ولی عهد ابوظبی در بازداشت شاهزادگان سعودی نقش داشت؟

به گزارش مجله عطر یاس، فارس نوشت: یک وکیل و کارشناس حقوق بین المللی می گوید که محمد بن زاید ولی عهد ابوظبی در پشت قضیه بازداشت دو شاهزاده سعودی قرار گرفته است.

ولی عهد ابوظبی در بازداشت شاهزادگان سعودی نقش داشت؟

رسانه ها امروز شنبه از بازداشت دو شاهزاده سعودی به نام های احمد بن عبدالعزیز برادر سلمان بن عبدالعزیز شاه سعودی و محمد بن نایف برادر زاده سلمان خبر دادند.

در همین رابطه محمود رفعت وکیل حقوقی و کارشناس حقوق بین الملل به نقل از یک منبع موثق نوشت که بن زاید در پشت قضیه بازداشت این شاهزادگان قرار گرفته است.

رفعت نوشت: به نقل از یک منبع موثق در داخل عربستان تأکید می کنم که اقدام محمد بن سلمان برای بازداشت شاهزادگان از جمله محمد بن نایف و احمد بن عبدالعزیز بنا به دلیل اخبار ساختگی بوده که از محمد بن زاید به دست او رسیده مبنی بر اینکه دستگاه های امنیتی تماس تلفنی این شاهزادگان با سفرای کشورهای اروپایی در عربستان با هدف عزل بن سلمان از قدرت را رصد نموده اند.

از روز آدینه (شانزدهم اسفند) در عربستان زمزمه هایی از دور جدیدی از بازداشت ها به دستور محمد بن سلمان ولی عهد سعودی به گوش رسید تا اینکه رسانه های آمریکایی مثل وال استریت ژورنال و بلومبرگ درباره این موضوع گزارش هایی منتشر و شایعات را تأیید کردند.

مهم ترین اشخاصی که بازداشت شده اند، احمد بن عبدالعزیز عموی ولی عهد (برادر سلمان) و عبدالعزیز بن سعود بن نایف وزیر کشور کنونی هستند. بعضی منابع از محمد بن نایف ولی عهد پیشین هم نام برده اند. شمار دیگری از شاهزادگان هم هستند که هنوز نام آنان منتشر نشده است.

310311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 5 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: etre-yas.ir شناسه مطلب: 745

به "ولی عهد ابوظبی در بازداشت شاهزادگان سعودی نقش داشت؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ولی عهد ابوظبی در بازداشت شاهزادگان سعودی نقش داشت؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید