میرزاده: کمیسیون آموزش پیگیر آزادی دانشمند ایرانی دربند آمریکا است

به گزارش مجله عطر یاس، سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به حضور خانواده مسعود سلیمانی دانشمند ایرانی در بند آمریکا در جلسه این کمیسیون گفت که سه نامه به روسای قوای مجریه و قضاییه و وزیر علوم برای پیگیری بازگشت این استاد دانشگاه ارسال خواهد شد.

میرزاده: کمیسیون آموزش پیگیر آزادی دانشمند ایرانی دربند آمریکا است

میرحمایت میرزاده در گفت وگو با مجله عطر یاس در شرح جلسه امروز کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: در این جلسه وزیر علوم به سوالات بعضی از نمایندگان پاسخ داد.

وی شرح داد: اولین سوال را آقای پوربافرانی نماینده نایین درباره عملکرد کمیسیون موارد خاص مطرح نمود و اینکه کار آن ها بر اساس ضوابط معین نیست ، بعد از شرحات وزیر قرار شد این نماینده مدارک و مستندات خود را ظرف دو هفته آینده به وزارت علوم ارائه کند تا در صورت بروز اقدام خلاف قانونی رسیدگی های لازم صورت گیرد.

میرزاده با اشاره به سوال حسینی کیا نماینده سنقر گفت: این سوال درباره ضوابط تغییر و انتخاب رؤسای دانشگاه ها معینا مواردی در مورد رؤسای دانشگاه های استان کرمانشاه بود که در نهایت دو هفته اراائه مستندات زمان داده شد.

وی گفت که همتی نماینده سمنان نیز از طرح سئوال خود از وزیر علوم انصراف داد.

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به حضور خانواده مسعود سلیمانی دانشمند ایرانی در بند آمریکا در جلسه این گفت که طبق شرحات ارائه شدت این دانشمند برای فرصت مطالعاتی به آمریکا رفته که با وجود وضعیت جسمی نامساعد اجازه بازگشت او به کشور از طرف دولت آمریکا داده نمی گردد و این دانشمند ایرانی بدون هیچ دلیل خاصی در بازداشت قرار گرفته است.

وی در سرانجام گفت که این دانشمند ایرانی به منظور فرصت مطالعاتی بیش از یک سال است که در آمریکا حضور دارد و اجازه بازگشت به کشور را ندارد لذا در این جلسه سه نامه برای ارسال به رؤسای قوه قضاییه، مجریه و وزیر علوم تدوین شد تا پیگیر بازگشت این استاد دانشگاه به کشور باشند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 24 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: etre-yas.ir شناسه مطلب: 380

به "میرزاده: کمیسیون آموزش پیگیر آزادی دانشمند ایرانی دربند آمریکا است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "میرزاده: کمیسیون آموزش پیگیر آزادی دانشمند ایرانی دربند آمریکا است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید