوراق اختیار تعداد زیادی از نمادها است، که یکی از عوامل تحرک مثبت در بازار است.

آخرین اخبار بازار سهام را در صفحه بورس خبرنگاران دنبال کنید.

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 4 خرداد 1400 بروزرسانی: 4 خرداد 1400 گردآورنده: etre-yas.ir شناسه مطلب: 1510

به "پیش بینی بورس هفته اول اردیبهشت 1400 ، شاخص هفته آینده مثبت می گردد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیش بینی بورس هفته اول اردیبهشت 1400 ، شاخص هفته آینده مثبت می گردد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید